פחדי ילדות לא רציונליים: מה שאתה צריך לדעת

אל תשכח שכל הילדים זקוקים לעזרה בהתגברות על פחדי ילדות לא הגיוניים
לבסוף, אל תשכח שכל הילדים זקוקים לעזרה בהתגברות על פחדי ילדות לא הגיוניים.
פחדי ילדות לא הגיוניים הם דבר שכיח. למרבה המזל, ישנן מספר נוסחאות שיעזרו לקטנטנים להתגבר על בעיה זו.

פחדי ילדות לא רציונליים שכיחים אצל ילדים רבים. למרבה הצער, זה יכול להיות מקור לתסכול עבור ההורים, מכיוון שלעתים קרובות נראה ששום דבר שהם אומרים או עושים לא עוזר.

לילדים יכולים להיות פחדים לא הגיוניים לגבי מפלצות מתחת למיטה, מהחושך או אפילו לקולות יומיומיים. זכור כי פחדים אלו נפוצים בילדות. תפקיד ההורים הוא לשדר תחושת רוגע ותמיכה לקטנטנים.

בינתיים, חשוב לדעת שהמטרה היא לא להעלים לחלוטין את החרדה. במקום זאת, זה כדי לעזור להם ללמוד לנהל את פחדי הילדות הבלתי רציונליים שלהם כך שישפיעו פחות.

לעזור להם לשלוט בפחד שלהם זה הדבר החשוב ביותר. זה יכול להיות מושגת אם אתה פשוט בצע כמה שלבים.

מחקר מציע שהורים חייבים לזהות את הפחדים של ילדיהם ולהכיר בכך שבעיני הילד הם אמיתיים. חשוב להישאר רגועים, לגלות אמפתיה, ומעל לכל, לעולם לא להכריח ילדים לסיטואציות מפחידות. קרא מאמר זה כדי ללמוד עוד.

איך להתגבר על פחדי ילדות לא הגיוניים

1. כבדו את דעותיהם

העצה הראשונה בכל הנוגע לעזור לילדך להתגבר על פחדים לא הגיוניים היא לכבד את דעתו. למרות שהפחדים עשויים להיראות מופרכים, לילד יש סיבות לחוות את הרגש הזה. כהורה, עליך להקשיב ולכבד את רגשותיו.

לכל הילדים הזכות להביע את פחדיהם. אין להפחית או לדחות את אלה, וגם לא להכריח את ילדך להפגין אומץ מוגזם. עליכם להבין את ילדיכם, ולהשתמש בעצות מכבדות כדי לעזור להם להרגיש בטוחים יותר ויותר.

2. תן להם את כל המידע שהם צריכים

למרות שזה אולי נראה מובן מאליו, לפעמים יש צורך לתת לילדים את כל המידע שהם צריכים. ילדים עדיין מגלים איך העולם עובד, ואת האלמנטים המקיפים אותם. זה שלב שבמהלכו הם עדיין מוצאים את דרכם מבחינת סיבה ותוצאה.

ככל שתמסור יותר מידע לילדים שלך, כך הם יידעו יותר על העולם הסובב אותם, והם ידאגו פחות.

אם, למשל, הם מפחדים מסופות, ספרו להם מהיכן מגיעים רעמים וברקים. אל תשכח שהידע הזה יעזור להם להרגיש רגועים ובטוחים יותר.

3. לשלוט בצריכת המדיה שלהם

איך להתגבר על פחדי ילדות לא הגיוניים
איך להתגבר על פחדי ילדות לא הגיוניים.

שלישית, קחו בחשבון שתמונות מסרטים, משחקי וידאו, סרטוני מוזיקה ואפילו חדשות טלוויזיה יכולות להשפיע לרעה ולהחמיר פחדים לא רציונליים בילדות. לשם כך, אנו ממליצים לפקוח עין על צריכת תכני המדיה של ילדכם.

אתה יכול אפילו ללמד את ילדך להשתמש בשלט הרחוק ולכבות את הטלוויזיה כאשר מופיעות תמונות מעוררות חרדה. כהורה, עליך ללמד כיצד לצרוך תוכן המותאם לגיל באחריות.

"חשוב להישאר רגוע, לגלות אמפתיה, ומעל לכל, לעולם לא להכריח ילדים למצבים מפחידים".

4. אמון בפרויקט

אחת הדרכים שבהן ילדך יכול להתגבר על פחדים לא רציונליים היא להראות שאתה לא מפחד. פשוט לומר לו או לה לא לפחד יכול להחמיר מצבים מסוימים אפילו יותר.

עם זאת, אם הקטן שלך יכול להרגיש את הביטחון שלך, הוא או היא יתחילו להאמין שאין ממה לחשוש. זוהי דרך מצוינת לתת לילדכם את האומץ שהוא או היא צריכים כדי להתגבר על כל פחד לא הגיוני.

5. קראו להם ספרים שעוסקים בפחדים

ההצעה האחרונה שלנו היא לקרוא ספרי ילדים המראים מצבים מפחידים כדי לעזור להם להתגבר על הפחדים שלהם. זוהי אסטרטגיה שימושית המאפשרת לילדים להזדהות עם דמות שחולקת את החרדה שלהם.

זה מראה לילדים שיש אנשים אחרים שמרגישים כך, מה שיאפשר להם להיות פתוחים יותר לגבי הפחדים שלהם. הוצאת פחד במילים עוזרת לשכך את הדאגה של הילד.

לבסוף, אל תשכח שכל הילדים זקוקים לעזרה בהתגברות על פחדי ילדות לא הגיוניים. זה עידן של גילוי, וזו הסיבה שאתה צריך לכבד את החרדות שלהם.

למרות שהם אולי לא יתגברו על הפחד שלהם מיד, הם ילמדו להתמודד איתו טוב יותר. אל תהססו להשתמש בעצה זו כדי לעזור לילדכם.

פופולריים