כיצד לעזור לילדך כאשר הוא מחליף בית ספר?

כיצד תוכל לעזור לילדך כאשר הוא מחליף בית ספר
כיצד תוכל לעזור לילדך כאשר הוא מחליף בית ספר.
החלפת בית ספר היא אירוע גדול לילדים. לכן, יש צורך להכין אותם למעבר בזמן כדי למנוע חרדה ומתח.

ילדים, במיוחד ילדים צעירים יותר, מסתגלים בקלות לשינוי בבית הספר. עם זאת, אתה צריך להישאר ערני. למרות שברגע שהשבועות הראשונים מסתיימים, רוב הילדים משתלבים בנוחות בבתי הספר החדשים שלהם, החלפת בית ספר יכולה להיות אירוע מלחיץ עבורם.

"הימים והשבועות הראשונים של בית ספר חדש יכולים להיות מרגשים, אבל הם גם יכולים להיות מלאים בחוסר ודאות וחרדה".

- בקטון חסר אהבה -

כיצד תוכל לעזור לילדך כאשר הוא מחליף בית ספר

  • נסו לספר לילדכם שהם מחליפים בית ספר בהקדם האפשרי. כמו כן, נסו לערב אותם בתהליך. בדרך זו, על ידי תחושת חלק מהתהליך, ילדכם יתחיל להתרגש מהרעיון.
  • שוחח עם ילדך על הרגשות שלו. בקשו מילדכם להכין רשימה של הדברים שגורמים לו לחרד מהרעיון של החלפת בית ספר ודברו על כל אחד מהם ביחד.

"למרות שדיבור חיובי על המהלך מועיל, היזהר לא לבטל או למזער את הדאגות של ילדך. הקשיבו לתחושתו וביחד העלו פתרונות או תוכניות לכל בעיה שהועלתה".

- ג'ניפר אטקינסון -

  • שמירה על קשר עם הרשתות החברתיות של בית הספר הישן. לפני שילדך עוזב את בית הספר הישן שלו, נסה ליצור קשר עם משפחות החברים של ילדך. זה יקטין את תחושת האובדן שילדך עשוי להרגיש. למעשה, תוכלו אפילו לארגן פגישה קטנה עם הקרובים להם ביותר כדי להבטיח פרידה טובה.
  • בקרו בבית הספר החדש עם ילדכם. האפשרות להסתובב במתקני המרכז החדש תעזור לילדכם להרגיש פחות חוסר ביטחון ולהתמודד עם היום הראשון ללימודים בפחות חרדה.
  • גלה מי עוד הולך לבית הספר החדש. אולי אתה מכיר משפחות אחרות שילדיהן, בין אם הם בגיל ילדך ובין אם לא, לומדים בבית הספר החדש. צרו קשר עם המשפחות כדי להסכים ללכת יחד ליום הראשון ללימודים. בדרך זו, ילדכם ירגיש מלווה, ולכן יהיה לו יותר ביטחון עצמי.
  • הציעו להשתתף בפעילויות חוץ בית ספריות. פעילויות מחוץ לבית הספר הן ההזדמנות המושלמת עבור ילדכם להכיר חברים חדשים. גלה את הפעילויות השונות שבית הספר מציע ושוחח עליהן עם ילדך.

שינוי הוא חלק מהחיים

בדרך כלל, שינויים גדולים מפחידים ואנשים נוטים להתמודד איתם בחוסר ודאות ולא בהתרגשות. יציאה מאזור הנוחות שלהם גורמת לאנשים להרגיש אי נוחות וחוסר ביטחון.

עם זאת, כפי שמנסח זאת הפסיכותרפיסט אהרון באליק, במקום לראות בשינויים מפחידים, עליך ללמוד לקבל אותם כחלק מהחיים. עליך להיות מודע לחרדה שלך, להפוך אותה לאשליה ולנסות להסתכל אל העתיד בחיוביות.

זה נורמלי שילדים ירגישו חרדה משינוי בית ספר, שכן מדובר באירוע שישנה לא רק את מעגל החברים שלהם אלא גם את שגרת היום. כמו כן, סדרת חוויות זו תסייע לילדיכם לפתח מיומנויות הנחוצות לחייהם האישיים ובסופו של דבר לעתידם.

פופולריים