איך למנוע מהחרדה שלך להשפיע על ילדיך?

כך רמות הלחץ והחרדה יהיו גבוהות יותר אצל ילדיהם
וככל שההורים חשים יותר חרדה, כך רמות הלחץ והחרדה יהיו גבוהות יותר אצל ילדיהם.
כאשר הורים חשים חרדה, גם ילדיהם עשויים לחוות רגשות עזים מבלי להבין בדיוק מה קורה. היום, נדבר על איך למנוע מהחרדה שלך להשפיע על ילדיך.

ילדים מחקים את מה שהם רואים בהוריהם... המחוות שלנו, המילים שלנו והדברים שאנחנו עושים. אם אתה צועק, הילדים שלך יצעקו. אם אתה קורא, הם יקראו. ואם אתה חרד, הם יחושו גם את החרדה הזו ויפעלו לפי הרגשות האלה. זה נכון גם אם הם לא באמת מבינים מה קורה או למה אתה חרד. במאמר זה נעזור לך למנוע מהחרדה שלך להשפיע על ילדיך.

ילדים יכולים לדעת מתי ההורים שלהם חרדים

זה נורמלי שילדים מזהים את החרדה של הוריהם ומחקים אותה. ילדים מאוד מסונכרנים עם רמות הלחץ של הוריהם ונוטים יותר לסבול מלחץ פסיבי ממה שאנו מבינים לעתים קרובות. המוח שלהם עדיין מתפתח והם רגישים מאוד לגורמי לחץ סביבתיים - כולל התנהגות הוריהם.

למעשה, מחקרים הוכיחו שגם כאשר ילדים אינם חווים מצב מלחיץ ממקור ראשון, הם ניזונים מהאנרגיה של הוריהם. וככל שההורים חשים יותר חרדה, כך רמות הלחץ והחרדה יהיו גבוהות יותר אצל ילדיהם. במילים אחרות, קל מאוד להעביר את החרדה לילדיכם מבלי להבין זאת.

המוח של הילדים שלנו הוא כמו ספוגים. הם מעריצים אותנו, מדגימים את ההתנהגות שלנו ומשיגים רמזים לגבי הביטחון שלהם בהתאם להתנהגות שלנו ולדברים שאנו אומרים.

כשהילדים שלך מרגישים שאתה מודאג או חרד, הם מתחילים להרגיש חוסר ביטחון לגבי העולם. באותו אופן, כשהורים מדגימים דרכים בריאות לטיפול ברגשות עזים, הם יכולים ללמד את ילדיהם שהם לא צריכים לפחד מחרדה. במקום זאת, הם יכולים להסתכל על הפנים ולפתור את זה.

אל תתנו לחרדה שלכם להשפיע על ילדיכם: למדו להתמודד עם הפחדים שלכם

נדבר על איך למנוע מהחרדה שלך להשפיע על ילדיך
היום, נדבר על איך למנוע מהחרדה שלך להשפיע על ילדיך.

אז מה אתה יכול לעשות בפעם הבאה שאתה מתחיל להרגיש חרדה? ראשית, הכר וקבל את הרגשות שלך. אל תנסה להילחם נגדם או להתעלם מהם. פעולה זו נוטה רק להחמיר את הסימפטומים ולהחמיר עוד יותר את החרדה שלך. זכרו שחרדה היא רק תחושה, בדיוק כמו כל תחושה אחרת.

במקום לנסות לברוח מהחרדה שלך, למד להתמודד עם הפחדים שלך ולהתגבר עליהם. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חרדה היא להביט בה בפנים. חרדה היא התנהגות נלמדת שאתה יכול גם לבטל את הלמידה על ידי יצירת קשר עם הפחד שלך שוב ושוב עד שהוא נעלם.

אל תתנו לחרדה שלכם להשפיע על ילדיכם: ספקו את החרדה שלכם

היה מציאותי לגבי החרדה שלך. שאל את עצמך: מה הכי גרוע שיכול לקרות? האם סביר שזה יקרה? זה עוזר לך לאתגר את המחשבות שלך ולהבין עד כמה הדאגות שלך לא מציאותיות ולא סבירות. יחד עם זאת, חשוב למצוא טכניקה שתעזור לך להתמודד עם המתרחש. לדוגמה:

  • נשימה: תרגילי נשימה עמוקה הם אסטרטגיה טובה כדי לעזור להפחית את רמות החרדה. הפעל את תגובת ההרפיה של הגוף שלך. נסה לשאוף תוך כדי ספירה עד 4 ואז לספור שוב עד 4 תוך כדי נשיפה איטית. לאחר מכן, חזור מספר פעמים.
  • מצא לעצמך מקום בטוח. אנשים רבים גם מוצאים שזה מועיל להפסיק את מה שהם עושים וללכת למקום רגוע. כמה דקות של שקט עם המחשבות שלך יכולות לעזור לך לאתחל מחדש.
  • חפשו הסחת דעת: כאשר אתם חשים חרדה, המוח שלכם מואץ והמחשבות שלכם מתחילות להאיץ. חשוב לצאת מהראש ולהאט את המחשבות. אתה יכול לבצע פעילויות מסוימות שיסיח את דעתך וכרוך בצד ההגיוני של המוח שלך. לדוגמה, האזינו לפודקאסט, ספרו מספרים או ספרו סיפור.
  • חפש פעילויות המכוונות סביב יעדים. אם יש לך מספיק זמן, מקד את תשומת הלב שלך בפעילות משמעותית וממוקדת מטרה. זה יכול להיות משהו פשוט כמו לכבס את הבגדים שלך, ללכת לאולם הקולנוע ולצאת עם הכלב שלך לטיול.

דברו עם ילדיכם על מה שקורה ומה אתם חווים

אם אתה מאבד שליטה ומתחיל להילחץ מול ילדיך, דבר איתם על הרגשות שלך. הראה להם שתחושת חרדה היא דבר שכיח, ויותר מכך, זה משהו שאתה יכול להתמודד איתו.

תנו לילדיכם לראות אתכם מתמודדים עם החרדה שלכם ומתרגלים אסטרטגיות להתמודדות איתה. כך, יש סיכוי גבוה יותר שהם ידגמו את אותן התנהגויות חיוביות.

זה מלמד אותם שזה בסדר להרגיש חרדה ושהם יכולים לנהל את המצב. כתוצאה מכך, הם ירגישו נוחים ובטוחים יותר לחקור ולשחק בעולם שסביבם.

לגידול ילדים יש הרבה מה לעשות עם ללמד אותם איך להתמודד עם דברים שהם לא יכולים לראות. הראה להם שעדיף להתמודד עם פחדים לא רציונליים ולהתגבר עליהם מאשר לבטא אותם או לנסות לברוח .