למה התינוק שלי איחר? האם זה נורמלי?

לעתים קרובות אנו שואלים את השאלה "למה התינוק שלי הגיע לאיחור?"
בגלל זה, לעתים קרובות אנו שואלים את השאלה "למה התינוק שלי הגיע לאיחור?".
האם זה נורמלי שהתינוק שלי מגיע באיחור? דע את הסיבות למה זה קורה ומה אתה יכול לעשות כדי לעזור להתחיל צירים.

נראה מדהים שככל שהמדע התקדם, התאריך המדויק בו ייוולד תינוק נותר עלום. חישובים מקורבים נעשים תוך שימוש בתאריך המחזור האחרון, ובנתונים שונים המתקבלים מהבדיקות השונות שבוצעו במהלך ההריון. עם זאת, זה אף פעם לא מדויק כמו שהיינו רוצים שזה יהיה. בגלל זה, לעתים קרובות אנו שואלים את השאלה "למה התינוק שלי הגיע לאיחור?"

קצת סבלנות

הריון נמשך בדרך כלל בין 37 ל-42 שבועות. לאחר תאריך זה, אנו קוראים להם הריונות לאחר תום.

תופתעו לדעת שרק אחד מכל 10 תינוקות נולד בתאריך המתוכנן, בעוד 15% מגיעים לאחר 40 שבועות.

"תאריכי הלידה בין הריונות טבעיים יכולים להשתנות עד 37 ימים." זו המסקנה של מחקר חדש שכותרתו משך ההריון האנושי ותורמים לשונות הטבעית שלו, שפורסם לאחרונה בכתב העת Human Reproduction.

כיצד מחושב תאריך הלידה הצפוי?

הרופאים מבצעים את החישוב על ידי הוספת 280 ימים (40 שבועות) ליום הראשון של הווסת האחרונה. לכן בביקור הראשון אצל רופא הנשים ישאלו אותך מתי קיבלת מחזור אחרון.

ככלל, ההתעברות תתרחש 14 ימים לאחר אותה תקופה. אבל, אם יש לך מחזור לא סדיר, הביוץ שלך עשוי להתרחש במועד אחר, ובכך לשנות את החישובים.

עיכוב בלידה יכול להיות בגלל מספר גורמים שונים, הן האם והן עוברי.

למה התינוק שלי איחר?

אמא בפעם הראשונה

אם זו הלידה הראשונה שלך, זה נורמלי שההריון שלך מתארך מכיוון שהתרחבות צוואר הרחם איטית יותר. לאישה שכבר ילדה, תהליך זה מהיר יותר מכיוון שהצוואר כבר התרחב בעבר.

לחץ

אם את בהריון בערך בשבוע ה-40, יתכן שבמשך כמה שבועות אנשים מסביבך מעירים הערות לגבי העובדה שעדיין לא ילדת. זה רק מוסיף ללחץ שכבר יש לך.

יש נשים שמפחדות מהמחשבה על לידה, וחשות חרדה בהמתנה. זה יכול להיות גורם מאחורי איחור של תינוקך.

הורמונים

למה התינוק שלי איחר
למה התינוק שלי איחר?

במהלך השבועות האחרונים של ההריון, הגוף שלך מייצר פרוסטגלנדינים באופן טבעי. אלה אחראים לגרימת שינויים בצוואר הרחם ולגרימת התכווצויות. ישנם מקרים של נשים שיש להן ייצור נמוך של החומר הזה, וזו גם יכולה להיות אחת הסיבות לכך שהתינוק שלך איחר.

גורמים עובריים

סיבה נוספת עשויה להיות קשורה לתינוק שלך. ייתכן שהראש שלו או שלה עדיין לא במצב הנכון, או שהוא לא מייצר את ההורמונים הדרושים לתחילת הצירים.

מהם הסיכונים אם התינוק שלי מגיע באיחור?

כפי שניתן לראות, עיכוב בלידה נפוץ מאוד ואינו מרמז בהכרח על כך שיש משהו לא בסדר. עם זאת, אתה תמיד צריך להיות מודע לכל שינוי ולהיות בתקשורת מתמדת עם הגינקולוג שלך.

בימים אלה לא מתבצעת עוד ספירה יומית של תנועת תינוקך, שכן היא הובילה לטעויות ויצרה חרדה עוד יותר אצל האם.

מה שרופאים בדרך כלל מודאגים ממנו הוא מצב השליה שלך, שעלול להידרדר לאט לאט. למרבה המזל, יש כבר שיטות מהימנות לדעת את מצבה ולהעריך אם השליה עדיין מסוגלת להאכיל את התינוק או שרופאים צריכים לגרום ללידה. עם זאת, זה יהיה רק משבוע 42 ואילך.

מה אני יכול לעשות כדי לגרום ללידה?

ניידות חשובה מאוד כדי לגרום ללידה. הסיבה לכך היא שזה עוזר לרחם ומקל על התינוק להגיע למצב. טיולים של שעה הם נהדרים, והריקוד אפילו טוב יותר.

כן, אמרנו לרקוד! תנועות המותניים יעילות מאוד כדי לסייע בתנועת ראש התינוק דרך תעלת הלידה.

סקס הוא בהחלט כן! אוקסיטוצין, הנקרא גם "הורמון האהבה", הוא אחד הכימיקלים הטבעיים המעורבים בלידה. זה עובר לזרם הדם במהלך לידה, הנקה, אורגזמה וגירוי.

לכן אנחנו ממליצים בחום על לילה רומנטי! בנוסף, הגירוי של הפין בצוואר הרחם מייצר פרוסטגלנדינים, שעלולים לגרום להתכווצויות.

אנו מקווים שזה הבהיר את כל מה שאתה צריך לדעת על מה שקורה עם התינוק שלך בזמן שאתה מחכה ללדת. אנו גם מקווים שעכשיו אתה יודע מה לעשות כדי לעזור לדברים, ובאיזה שלב אתה באמת צריך להתחיל לדאוג.

פופולריים