7 דרכים לעודד כתיבה יצירתית אצל ילדים

היתרונות של עידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים
היתרונות של עידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים.
כתיבה יצירתית היא דרך מצוינת להגביר את למידת השפה ואת ההתפתחות הכללית של ילדים. היום אנחנו רוצים ללמד אותך איך לעורר יצירתיות אצל הצעירים שבסופרים.
כתיבה יצירתית היא דרך מצוינת להגביר את למידת השפה ואת ההתפתחות הכללית של ילדים. לילדים יש דמיון רב שכאשר מיושם בכתיבה, הוא מייצר יתרונות עצומים.

על המורים לזכור במיוחד את החשיבות של קידום פעילויות המעודדות כתיבה יצירתית. ייעוד הזמן בכיתה המוקדש לפרקטיקות אלו הוא הרגל מעשיר ביותר.

זה גם מנהג טוב שיהיה בבית. משפחות רבות קובעות "שעות קריאה" בהן כל המשפחה קוראת. באותו אופן, ניתן לקבוע זמן ספציפי לכתיבה יצירתית. במהלך תקופה זו, כל אחד מבני המשפחה יתרגל כתיבה יצירתית.

חשוב לא לקחת דברים מהר מדי. הגיל המומלץ לפעילות כתיבה יוצרת הוא מגיל 8-9 ומעלה. בשלב זה, רוב הילדים כבר למדו לקרוא ולכתוב נכון.

היתרונות של עידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים

  • יצירתיות היא בסיסית עבור בני אדם. זה המפתח לפתרון בעיות. לכן, עידוד וחיזוק היצירתיות בכל האמצעים האפשריים הוא מועיל ביותר.
  • כתיבה יצירתית מהנה גם לילדים. ילדים חווים את עולם הסיפורים בעוצמה רבה. זה נותן להם עניין טבעי באפשרויות היצירתיות של השפה.
  • כתיבה יצירתית מסייעת גם לשפר את עמדותיהם של ילדים כלפי למידה באופן כללי. זה מגביר את הקשב, הזיכרון וההבנה.
  • כתיבה יצירתית היא בעלת ערך רב לרכישת שפה. ביצוע פעילויות כתיבה יצירתיות מסוימות אצל ילדים מקנה להם אוצר מילים רחב יותר. זה גם מאפשר שימוש זורם יותר במבני שפה.

רעיונות לעידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים

1. רצועות קומיקס או קריקטורות

אסטרטגיה אחת לעידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים היא לגרום להם לספר סיפור עם תמונות. עדיף להגביל את רצועת הקומיקס לכ-4 או 5 תמונות. לאחר מכן, בהתבסס על הציורים, בקשו מהילד לכתוב את הסיפור.

2. סצנות מעוררות השראה

דרך נוספת להגביר את הכתיבה היצירתית של ילדכם היא להכין סצנה באמצעות בובות, צעצועים וחפצים אחרים. לאחר מכן, עודדו את ילדכם ליצור סיפור המבוסס על מה שהוא או היא צופים בו. שימוש בפריטים שילדכם מכיר - כמו צעצוע משחק אהוב - יפעיל עוד יותר את הדמיון של הקטן שלכם.

"פעילויות אלו מומלצות לילדים מגיל 8 או 9, ומעלה"

3. הדמות הקסומה

הילד יוצר דמות עם אלמנטים שהוא מוצא בבית. זה יכול לכלול: כדור, פיסות בד, נייר, מקלות ארטיק וכו'. הזמינו את הילד להוסיף תווי פנים לדמות ולתת לה שם.

אסטרטגיה אחת לעידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים היא לגרום להם לספר סיפור עם תמונות
אסטרטגיה אחת לעידוד כתיבה יצירתית אצל ילדים היא לגרום להם לספר סיפור עם תמונות.

זו תהיה האופי הקסום של הילד, והוא או היא יהיו בעלי כל כוחות קסם שילדכם יחליט. מה שהכי חשוב הוא שהדמות הקסומה תמיד תחפש לעשות את מה שנכון.

כעת, בקשו מילדכם להמציא תרחישים שונים הכוללים את הדמות הקסומה. לאחר מכן, בקש מילדך לכתוב את הסיפורים הללו. לבסוף, ילדכם יכול לשלב את כל הסיפורים כדי לחבר ספר.

4. סיפור העתיד

ילדים רבים נהנים לכתוב סיפורים שבהם הם עצמם מבוגרים. אולי תצטרך להנחות אותם עם כמה שאלות לפני כן. פעילות זו טובה כדי לגרום לילדים לחשוב על התוכניות והשאיפות העתידיות שלהם.

5. מפגש בין גיבורי על לנסיכות

הילד יצור סיפור שהדמויות הראשיות שלו יהיו גיבורי על או נסיכות שבדרך כלל לא חולקות שום קשר. לדוגמה, הוא או היא יכולים לכתוב סיפור שכולל גם ספיידרמן וגם היפהפייה הנרדמת. זוהי דרך מצוינת לתת לדמיון של ילדכם להתעופף .

6. הסיפור החבוי בתוך התמונה

הראה לילדך תמונה ותמונה מתוך מגזין המציג אדם או חיה. ודא שיש רקע לתמונה כדי להגדיר את הסצנה, כגון נוף. לאחר מכן, בקש מהילד שלך לכתוב את הסיפור החבוי בתוך התמונה.

7. סיפורים קולקטיביים

זוהי פעילות קבוצתית נהדרת. אתה יכול להשתמש בכל הצעה אחרת לעיל כנקודת התחלה. כל ילד יכתוב משפט כדי להתחיל את הסיפור, ולאחר מכן יעביר את העיתון לשכן מימין.

אחר כך כל ילד יכתוב משפט נוסף להמשך הסיפור, וכן הלאה. הסיבוב נמשך עד שכל ילד מקבל את הנייר המקורי שלו בחזרה. בהתבסס על מה שהשותפים שלו הוסיפו לסיפור, הוא או היא ימשיכו לכתוב.

על מנת לנצל את המקסימום מתרגילי הכתיבה היצירתית הללו, תמיד צריך להיות נוכח מבוגר שישמש כמדריך. סביר להניח שילדכם יזדקק לעזרה בהתחלה כדי לגלות את הרעיונות שיש לו בפנים.

פופולריים