5 תאונות קיץ תכופות שבהן מעורבים ילדים

במאמר היום נדבר על תאונות הקיץ הנפוצות ביותר בהן מעורבים ילדים
במאמר היום נדבר על תאונות הקיץ הנפוצות ביותר בהן מעורבים ילדים.
תאונות ילדות הנפוצות בקיץ כוללות הכל, מנפילות בבריכה ועד להיחתך על ידי קונכיות ים. חשוב שההורים יהיו על בהונותיהם כדי להימנע ממצבים מסוכנים.

במהלך חופשת הקיץ, הילדים מבלים יותר זמן בחוץ ובאופן כללי פעילים יותר. וכהורים, עלינו לשים לב יותר מתמיד. במאמר היום נדבר על תאונות הקיץ הנפוצות ביותר בהן מעורבים ילדים.

תאונות קיץ נפוצות שבהן מעורבים ילדים

העובדה היא שתאונות ילדות יכולות לקרות בכל עת של השנה. בדיוק אותו הדבר, יש סיכוי גבוה יותר שהאירועים המצערים האלה יתקיימו במהלך הקיץ.

למה? בעיקרון, זה בגלל שהטמפרטורות החמות והנעימות של הקיץ מזמינות את הילדים הקטנים לבלות יותר זמן בחוץ או בבתיהם. כתוצאה מכך, הסיכון לסכנה עולה.

כמובן, זה לא אומר שאתה צריך למנוע מהילדים שלך את ההזדמנות ליהנות. עם זאת, זה אומר שאתה צריך להיות מודע לסיכונים המוגברים, ולהיות קשובים.

אל לנו גם להזניח להזכיר את העובדה שאם אתה נוסע למקום לא ידוע, הילדים שלך ירצו לחקור ולחקור מקומות שעלולים להיות מסוכנים. בכך, הם עלולים להיפגע לפני שהם יודעים זאת!

ילדים קטנים בגילאי שנה עד ארבע פגיעים במיוחד למכות, נפילות ותאונות באופן כללי. זה נכון במיוחד לגבי בנים, שכן בנות בדרך כלל יותר רגועות וזהירות. כמובן, תמיד יש חריגים לכלל!

אחת מכל ארבע תאונות ילדות מתרחשת בגלל היעדר אמצעי מניעה בסיסיים. במילים אחרות, הם קורים בגלל שהורים לא זהירים או לא מספקים השגחה נאותה.

אבל כמובן, הורים לא יכולים למנוע כל תאונה. גם כשאנחנו זהירים וקשובים, ילדים יכולים ליפול ולהיפגע כהרף עין.

מהן תאונות הקיץ הנפוצות ביותר שבהן מעורבים ילדים?

נראה כי חופשת הקיץ ושעות הפנאי המשפחתיות הן הרגעים ה"אידיאליים" עבור מהמורות, נפילות ותאונות אחרות. כמה מהתקלות הנפוצות ביותר המתרחשות בזמנים אלו הן הבאות:

1. נפילות בבריכה

אם יש לכם בריכה ליד ביתכם, או קחו את ילדיכם לבריכה, שימו לב שהם לא הולכים קרוב מדי לקצה. נפילה לבריכה היא תאונה תכופה מדי שבה מעורבים ילדים, ונפילות אלו עלולות להיות קטלניות - במיוחד אם הילד אינו יודע לשחות.

תאונות קיץ נפוצות שבהן מעורבים ילדים
תאונות קיץ נפוצות שבהן מעורבים ילדים.

כדי שהילדים הקטנים שלכם לא יפלו לתוך הבריכה, כדאי להציב שערי בטיחות סביב שפת הבריכה. לחלופין, אתה יכול פשוט למנוע מהם לשחק באזור הבריכה - במיוחד אם הרצפה רטובה.

2. תאונות אופניים

כשחם בחוץ, זה נורמלי שילדים הולכים לפארק או טיול מסביב לבלוק על האופניים שלהם. ילדים צריכים זמן ללמוד ולשלוט באופניים שלהם.

בינתיים הם עלולים ליפול, לאבד שיווי משקל ולהיתקל באנשים, עצים וחפצים אחרים בדרכם.

בזמן שילדים לומדים לרכוב על האופניים שלהם, ההורים צריכים להישאר קרובים ככל האפשר. השימוש בקסדות הוא הדרך הטובה ביותר למנוע מהמורות מסוכנות וכואבות בראש .

3. חתכים על החוף

בין תאונות הילדות השכיחות ביותר המתרחשות בקיץ, יש לציין את אלו המתרחשות על חוף הים. למשל, כאשר ילדים הולכים יחפים במורד החוף וחותכים או תוקעים את רגלם במשהו בחול. האשם יכול להיות הכל מפחית פח ועד ציפורני סרטן.

כאשר ילדים קטנים עדיין אינם מסוגלים לזהות סכנה סביבם, אז עדיף לא לאפשר להם ללכת יחפים. קיימות בשוק נעלי מים נוחות מאוד המגנות על הסוליות, האצבעות והעקבים שלהן.

"כדי שהילדים הקטנים לא יפלו לתוך הבריכה, כדאי למקם שערי בטיחות סביב שפת הבריכה. לחלופין, אפשר פשוט למנוע מהם לשחק באזור הבריכה - במיוחד אם הרצפה רטובה".

4. נפילות בפארק

כפי שציינו לעיל, זה נורמלי שילדים מבלים זמן במשחק בפארק במהלך חודשי הקיץ. זוהי הגדרה נפוצה נוספת לתאונות - במיוחד במתקני שעשועים, עצים וספסלים בפארק.

הפארקים מלאים בילדים בזמן חופשות וזה מגדיל את הסיכונים. הם יכולים להיתקל אחד בשני, להיפגע, להכות וכו'.

חשוב מאוד להורים לשים לב היטב היכן נמצאים ילדיהם ומה הם עושים. וכמובן, וודאו שהם לא ישחקו במשחקים שאינם מתאימים לגילם.

5. בליעת חומרים רעילים

ללא ספק, הורים צריכים תמיד להקפיד לאחסן מוצרי ניקוי וחומרים רעילים אחרים הרחק מהישג ידם של ילדים. עם זאת, כאשר אתה בחופשה, ייתכן שלא תהיה לך אותה אפשרות.

עוד אחת מתאונות הקיץ השכיחות ביותר כוללת ילדים הבולעים חומרים רעילים. כשילדים קטנים מוצאים משהו שמושך את תשומת לבם, לוקח להם רק שנייה להכניס אותו לפה.

חשוב גם להיזהר כשאנחנו נוסעים לכפר או ליער. כמה זרעים, פירות, פרחים וחרקים יכולים להיות רעילים. יחד עם זאת, ודא שיש לך טיפול רפואי חירום בקרבת מקום במקרה המצער שאתה עשוי להזדקק לו.

פופולריים