ספרים שיעזרו לילדים להתמודד עם המוות

כלי טוב לעזור לילדים להתמודד עם מוות ואובדן הם ספרים
כלי טוב לעזור לילדים להתמודד עם מוות ואובדן הם ספרים.
אובדן והעדר יקיריהם הם נושאים מורכבים לדבר עליהם עם ילדים. עם זאת, דרך הקריאה, ילדים מבינים לעתים קרובות את המוות טוב יותר. הנה ספרים שיעזרו לילדים להתמודד עם המוות.

לעזור לילדים להתמודד עם המוות זו משימה לא פשוטה. אם זה מספיק קשה למבוגרים, אז תארו לעצמכם עד כמה לקטנים.

הסבר מה קרה, מציאת המילים הטובות ביותר לתאר את זה, ואז ההתמודדות עם האובדן של אותו אדם אהוב הם כמה מהנושאים המסובכים ביותר שילד יצטרך להתמודד איתם.

בחירת המילים הנכונות למבוגרים היא לפעמים מאוד מסובכת. זה נעשה קשה עוד יותר אם האובדן הוא קרוב משפחה שגם המבוגרים צריכים להשלים איתו.

ספרים שיעזרו לילדים להתמודד עם המוות

כלי טוב לעזור לילדים להתמודד עם מוות ואובדן הם ספרים. לעתים קרובות הם יכולים לעזור להסביר זאת בצורה שונה, אך פשוטה.

למרות שהמוות הוא לעתים קרובות נושא טאבו, מספר ספרי ילדים מדברים על זה בצורה טבעית לחלוטין. אנחנו יכולים להשתמש בזה כדי להיות מסוגלים לדבר על המוות עם אחרים, מבוגרים וילדים כאחד.

הנה שלושה ספרים מאוד מיוחדים בנושא מסובך מאוד, אבל חשוב מאוד. בסוף גם נתנו אזכור מיוחד לשלושה ספרים אחרים.

הריק

אנה לנס היא המחברת של המפלצת הצבעונית, הספר הטוב ביותר לעבודה על רגשות עם ילדים. היא גם כתבה את הספר המעולה הזה, "הריק", שמתאפיין בכך שיש לו מעט מאוד טקסט אבל עם כמה איורים שאינם זקוקים למילים, שכן הם מסבירים את עצמם.

הסיפור מתמקד בג'וליה, ביום שבו היא מרגישה ריקנות גדולה, חלל בתוכה. החלל הגדול הזה עושה לה חור בגופה, וכל מיני דברים עצובים ורעים חומקים דרכו. אבל ג'וליה, ככל שהיא מנסה לסתום את החור עם פקקים שונים, היא מגלה שאף אחד מהפקקים שהיא נתנה אינו טוב.

ספרים שיעזרו לילדים להתמודד עם המוות
ספרים שיעזרו לילדים להתמודד עם המוות.

בסוף הסיפור, ג'וליה מבינה שמה שבאמת חשוב זה שהיא מוצאת את התקע בעצמה. היא מבינה שזה בא מתוכה. בדרך זו, אנה ללנס מתמקדת בחוסן. היא בוחנת את היכולת של אנשים להתמודד עם הזעזועים שהחיים מביאים להם לפעמים, וגם את היכולת ללמוד לחיות איתם.

בגלל איוריו, ספר זה מומלץ לילדים מגיל חמש. עם זאת, בשל מורכבות הנושא והמטאפורה של הריק של יוליה, ילדים בגיל זה עשויים להתקשות להבין.

אני תמיד אוהב אותך

אני תמיד אוהב אותך, מאת הנס וילהלם, הוא השני מבין הספרים המומלצים שלנו כדי לעזור לילדים להתמודד עם מוות ואובדן.

התמודדות וקבלת אובדן, יחד עם ההיעדר והכאב שהוא מביא, לא מתרחשת רק כאשר מדובר באדם שמת. בבתים רבים, ועבור אנשים רבים, חיות מחמד הן חלק מהותי מחייהם וממשפחתם. זה כאילו היו עוד חבר במשפחה.

הספר הזה עוסק בסוג כזה של אובדן. הכלב אלפי היה חברו הטוב ביותר של בעליה מאז שהיה ילד. הוא גדל איתו אבל, יום עצוב אחד, אלפי נפטר.

זהו סיפור פשוט שמטרתו להשאיר מסר חשוב דרך דפיו. המסר הוא שעל ידי הבעת אהבה לאנשים סביבך, תכין את הדרך לחיות בשלווה ובאושר כשהם נעלמו.

I will Always Love You מומלץ לילדים מגיל שש. זו דרך אחרת להתמודד עם מוות עם ילדים באמצעות אובדן חיות מחמד.

לנצח

Forever, מאת camino garcia, מדבר גם על איך להתמודד עם נושא הטאבו של מוות עם ילדים. מומלץ לקטנים בבית מגיל שלוש, הסיפור שלו יעזור להם להכיר את מעגל החיים ואיך המוות הוא חלק ממנו.

היופי של הספר הזה טמון בסיומו ובהשתקפות שהוא עושה על אובדן. זה אומר לנו שלא משנה כמה אנשים יעזבו אותנו, הם תמיד יישארו בליבות ובזיכרונות של אחרים.

אנו מקווים שנהניתם לקרוא על 3 הספרים הללו כדי לעזור לילדים להתמודד עם המוות. יש עוד הרבה, וכמה כותרים שאנחנו יכולים להמליץ עליהם הם Nana Upstairs & Nana Downstairs, Tear Soup: A Recipe for Healing After Loss, ו- The Thing Good Thing About Barney.