טיפים שיעזרו לילדיכם להתחיל לקרוא

כדאי לנסות לעודד אותם לקרוא ספרים מאתגרים יותר
כשילדים מתחילים לקרוא, כדאי לנסות לעודד אותם לקרוא ספרים מאתגרים יותר.
הורים יכולים לעזור לילדיהם כשהם מתחילים לקרוא. זה קל: אתה פשוט צריך לעקוב אחר כמה כללים בסיסיים והגיוניים.

קריאה היא אחת מכישורי החיים החשובים ביותר שילדים יכולים לרכוש. הנה עצה חשובה להורים לעקוב אחריהם בתקופה קריטית זו כאשר ילדיהם מתחילים לקרוא.

ללא קשר לשיטה המשמשת ללמידה, עצות אלו הן אוניברסליות ושימושיות.

כאשר ילדיכם מתחילים לקרוא, קראו יחד לעתים קרובות ככל האפשר

כהורה, חשוב לפתח שגרה שבה אתה קורא ספר עם ילדך בבוקר או בלילה. אתה יכול להתחיל בקריאה בקול, אבל לבקש מהילד להשתתף על ידי הזזת אצבע על הטקסט.

כתוצאה מכך, גם אם ילדיכם אינם יכולים לקרוא באותה מהירות כמוכם, הם ירגישו שהם חלק מהפעילות. בנוסף, הם יתחילו לזהות את האותיות והמילים ביתר קלות.

תהנו מהזמן שאתם מבלים בקריאה ביחד, ושתפו את הרגע עם ילדכם. זכרו לקבוע שעת קריאה משפחתית בה כל אחד מרגיש תחושת קרבה כאשר כל אחד קורא את הספר שלו.

לפעמים חצי שעה היא כל מה שאתה צריך, אבל הקפד לקרוא. רק אז תטמיע את ההרגל לילדך. זה הרבה יותר יעיל מכל פעילות קריאה קפדנית.

חומר הקריאה צריך לעניין את ילדכם

אם לילדים שלך יש נושא מועדף, מצא ספר מלא באוצר מילים קשור כדי להגביר את המוטיבציה. חפשו חומר קריאה הכולל את תחומי העניין האהובים עליהם והשתמשו בזה כדי לטפח את העניין שלהם בספרים.

כשהילדים שלך מתחילים לקרוא, תן להם לבחור את הספרים שלהם

כאשר לילדים יש הזדמנות לקבל החלטות משלהם, הם יכולים להשפיע על תהליך הלמידה שלהם. כתוצאה מכך, סביר יותר שהם ישתתפו.

הבאת ילדים לספריות וחנויות ספרים ועידודם לחקור את הספרים יכולה להיות פעילות נפלאה לילדים כשהם מתחילים לקרוא בפעם הראשונה.

"תן להם את ההזדמנות להחליט מה הם רוצים לקרוא."

עקוב אחר התקדמות הקריאה שלהם

כשילדים מתחילים לקרוא, כדאי לנסות לעודד אותם לקרוא ספרים מאתגרים יותר. הם צריכים להתקדם מקריאת ספרים עם מילה אחת בכל עמוד לכאלה שכוללים משפטים ארוכים יותר ויותר. זה אמור להימשך עד שהם יכולים להתמודד עם פסקאות מלאות.

כשהילדים שלך מתחילים לקרוא
כשהילדים שלך מתחילים לקרוא, תן להם לבחור את הספרים שלהם.

אם יש לך ספקות אם ספר מתאים לרמת הקריאה של ילדיך או לא, נסה לספור את מספר המילים בעמוד שהם לא מבינים. אתה יכול גם לנקוט בגישה ההפוכה ולספור את מספר מילות הדולק בעמוד.

דברו על מה שאתם רואים בעמוד

פעילות מועילה נוספת היא להשתמש בספרים כדרך לעורר שיחה על נושא נתון. לאחר הקריאה, דברו זמן מה על מה שקראתם, או העלו זאת במועד אחר.

"בנוסף, אתה יכול לעזור להגדיל את אוצר המילים של ילדך על ידי התמקדות במילים מיוצגות אך לא כתובות."

אתה יכול גם, למשל, לנהל יומן מיוחד שבו אתה רושם את המילים החדשות המופיעות עם איורים או ציורים, וכן מילים שאינן כתובות במפורש בספר.

זה יקל על הזיכרון של המילים מכיוון שיהיה הקשר ויזואלי וכרונולוגי.

קריאה: הימנעו מהשוואות לעמיתיהם

כל ילד לומד לקרוא בקצב שלו. קריאה היא חוויה אישית ואינדיבידואלית שבה ילדים מתחילים להבין דברים בעצמם וללמוד יותר על איך נרטיבים עובדים ככל שהם מפתחים מיומנויות חזקות יותר.

לכן, השוואת ילדים לעמיתיהם אינה מועילה כלל. ההשוואות הללו מיותרות ולא יעילות. כל ילד לומד בקצב שלו, שצריך לכבד ולהבין.

אל תלחץ עליהם

אילוץ ילדים להתחיל לקרוא לפני שהם מוכנים יכול להוביל לתגובות שליליות ולגרום יותר נזק מתועלת. לחץ הוא תמיד כוח מפחית מוטיבציה. ילדים ללא מוטיבציה מתאימה לא יחוו שום פעילות בצורה נעימה או רווחית, ואולי לא ירצו לעשות זאת שוב.

דבר עם המורה של הילד

אם ילדכם אינו אוהב קריאה ויש לו בעיות בקריאת מילים ממבט ראשון, זכור כי ייתכן שהסיבה לכך היא לקות למידה ספציפית.

אם אתה נתקל במצב כזה, תחילה עליך לדבר עם המורה של הילד. מורים יכולים להעריך את המצב באופן מקצועי, ואף עשויים להמליץ על הערכה עם מומחה.

לסיכום, הורים לילדים שלומדים לקרוא צריכים, מעל הכל, לקרוא איתם ולהפוך את הפעילות הזו לחלק מחיי היום יום. עודדו את הילדים לבחור חומר קריאה משלהם, ואל תלחצו על הנושא.

על ידי ביצוע העצות הפשוטות הללו, תוכל לתרום תרומה חשובה לרכישת מיומנות החיים הבסיסית של ילדך.

פופולריים