למה התינוקות שלכם צריכים לבחור את תאריך הלידה שלהם?

ישנם אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות המאשרים כי טוב לאפשר לתינוקות לבחור את תאריך הלידה שלהם
ישנם אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות המאשרים כי טוב לאפשר לתינוקות לבחור את תאריך הלידה שלהם.
ישנם אנשי מקצוע רבים בתחום הבריאות המאשרים כי טוב לאפשר לתינוקות לבחור את תאריך הלידה שלהם. הם מבססים את הנימוקים שלהם על היתרונות הן לאם והן לילד. קרא כדי לגלות מה הם.

האם את לקראת סיום ההיריון וחשה חרדה לפגוש את אהבת חייך החדשה? גם אם אתה מרגיש שאתה לא יכול לחכות, היה סמוך ובטוח שעדיף לתת לתינוק שלך לבחור את תאריך הלידה שלו.

במאמר של היום תגלו את הסיבות מאחורי האמת הזו כדי שתוכלו להרגיש רגועה יותר לגבי הלידה.

משך ההריון

הריון טיפוסי נמשך כ-40 שבועות - 280 ימים - החל מתאריך הווסת האחרונה של האם. תאריך הלידה של תינוק יכול להגיע עד 3 שבועות מוקדם או עד שלושה שבועות מאוחר מהצפוי.

למעשה, רק 50% מהנשים ההרות יולדות בתאריך המשוער שלהן. עם זאת, וריאציה זו נובעת מסדרה של גורמים פנימיים וחיצוניים.

חשוב לציין שמאז שנות ה-90 חלה עלייה במה שמכונה משלוח אלקטיבי מוקדם. זאת תוצאה של מגמה שבה הורים בוחרים את תאריך הלידה של תינוקם גם כאשר לא קיימת סיבה רפואית לכך.

ארגון הבריאות העולמי מנסה להעלות את המודעות כך שיותר נשים, כשאפשר, יאפשרו לתינוקות שלהן לבחור את תאריך הלידה שלהן.

למה זה טוב לתת לתינוקות לבחור את תאריך הלידה שלהם?

לידות בין השבועות 37 ל-42 נחשבות בגדר פרמטרים נורמליים. עם זאת, כיום מומחים מאשרים כי המתנה עד שבוע 39 לפחות ללידה מועילה.

הסיבה העיקרית לכך שטוב לתינוקות לבחור את תאריך הלידה שלהם היא בגלל רמת הגדילה שהם חווים בשבועות האחרונים. בתקופה זו הריאות, המוח, הכבד ואיברים אחרים מגיעים להתפתחות מלאה.

להלן סיבות נוספות לקידום מתן אפשרות לתינוקות לקבוע תאריך לידה משלהם:

יש ירידה בהתפתחות של מגוון מצבים

כמעט תמיד עדיף לתת לתינוקות להיות אלה שיבחרו בעצמם את תאריך הלידה שלהם
לסיכום, כמעט תמיד עדיף לתת לתינוקות להיות אלה שיבחרו בעצמם את תאריך הלידה שלהם.

המתנה עד שבוע 39 לפחות ללידה עוזרת להפחית ליקויים בראייה, בדרכי הנשימה והשמיעה. זאת הודות - כאמור לעיל - התפתחות מלאה של תאי מוח ואיברים אחרים בגוף.

יתר על כן, לתינוקות שנולדו בשבועות 39 ואילך יש אפשרות לרכוש מספר רב יותר של נוגדנים, מה שמקנה להם יכולת מוגברת להילחם בזיהומים מסוימים .

שיעור תמותה מופחת

שיעור תמותת התינוקות עולה בילדים שנולדו לפני שבוע 37. הסיבה היא שעדיין אין להם יכולת להסתגל לעולם החיצון ואף מתקשים בסיעוד.

עדיף לאפשר לתינוקות לבחור את תאריך הלידה שלהם כי זה נותן להם יותר זמן ברחם. ובמהלך הזמן הזה, תינוקות מפתחים רפלקס יניקה טוב יותר, מה שמשפר מאוד את הסיכויים שלהם לינוק נכון.

יתר על כן, הוא מאפשר למערכת השרירים להתפתח, מה שעוזר למנוע ריפלוקס חומצי וסיבוכים אחרים.

תינוקות מוכנים יותר להתמודד עם העולם החיצון

בימים האחרונים שלהם ברחם, תינוקות עולים במשקל, מה שמכין אותם טוב יותר לחיים בעולם שבחוץ. הם רוכשים יותר שומן בגוף, מה שעוזר להם לווסת טוב יותר את טמפרטורת הגוף שלהם. יתר על כן, הם יכולים גם לווסת את רמות הסוכר שלהם טוב יותר מאשר תינוקות שנולדו בטרם עת, בניתוח קיסרי או בלידה יזומה.

הטבות לאמהות

כאשר הורים קובעים מראש את תאריך הלידה של תינוקם, הם משתמשים בשורה של טכניקות ותרופות על מנת לגרום ללידה.

לפעמים זה לא עובד כמצופה ויוצר תגובות שליליות. קיים גם סיכון גדול יותר להיעזר בחתך קיסרי על מנת לשים קץ לצירים ממושכים. הליך זה מגדיל את הסיכוי של אישה לסבול מסיבוכים כמו זיהום, שטפי דם, סדקים ברחם ועוד.

בריאות כללית טובה יותר

גם האם וגם התינוק נהנים מהחלמה מהירה יותר לאחר תהליך הלידה כאשר תינוקות רשאים לקבוע את תאריך הלידה שלהם. זה עוזר לאמהות להסתגל טוב יותר להנקה ולטיפול בתינוק שלה, וזה עוזר לתינוקות לגדול בריאים וחזקים.

לסיכום, כמעט תמיד עדיף לתת לתינוקות להיות אלה שיבחרו בעצמם את תאריך הלידה שלהם. כך, הם יכולים לקבוע את הקצב שלהם ואת לוח הזמנים שלהם בהתאם לצרכים שלהם.

ישנם מספר יתרונות הן לאם והן לתינוק, כולל החלמה מהירה מתהליך הלידה. בדוק את היתרונות בפירוט והתייעץ עם הרופא שלך אם יש לך שאלות או חששות.

פופולריים