איך להגיב כשהילד שלך עושה טעות?

איך אתה מגיב כשהילד שלך עושה טעות
איך אתה מגיב כשהילד שלך עושה טעות?

חשוב מאוד להגיב כראוי כאשר מתמודדים עם העליות והמורדות האופייניים של גדילת הילד. אחד מרגעי המפתח הללו הוא כשהילד שלך עושה טעות.

במקרים אלו, חיוני לדעת כיצד להגיב על מנת להימנע מיצירת תסכול או פחד מכישלון.

בנוסף, זוהי מיומנות חיונית ללמידה מכיוון שטעויות גורמות לחוויות הלמידה הטובות ביותר. אנו יכולים להשתמש בשגיאות אלו בשיפוט כדי להפיק לקחים ולהשיג תובנות חשובות.

כעת סביר להניח שאת - כמו כל האמהות - מרגישה אי-נחת. איך אתה מגיב כשהילד שלך עושה טעות?

במאמר זה אתה אמא, נבחן דרכים בהן תוכל ליצור חוויה חיובית עבור ילדך. לקחת הערה!

אל תשתמש בשפה פוגעת כאשר ילדך עושה טעות

היזהר מאוד עם המילים שאתה בוחר, כי הן יכולות לעצב את האישיות והעתיד של ילדך. אם אתה לא יכול לעבור את הכעס שלך על הטעות שלו, לא ייצא מזה טוב.

הילד ירגיש חוסר יכולת, מה שיגרום לו להיות יותר חסר ביטחון ותלותי. בסופו של דבר, זה לא עושה דבר מלבד פגיעה בהערכה העצמית שלו.

בנוסף, תשאול והתנפלויות מתעקשים יפעילו ויגבירו פחדים וחרדות. הילד יפסיק לנסות כי הוא יהיה מתוסכל בקלות. הפחד לטעות מתווסף לפחד לטעות נוספת.

אז כשהילד שלך עושה טעות, אתה פשוט צריך לשים לב לזה עם מנה בריאה של רוגע. הסבר מה צריך לשפר, וודא שאתה מזהה את הכוונה. זו הדרך להניח את הבסיס לכך שילדכם יעשה כמיטב יכולתו.

התמקד באומץ ובמאמץ, לא בטעות

זה הדבר החשוב השני שיש לזכור כאשר הילד שלך עושה טעות. תקשרו שאתם רואים ומעריכים את המאמץ, שהוא תמיד הרבה יותר חיובי מאשר לא לעשות כלום. לא יהיו טעויות ללא מאמץ. אז לפחות נסה לראות את החיובי.

הרעיון הוא להדגיש באופן עקבי את המאמצים וההקרבות של ילדכם. אל תהיו כל כך "מוכווני תוצאות" שהתוצאה היא כל מה שנחשב. העריכו את התהליך והאמצעים. כך תלמדו את הקטן שלכם להאיר כל יום ברוך ובתמימות שלו.

אל תשתמש בשפה פוגעת כאשר ילדך עושה טעות
אל תשתמש בשפה פוגעת כאשר ילדך עושה טעות.

אנחנו צריכים להראות לילדינו כמה אנחנו גאים בצמיחה שלהם, ובאחריות שהם רוצים לקחת על עצמם. כמובן, העולם הוא לא תמיד מקום חיובי, אבל זה יהיה גם לא פרודוקטיבי.

ההבדל טמון באופן בו אנו בוחרים את המילים שלנו. דקויות קטנות יכולות לשנות את העולם.

ללמד את הדרך הטובה ביותר לעשות דברים

בנוסף לאמור לעיל, יש עוד צעד שאתה יכול לעשות. לאחר שהנחת בסיס איתן, אתה יכול להמשיך ללמד את ילדך בצורה הכי פחות אכזרית או טראומטית שאפשר.

איך? לאחר שנמנעת מעלבונות ועונשים, והזכרת במיוחד את הצד החיובי של המצב, תוכל להמשיך ולפרט יותר. בסבלנות, כמובן.

זה המקום שבו אנו מלמדים את הילד כיצד לשפר את מה שהוא התכוון לעשות. לשם כך, אנו מראים לו או לה כיצד לעשות דברים בצורה הטובה ביותר כדי שהדברים יתבררו טוב יותר. רוגע, מתיקות והרבה אהבה הם המרכיבים כדי לגרום למתכון הזה לזרוח.

זכרו תמיד את האמת הגדולה הזו, כזו שאתם צריכים לאצור לכל החיים: כישלון אינו אלא הזדמנות מצוינת ללמוד ולצמוח. אם פרויקט נכשל, זה לא אומר סוף העולם עבור אף אחד.

נסה, נסה שוב

מצבים אלה מזכירים לנו שלעתים קרובות זה עניין של לנסות שוב ושוב. אמהות ואבות יכולים לעתים קרובות לאבד את העובדה שרק מילים ספורות יכולות לשנות באופן דרסטי את עתידו של ילד.

אם אתה לא מגיב כראוי, אתה מסתכן בפגיעה בהתלהבות של ילדך לנצח. שליליות היא לא הדרך להניע את ילדך להשתפר.

במקום זאת, הרעיון הוא לעורר השראה, ללמד פתיחות מחשבתית ולהטיף לסבלנות, ובכך לבנות את ההערכה העצמית של ילדכם.

אתה רוצה לעורר את הביטחון העצמי של ילדך, לגרום לו להרגיש בטוח ולעודד את עצמאותו. אתה תיצור מוביל שמתמודד עם כל יום בהתלהבות.

מה היית מעדיף? להתעכב על הטעות, או להתמקד באהבה ובחינוך של ילדכם?

פופולריים