האם אתה יכול למנוע אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה?

האם ניתן למנוע אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה
לכן, במאמר זה נענה על השאלה הבאה: האם ניתן למנוע אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה?
אם אתה מודאג לגבי אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה, אנו נספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת במאמר זה על איך למנוע אותם. המשך לקרוא!

אחת הבעיות שהרבה נשים מודאגות מהן במהלך הלידה הן אפיזיוטומיות וקרעים בנרתיק. לכן, במאמר זה נענה על השאלה הבאה: האם ניתן למנוע אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה?

ראשית, טוב להגדיר את שני המונחים הללו. מצד אחד, אפיזיוטומיה היא חתך בפרינאום. זה מרחיב את הפות ועוזר לתינוק לצאת בקלות רבה יותר.

זהו הליך כירורגי שאינו מזיק לחלוטין. למעשה, הצלקת יכולה להיות מאוד כואבת. בנוסף, תהליך הריפוי הוא בדרך כלל ארוך וכואב במשך שבועות ואף חודשים לאחר לידת התינוק.

לכן, קרעים בלידה, כפי שהשם מרמז, הם קרעים ברקמות הנקבים. אלה יכולים להשפיע על הסוגר האנאלי וגם על רירית פי הטבעת. כמו כן, שני ההליכים הללו מקלים על יציאת התינוק מרחם האם.

עם זאת, מדובר בהליכים כירורגיים. הרבה אמהות מרגישות אי נוחות לגביהן, במיוחד כאלה שרוצות ללדת לידה טבעית.

כיצד ניתן למנוע אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה?

לאחר מכן, נספר לך כיצד תוכל לסייע במניעת אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה. פעילויות אלו יעזרו לך לשפר את הסיכויים שלך לשרוד את הלידה עם פרינאום שלם. שימו לב, ואל תשכחו לנסות את הטיפים האלה בעצמכם!

תכין את הגוף שלך

זה חיוני לוודא שהגוף שלך מוכן להתחיל לעבוד. לכן, כדאי שתדעו שפעילות גופנית עוזרת לשפר את זרימת הדם, מה שעוזר גם לשמור על גמישות העור.

יחד עם זאת, תזונה טובה ולחות חשובות לעור ולשרירים שלך. אנו ממליצים לכלול הרבה שומנים בריאים בתזונה, במיוחד אומגה 3.

עיסויי פרינאום

נספר לך כיצד תוכל לסייע במניעת אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה
לאחר מכן, נספר לך כיצד תוכל לסייע במניעת אפיזיוטומיות וקרעים במהלך הלידה.

ללא ספק, זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר לעזור להגביר את האלסטיות של עור הפרינאום שלך. אתה יכול להתחיל לעשות אותם באופן קבוע במהלך השבועות האחרונים של ההריון, החל משבוע 34.

כדי לעשות זאת, השתמש באצבע המורה ובאגודל שלך ועסה עם מעט שמן צמחי. עיסויים רכים יכולים לעזור להרגיע את האזור הזה אם אתה עושה אותם באופן קבוע.

תנוחת לידה

המיקום בו אתה יולד משפיע למעשה על הסיכון שלך לאפיסיוטומיות ודמעות. במובן זה, נשים צריכות למצוא את התנוחות הטובות ביותר שיעזרו להן להתמודד עם הצירים שלהן.

כמה מהמצבים הפחות מלחיצים על הפרינאום שלך הם: על ארבע, תמיכה בידיים ובברכיים, שכיבה בתנוחת העובר ושכיבה על הצד.

קומפרסים חמים

במהלך הלידה, אתה יכול לשים קומפרסים חמים על הפרינאום שלך. לאחר מכן, זה יהפוך את העור והשרירים שלך לגמישים יותר. למעשה, שימוש בקומפרסים אלו יכול להפחית את הדמעות שכן חום מגביר את זרימת הדם באזור.

תרגילי קיגל למניעת אפיזיוטומיות וקרעים

כדי להתחיל לעשות תרגילי קיגל, עליך למצוא מקום שקט ופרטי לשבת או לשכב בו לפני האימון. מתחילת ההריון ניתן להתחיל לכווץ ולמתוח את השרירים. המטרה היא גם לגוון וגם לרכך את השרירים שלך. למעשה, אתה אפילו יכול לעשות את התרגילים האלה בכל מקום.

לחץ בזמן הנכון כדי למנוע אפיזיוטומיות ודמעות

דחיפה בזמן הנכון היא אחד ההיבטים החשובים ביותר למניעת אפיזיוטומיות וקרעים בנרתיק. למרות שאתה עשוי להרגיש שאתה צריך לדחוף מוקדם יותר, אתה צריך לדחוף רק כאשר הרופא אומר לך.

זכור כי העור של הפרינאום שלך לא יכול להימתח היטב, מה שעלול לגרום לו להיקרע. לכן, כאשר הרופא שלך אומר לך להפסיק לדחוף, הגיע הזמן להתחיל להוציא את התינוק לאט.

לבסוף, זכור שאתה יכול למנוע אפיזיוטומיות ודמעות אם תמלא אחר עצותינו ושל הרופא שלך. אל תפחד, כי הכל יהיה בסדר!

פופולריים