מדוע ילדים מבקשים מים ברגע שהם במיטה?

בכל פעם שילדים מבקשים מים ממש לפני השינה
בכל פעם שילדים מבקשים מים ממש לפני השינה, אתם חושבים שהם פשוט שכחו לשתות מספיק במהלך היום.

בטח ביליתם אלף לילות כאלה עם ילדכם: בדיוק כשהוא מוכן לישון, הוא נזכר להגיש בקשה חשובה. אחד הדברים הנפוצים ביותר שילדים מבקשים ברגע שהם הולכים לישון הוא מים.

הורים רבים בסופו של דבר מאבדים את הסבלנות ברגע שהסיבה הזו מתעוררת. אחרים מצליחים לחשוף את התעלומה שעומדת מאחורי המצב המעצבן, העיקש והסקרני הזה. אז למה זה קורה לנו כל לילה בילדותו של ילדנו?

כאשר ילדים מבקשים מים לפני השינה

בכל פעם שילדים מבקשים מים ממש לפני השינה, אתה חושב שהם פשוט שכחו לשתות מספיק במהלך היום. ואז, אתה מבין פרט בולט: הילד לוקח רק לגימה.

זה המקום שבו הדמיון של הורים מודאגים או מתוסכלים מתחיל לעוף בחיפוש אחר הסברים אפשריים לתופעה המוזרה הזו.

האם זו מניפולציה? האם הם רוצים להראות את כוחם?

כל ההשערות הללו מצביעות על קריאת השכמה.

עם זאת, המציאות היא שילדים אינם מסוגלים לבצע הונאה כזו. המעשים הללו מכוונים ומורכבים מדי. לכן, הם לא מבקשים למצות את סבלנותך. הגיע הזמן לזרוק את האלטרנטיבות השגויות הללו שעוברות לכם בראש.

הורים רבים יקשרו בקשה זו לרצון ליהנות מהחברה שלנו עוד קצת. אבל, אם ניקח בחשבון את משך הזמן שלוקח ללגום את הכמות הזעירה הזו של מים, התיאוריה הזו מאבדת משקל. במרווח הזה, חברה היא לא מה שהאדם הצעיר רוצה.

אז למה ילדים מבקשים מים במיטה?

ילדים מבקשים מים בדיוק כשהם מוכנים לישון ובדיוק כשאנחנו רוצים להירגע אחרי יום ארוך וקשה. אל תהיה המום או תאבד את סבלנותך. הסיבה האמיתית מאחורי מצב לילה טיפוסי זה מורכבת יותר ממה שאתה יכול לדמיין.

למעשה, עם הבקשה הפשוטה אבל אולי לא המתאימה, הילד שלך שואל אותך משהו אחר. בעיקרון, הם צריכים לדעת שהם יכולים לסמוך עליך, לא משנה מה, ללא תנאי. הם צריכים אותך. הם רוצים להרגיש שהם לא לבד אם הם צריכים אותך בלילה.

אז למה ילדים מבקשים מים במיטה
אז למה ילדים מבקשים מים במיטה?

הילד שלך צריך לדעת שאם הוא יתקשר לאבא או לאמא, הוא יהיה מוגן. הרגיעו אותו והעניקו לו ביטחון קיצוני. ילדים צעירים יותר תלויים הרבה בהוריהם, ועוד יותר בלילה בחושך שמפחיד אותם.

ילדכם רוצה להוכיח שהוריו האהובים ידאגו לו, שהוא יכול לסמוך עליהם באופן עיוור מול כל אי נוחות. מה שעומד על הפרק כאן, אם כן, אינו סבלנותך אלא יכולתך לענות לקריאתו, לנחם ולהרגיע.

הבאת ילדים לא הופכת אותך לאבא, כמו שיש לך פסנתר לא הופך אותך לפסנתרן.

-מייקל לוין-

יותר מצמא

כדי להתמודד עם המצב הזה, עלינו להישאר רגועים, סבלניים ואוהבים. זה בסופו של דבר מה שכל ילד דורש. בכך טמונה ההצלחה שלנו כהורים, והמפתח לאושרם של ילדינו.

זה לא קשור לצמא, אי נוחות, מניפולציות או חוסר רצון. כוס המים היא לא יותר מאשר עילה. לפעמים זה אולי אפילו צורך אמיתי, אבל ברוב המוחלט של הזמן יש צורך אחר בעל אופי רגשי.

חיבוק אחרון או נשיקה מתוקה נוספת. שילטפו אותנו ונרגיש את החום של ההורים שלנו. הילדים שלנו רק רוצים לדעת שאנחנו זמינים עבורם. הם רוצים להרגיש שאנחנו אמינים ונאמנים בכל מחיר. ההיבט המנחם והחיובי של המצב הזה הוא שהוא לא יימשך כל החיים.

לכן כל כך חשוב ליהנות מכל המצבים האלה, גם מאלה שבדרך כלל משגעים אותנו. אחרי הכל, במוקדם ולא במאוחר, בסופו של דבר תפספסו את שלב הזהב הזה.

כפי שאתם רואים, מדובר רק בהבנת הילד כדי לא לבזבז אנרגיה בכעס, אלא להשקיע את זמננו בלהציע את כל האהבה שלנו.

פופולריים