היתרונות של לגדול עם חיית מחמד

במאמר זה נדבר על היתרונות הנלווים לגידול עם חיית מחמד
במאמר זה נדבר על היתרונות הנלווים לגידול עם חיית מחמד.
גידול עם חיית מחמד משפר את בריאותם הפיזית והנפשית של הילדים, עוזר להם להתבטא ולתקשר, וגם מחדיר להם ערכים חשובים.

פעמים רבות, הורים לא יודעים אם עליהם להוסיף חיית מחמד למשפחתם. האחריות לטפל ביצור חי אחר או החשש שזה לא יהיה הדבר הטוב ביותר עבור ילדם מקשה עליהם להחליט. במאמר זה נדבר על היתרונות הנלווים לגידול עם חיית מחמד.

לפני שמחליטים להחזיק חיית מחמד

כצעד מקדים, חשוב לשקול את היתרונות והחסרונות של החלטה זו. לעולם אין להקל ראש בהבאת חיית מחמד או במתנה אימפולסיבית. להיפך, זו חייבת להיות החלטה מחושבת ואחראית.

לעולם אל תשכח שמלכתחילה, בעל החיים הזה יהיה חלק מהמשפחה שלך ואתה צריך להתייחס אליו ככזה. חיות המחמד שלכם ילוו אתכם עד סוף חייהן ועליכם לכבד את נוכחותן אצלכם.

מצד שני, אתה צריך לשקול מהו הזמן הטוב ביותר לעשות את התוספת הזו. יש הורים שרוצים לחכות עד שילדיהם יהיו בגיל מסוים ויוכלו לטפל בחיית המחמד, בעוד אחרים מעדיפים שהחיה תגדל לצד ילדיהם והם מאמצים אותה כשהילד שלהם עדיין קטן מאוד.

חיות המחמד הטובות ביותר לילדים

מכיוון שקיימות אפשרויות רבות ושונות, כל משפחה חייבת לבחור את חיית המחמד המתאימה ביותר לרצונות ולאורחות חייה. אם אין לך יותר מדי זמן או מקום, כמה אפשרויות מתאימות עשויות להיות דגים או אוגרים. בעלי חיים אלה דורשים טיפול מועט ויכולים להציע כמה מהיתרונות של גידול עם חיית מחמד.

ארנבים הם גם בחירה טובה מכיוון שהם יודעים להתייחס לאנשים והם בעלי חיים מלאי חיבה שאוהבים מגע אנושי.

עם זאת, אם יש לך מספיק זמן לטפל בהם, כלבים וחתולים הם ללא ספק הבחירות הטובות ביותר מבחינת היתרונות שהם יכולים להציע לילדים שלך.

היתרונות של לגדול עם חיית מחמד

בריאות גופנית טובה יותר

חיות המחמד הטובות ביותר לילדים
חיות המחמד הטובות ביותר לילדים.

מחקרים מראים כי כלב בבית משפר את לחץ הדם של מי שגרים איתו. בנוסף, ילדים שגדלו עם בעלי חיים מאז שהם צעירים מאוד מפתחים מערכת חיסונית חזקה יותר ויש להם פחות סיכון לסבול מאלרגיות, אסטמה ודלקות אוזניים, בנוסף לסבול מהצטננות בתדירות נמוכה יותר.

מצד שני, להחזיק חיית מחמד בבית (במיוחד כלבים וחתולים) יקנה לילדים אורח חיים פעיל בריא ודרך משחק.

בריאות נפשית, חברתית ורגשית טובה יותר כיתרונות של לגדול עם חיית מחמד

טיפול בחיות מחמד לעבודה עם ילדים עם אוטיזם או היפראקטיביות הופך נפוץ יותר ויותר, מכיוון שהוא עוזר לווסת תוקפנות וחוסר שקט אצל ילדים.

בנוסף, הוכח שלילדים המתייחסים לבעלי חיים יש הסתגלות חברתית טובה יותר. במיוחד עבור ילדים מכורים חברתית, חיות מחמד (בעיקר כלבים) מציעות להם את הביטחון שהם לא מצליחים להשיג מהעולם.

בניגוד למבוגרים, כלבים מתקשרים עם ילדים בצורה פשוטה וכנה, הם לא ביקורתיים, ויודעים לסלוח מהר. בנוסף, מצב הרוח שלהם יציב והם תמיד מוכנים לספק חיבה. כל זה עוזר לילדים לבנות הערכה עצמית וביטחון עצמי.

מצד שני, ילדים תופסים חיות מחמד כמקור הגדול ביותר לתמיכה רגשית אחרי הוריהם. הקשר עם חיית המחמד שלהם עוזר להם לבטא ולהתגבר על רגשות כמו פחד או עצב, שכן הם רואים בהם מקלט בטוח בו ניתן למצוא הקלה כאשר הם ננזפים או כאשר הם חשים חרדת פרידה אם הוריהם אינם בבית.

ערכים טובים יותר

ילדים שנמצאים במגע עם בעלי חיים יכולים לרכוש ערכים חשובים מאוד בצורה טבעית, ללא הסברים מתמידים. להחזיק חיית מחמד מטפחת אחריות (כפי שהם צריכים להבין ולדאוג לצרכיהם), אמפתיה, כבוד ואהבה ללא תנאי. בנוסף, הוא עוזר לילדים להביע חיבה בצורה פתוחה ומלמד אותם את המשמעות של נאמנות ואחווה.

פופולריים