איך לבחור את הצעצועים הטובים ביותר לכל גיל?

מכוניות ובובות הם מהצעצועים הטובים ביותר בגיל הזה
תלת אופן, כדורים, דליים, פאזלים, צבעים, טלפונים, מכוניות ובובות הם מהצעצועים הטובים ביותר בגיל הזה.
בחירת צעצועים היא לא קלה ולא טריוויאלית. הצעצועים הנכונים מועילים להתפתחות הילדים. גלה אילו צעצועים מתאימים לכל טווח גילאים במאמר זה.

בחירת הצעצועים הטובים ביותר עבור ילדיכם אינה משחק ילדים. כפי שכולנו יודעים, מגוון הצעצועים המוצע בכל חנות הוא עצום ומגוון.

יתרה מכך, הצעצועים הנכונים יכולים לספק יתרונות חשובים לילדים. לילדים בעצמם קשה להחליט איזה צעצוע הכי מתאים.

אז אילו צעצועים מתאימים לכל טווח גילאים? ומה כדאי לקחת בחשבון בעת הבחירה?

כשילדים משחקים, הנפש והגוף שלהם עובדים יחד. משחק מלמד ילדים על עצמם ועל אחרים. כל צעצוע או משחק חדש הם אתגר חדש, או מבחן שצריך להתגבר עליו. הצעצועים הנכונים מביאים להישגים ברורים: תפיסה חזותית שמיעתית, קואורדינציה, תנוחת גוף וכו'.

לכן, צעצועים מעוררים התפתחות אינטלקטואלית, מוטורית, רגשית וחברתית בשלבים שונים של גדילת הילדים. חשוב להבין שהתפתחות המשחק היא הדרגתית ומתמשכת, ולכן כל שלב מתבסס על התוצאות של השלב הקודם.

בטיחות ופיתוח

ספק את הצעצועים הטובים ביותר כדי לעורר את החושים שלהם ולהעשיר את עולמם מגיל צעיר
ספק את הצעצועים הטובים ביותר כדי לעורר את החושים שלהם ולהעשיר את עולמם מגיל צעיר.

צעצועים תורמים להתפתחות פיזית, נפשית וחברתית מאוזנת של ילדים. משחק הוא סוג של למידה, שכן ילדים קטנים ממלאים את מצבם הרגשי ומממשים את התפקידים החברתיים שהם ימלאו כמבוגרים.

לכן חיוני להקצות מקום לילדכם לשחק בו. ספק את הצעצועים הטובים ביותר כדי לעורר את החושים שלהם ולהעשיר את עולמם מגיל צעיר.

גורם חיוני נוסף שיש לקחת בחשבון הוא בטיחות. במובן זה, קבוצות גיל מסוימות עשויות להיות בסיכון לפגוע בעצמן עם סוגים מסוימים של צעצועים. למרות שרוב הצעצועים לא סביר שיגרמו נזק חמור, במקרים החמורים ביותר צעצועים לא מתאימים עלולים לגרום למוות או לפציעה קבועה.

זה אולי נשמע מוגזם, אבל הצעצועים הלא נכונים עלולים לגרום לשריטות, נפילות, כוויות, חנק, חנק או הרעלה. כתוצאה מכך, ההורים צריכים לבחור בקפידה את הצעצועים הנכונים עבור ילדיהם, שיעזרו להם לפתח בבטחה את היכולות שלהם.

5 טיפים לבחירת הצעצועים הטובים ביותר

 1. צעצועים צריכים להתאים לגילו של ילדכם, וצריכים לקדם את הפיתוח של מיומנויות או עמדות שונות.
 2. צעצועים צריכים להיות בטוחים. הם צריכים להיות עשויים מחומר שאינו מתפצל, נשבר או נקרע. שימו לב לצבעים אחידים וחומרים לא רעילים. ככל שילדך צעיר יותר, הצעצועים והחלקים שלהם צריכים להיות גדולים יותר.
 3. שמור על צעצועים פשוטים. כך ילדכם יכול להמציא שימושים שונים לכל צעצוע, לפתח את הדמיון שלו והבנת הסמלים.
 4. צעצועים צריכים להשלים את האישיות שלהם. לדוגמה, אם ילדכם מופנם, תוכלו לנסות צעצועים ומשחקים המעודדים אותו להתרועע, כמו משחקים עם מספר שחקנים. עבור ילדים היפראקטיביים, הצעצועים הנכונים יכולים לעזור לפתח את טווח הקשב שלהם, היכולות האמנותיות שלהם ועוד.
 5. זכרו שיותר מדי צעצועים עלולים להחניק את הדמיון, ואפילו להוביל לשעמום.

הצעצועים הנכונים לכל קבוצת גיל

 • מגיל 0 עד 6 חודשים: תינוקות זקוקים לצעצועים מושכי עין שיעזרו להם לגלות את הגוף שלהם ולהבחין בין טקסטורות, צורות וצבעים. צעצועים מתאימים כוללים רעשנים, ניידים, בובות, עזרי בקיעת שיניים, צעצועי קטיפה, מחצלות פעילות וכו'.
 • מגיל 7 עד 12 חודשים: הילד מתחיל כעת לחקור חפצים ולזהות קולות. בנוסף לבחירת חפצים בעלי טקסטורות וצבעים שונים, ניתן לשלב גם סאונד ואורות צבעוניים. תמצאו בו כדורים, בובות סמרטוטים, צעצועים מוזיקליים ועוד.
 • מגיל 13 עד 18 חודשים: בגיל זה ילדים הולכים ויכולים לזהות תכונות של חפצים. לבנים לערום ולבנייה, תלת אופן ומכוניות הם אידיאליים לטווח גילאים זה.
 • מגיל 19 עד 24 חודשים: ילדים קטנים מסוגלים לדבר ולהבין, ומתחילים להבין את העולם סביבם. מכוניות, לוחות או לוחות, צבעים, כלי נגינה, בובות, חיות וצעצועים מושכים בחוטים הם אידיאליים. צעצועים אלה צריכים להיות צבעוניים וקלים לטיפול, כגון משחקים התואמים צורה ואבני בניין גדולות.
 • מגיל שנתיים עד שלוש: בשלב זה של התפתחות ילדים מתחילים להיות סקרנים לגבי שמות ולחקות סצנות משפחתיות. תלת אופן, כדורים, דליים, פאזלים, צבעים, טלפונים, מכוניות ובובות הם מהצעצועים הטובים ביותר בגיל הזה. אפשרויות אחרות כוללות בובות קטיפה וניתנות להזזה, תחפושות וחידות גדולות ופשוטות העשויות מקצף או חומרים אחרים.
 • מגיל 4 עד 5 שנים: בגיל זה, ילדים סקרנים ואוהבים ללמוד שירים ולקיים אינטראקציה עם בני גילם. חפשו אופניים, לוחות או לוחות, כלי צעצוע או צעצועי בנייה עם חלקים גדולים, מיקרופונים צעצועים, סיפורים, בובות ובובות מפרקיות, פלסטלינה וכו'.
 • מגיל 6 עד 8 שנים: בשלב זה, ילדים יודעים להוסיף ולגרוע, לקרוא ולכתוב. אתה יכול לתת להם גלגיליות, מכוניות בשלט רחוק, משחקים הכוללים חידונים וניסויים, בובות מפרקיות ובתי בובות, כלי מטבח ועוד. בגיל זה, כדאי לשקול גם צעצועים עם כללים שיש לפעול לפיהם, כמו משחקי זיכרון, משחקי לוח, קלפים, ספרים בהדפסה גדולה עם איורים צבעוניים וכדומה.
 • מגיל 9 עד 11 שנים: בגיל זה, ילדים מתעניינים בפעילויות מורכבות יותר. הם ייהנו מציוד ספורט, משחקי אסטרטגיה והשתקפות, משחקים וניסויים אורקוליים או אלקטרוניים. יומנים, ספרי סקיצות, ערכות רכבות, פסי רכב, ערכות דוגמנות, משחקי לוח ואחרים יכולים לעזור לחיזוק האינטליגנציה שלהם.