6 סיפורי ילדים קלאסיים לחלוק עם המשפחה שלך

סיפורי ילדים קלאסיים לחלוק עם המשפחה שלך
סיפורי ילדים קלאסיים לחלוק עם המשפחה שלך.
ישנם מספר סיפורי ילדים קלאסיים שהועברו מדור לדור. היום, נסתכל על 6 שתוכלו לקרוא עם הקטנים שלכם.

למרות שספרות הילדים עשתה התקדמות משמעותית, ישנם ספרים וסיפורים רבים שלעולם לא יוצאים מהאופנה. אנחנו מדברים על סיפורי ילדים קלאסיים... הסיפורים שסבא וסבתא שלנו הקריאו להורינו, וההורים שלנו הקריאו לנו.

עכשיו, זה תורנו להעביר את הסיפורים הקלאסיים האלה לילדים שלנו כדי לוודא שהם ממשיכים הלאה.

להלן, נספק רשימה של מספר סיפורי ילדים קלאסיים שיאפשרו לכם לחזור ולראות את ילדותכם. וכמובן, הם ישמשו השראה לסיפורים שתוכלו לחלוק עם הקטנים בביתכם.

7 סיפורי ילדים קלאסיים לחלוק עם המשפחה שלך

כיפה אדומה

סיפור העם האירופי הקלאסי הזה מתוארך למאה ה-10. הגרסה הידועה ביותר, המסופרת על ידי גרים של האח, מספרת את סיפורה של הילדה הקטנה עם כיפה אדומה שאמה שולחת אותה להביא אוכל ותרופות לבית סבתה. הסיפור משקף שני ערכים מהותיים.

קודם כל, כיפה אדומה משקפת את הערך של אחדות המשפחה, באופן קונקרטי בין הילדה הקטנה, אמה וסבתה. שנית, הסיפור הוא תזכורת לילדינו שעליהם להתרחק מזרים .

הזאב ושבע העזים הקטנות

הזאב ושבע העזים הקטנות מגיע גם מאוסף האגדות שפרסמו האחים גרים.

בסיפור זה על משפחת עיזים, האם חייבת להשאיר את 7 העזים הקטנות שלה בבית כדי שתוכל לעשות את הקניות שלה. היא מזהירה אותם שהם לא צריכים לפתוח את הדלת לאף אחד. יתרה מזאת, היא אומרת להם שכשהיא תחזור הביתה, היא תיתן להם סימן כדי שיידעו שזו באמת היא.

כאשר זאב שרוצה לאכול אותם מגיע למקום, סדרה של אירועים תוביל לכך שבטנו של הזאב תהיה מלאה בעזים קטנות. ברגע זה, אהבתה של האם - אחד מערכי היסוד של הסיפור הזה - תיתן לה את האומץ והכוח הדרושים כדי לקרוע את בטנו של הזאב כדי להציל את שבעת ילדיה הקטנים.

שוב, אחד הערכים המרכזיים של הסיפור הזה מזכיר לילדים להתרחק מזרים. זה נושא שחשוב לדבר עליו במהלך הילדות המוקדמת .

שלושת החזירים הקטנים

אמנם הסיפור הזה פורסם לראשונה בשנות הארבעים של המאה ה-20, אבל הוא עדיין מועבר מדור לדור הרבה לפני כן. עד היום, אנו עדיין זוכרים כיצד הזאב הרע הגדול התנפח והתנפח כדי לפוצץ את בתיהם של שלושת החזירים הקטנים כדי לאכול אותם.

ישנם ערכים רבים שהילדים שלנו יכולים לקחת מסיפור הילדים הקלאסי הזה. למשל, שימוש בכוח ובכוח רצון בכל הנוגע להשגת מטרה.

ישנם ערכים רבים שהילדים שלנו יכולים לקחת מסיפור הילדים הקלאסי הזה
ישנם ערכים רבים שהילדים שלנו יכולים לקחת מסיפור הילדים הקלאסי הזה.

כמו כן, הסיפור מדגיש את החשיבות של שיתוף פעולה ועבודת צוות בהפיכת משימות קשות לקלות יותר .

ספרות ילדות קלאסית יותר

הנסיכה והאפונה

הנסיכה והאפונה היא אגדה קלאסית שנכתבה על ידי הנס כריסטיאן אנדרסן. הסיפור מספק לנו את אחד השיעורים החשובים ביותר בחיים: מראה יכול להטעות.

ככל הנראה, זה משהו שהמלכה בסיפור לא מצליחה להבין. נסיכה בעלת היבט מצער מגיעה לטירה בה מתגוררים המלכה ובנה. הנסיך מחפש אישה להתחתן איתו, אך המלכה דוחה את הנסיכה הנראית הלא נעימה.

אפונה קטנה תהיה המפתח בהפיכת דעתה של המלכה. הנסיכה מוכיחה שהיא יכולה לזהות נוכחות של אפונה מתחת למיטתה למרות שיש לה 20 מזרונים. רק אז המלכה מקבלת אותה, שכן רק לנסיכות אמיתיות יש עור עדין שכזה.

זהבה ושלושת הדובים

אגדה בריטית זו מהמאה ה-19 היא אחד מסיפורי הילדים הקלאסיים הטובים ביותר ללמד ילדים את הערך של כיבוד אחרים ואת פרטיותם.

הדמות הראשית היא ילדה קטנה עם מנעולים זהובים שנכנסת ללא רשות לביתה של משפחת דובים. היא אוכלת את האוכל שלהם, משתמשת ברהיטים שלהם ואפילו ישנה במיטות שלהם.

כצפוי, משפחת הדובים חוזרת הביתה רק כדי לגלות את הילדה הקטנה שישנה בביתם. מבועתת, זהבה קופצת מהמיטה ובורחת מביתם אל היער הכי מהר שהיא יכולה.

החלבן והדלי שלה

אחד מהאגדות של איזופוס, הסיפור הפשוט הזה מתאר את הליכתה של עוזרת חלב לעיר. בעודה הולכת, הצעירה בעלת הדמיון חולמת בהקיץ מה היא תוכל לעשות עם כל הכסף שתרוויח מכל כך הרבה חלב שהיא צריכה למכור.

כל המחשבות הללו מובילות אותה לדמיין שלעצמה יש יותר ויותר כסף. זאת עד שלפתע היא מועדת בדרכה וכל החלב נשפך לאורך הדרך. מכיוון שהיא לא שמה לב לאן היא הולכת, עכשיו אין לה שום דרך להרוויח כסף בכלל.

הסיפור מזכיר לילדים שחשוב לא "לספור את התרנגולות לפני שהן בוקעות". עלינו להיזהר לא להיות חמדנים מדי או מתנשאים מדי לגבי הדברים שאין לנו או רוצים להשיג. לפעמים, התמקדות רבה מדי בשאיפות שלנו יכולה למעשה להיות לא מועיל.

פופולריים