היתרונות של משחקי וידאו לילדים

לכן החלטנו להסביר כמה מהיתרונות של משחקי וידאו לילדים שכנראה לא ידעתם עליהם
לכן החלטנו להסביר כמה מהיתרונות של משחקי וידאו לילדים שכנראה לא ידעתם עליהם.

משחקי וידאו יכולים לעורר את החושים של הילד. הם יכולים גם לעזור להם לפתח מיומנויות רבות. במאמר זה נסביר כמה מהיתרונות המפתיעים של משחקי וידאו לילדים.

כמעט כל ההורים התלוננו על כמות הזמן שילדיהם מבלים מול מסך הטלוויזיה או המחשב. עם זאת, התגלה שזה לא בזבוז זמן מוחלט.

זה עשוי להפתיע אותך. לכן החלטנו להסביר כמה מהיתרונות של משחקי וידאו לילדים שכנראה לא ידעתם עליהם.

אם יש פעילות שמושכת את מלוא תשומת הלב של הילד בימינו, זה בדרך כלל משחקי וידאו. האפקטים המיוחדים, האבולוציה במשחק והיכולת לתמרן דמויות וירטואליות אפילו בלי שליטה ביד הם כולם מאפיינים שהופכים משחקי וידאו מסוימים לבלתי ניתנים לעמוד בפני ילדים.

בנוסף, יש היום מגוון רחב של משחקים. ישנם מאות משחקים על ספורט, סרטים, תוכניות או כל פעילות אחרת שניתן להעלות על הדעת, הזמינים עבור מחשבים, טלפונים חכמים וקונסולות משחקי וידאו. ישנם אפילו משחקים המדמים עבודות כמו להיות נהג משאית, חקלאי או ראש עיר.

כהורים, לעתים קרובות אנו דואגים לכמות הזמן שהילדים שלנו מבלים מול המסכים ולגירוי היתר שמסכים עלולים לגרום. עם זאת, עלינו לזכור שזה לא כל כך נורא. ישנם מספר יתרונות של משחקי וידאו שאולי לא דמיינתם.

7 היתרונות העיקריים של משחקי וידאו לילדים

  • משחקי וידאו מעוררים את הדמיון שלהם. באמצעות משחקי וידאו ילדים יכולים לחקור עולמות חדשים. הם יכולים לחוות דרכים שונות לראות את העולם. הם גם יוכלו לראות את המורכבות של עולם העבודה ואת היתרונות הרבים של עיסוק בספורט.
  • משחקי וידאו יכולים לעזור לילדים להתרועע. כיום, משחק משחקי וידאו מקוון הוא נורמלי עבור ילדים רבים. המגבלה היחידה לפלטפורמה זו היא חוסר גישה לאינטרנט או משחקים מסוימים בתשלום. מעבר לזה, תופתעו לראות את כמות עבודת הצוות שמשחקים אלו דורשים. משחקי קהילה מאפשרים לילדים ליצור קשר עם "גיימרים" אחרים מערים ומדינות אחרות. בנוסף, הם יוכלו לשחק באינטרנט עם חברים משלהם כדרך לבסס תחרות בריאה.
  • משחקי וידאו מפתחים את היכולות שלהם. הם לא תמיד מנצחים במשחקי וידאו. זה מאפשר להם לפתח את הסובלנות שלהם לתסכול ולטפל בכישלון. ניצחון דורש מאמץ, תרגול, למידה והתמדה. ניתן לחזק את התכונות הללו באמצעות משחקי וידאו וליישם בתחומי חיים אחרים.

יתרונות נוספים:

  • משחקי וידאו מעוררים קואורדינציה. ילדים צריכים להגיב לגירוי האור-קולי שהם מקבלים ממשחקים. לכן, משחקי וידאו יכולים להיות דרך לממש את הקואורדינציה שלהם. הם גם עוזרים לשפר את הרפלקסים, הזיכרון והקשב שלהם.
  • לפתח כישורי מתמטיקה. הרבה משחקים דורשים חיבור, חיסור, כפל או חילוק כדי להגיע לתוצאות טובות. לדוגמה, במשחקי וידאו ספורט, כדי לנסח את השחקן המיועד, ייתכן שהגיימר יצטרך לעבור משא ומתן וחישובים ארוכים. זה נכון גם כשמדובר במשחקי סימולציה כמו הסימס שבהם השחקנים חייבים לנהל את כספם. יש אפילו גרסאות דיגיטליות של משחקים כמו מונופול.
  • הם דורשים שימוש בלוגיקה. כפי שהזכרנו לעיל, משחקי וידאו רבים דורשים מאמץ מנטלי ושימוש באסטרטגיה כדי להשיג תוצאות חיוביות. יכולת ההיגיון של ילדים יכולה להיבחן בז'אנרים רבים ושונים של משחקים.
  • הם לא מסוכנים. ישנה סבירות נמוכה מאוד שילד ייפצע מול הטלוויזיה או המחשב. משחקי וידאו הם גם צורה אידיאלית של בידור לימים קרים וגשומים.
7 היתרונות העיקריים של משחקי וידאו לילדים
7 היתרונות העיקריים של משחקי וידאו לילדים.

"משחקי וידאו מועילים לסוציאליזציה. זה מפתיע כמה עבודת צוות דורשת משחקים מסוימים."

היבטים שיש לקחת בחשבון

למרות שהזכרנו את כל היתרונות של משחקי וידאו לילדים, אתה חייב לזכור שכל דבר שנעשה יותר מדי עלול להזיק. משחקי וידאו לא צריכים למנוע מהילד שלך לתרגל פעילויות גופניות. חפש איזון על מנת למנוע השמנה ואורח חיים בישיבה.

אין לאפשר לילדים לדחות את חובותיהם או את הפעילויות החברתיות שלהם כדי להישאר בבית ולשחק במשחקי וידאו. כמו כן, כהורים, עלינו לשלוט בתכנים של משחקי הווידאו שבהם הילדים שלנו משתמשים – הם מגיעים בדרך כלל עם דירוג לקבוצות גיל מומלצות.

"ילדים לא תמיד מנצחים במשחקי וידאו, זה מאפשר להם לפתח את הסובלנות שלהם לתסכול וכישלון".

לבסוף, עליך לזכור שלמרות כל היתרונות של משחקי וידאו לילדים, הם לא צריכים להפוך למרכז חייו של ילד. ילדים לעולם לא צריכים "לחיות כדי לשחק". אם אתה שם לב שמשחקי וידאו גורמים לילד שלך להתנהג אחרת, עליך להתחיל להציב גבולות מסוימים. חשוב גם לפנות לייעוץ של אנשי מקצוע.

פופולריים