שיטות לזירוז לידה: מה עליך לדעת

השיטה המשמשת לזירוז לידה נקבעת בדרך כלל על פי מצב צוואר הרחם
השיטה המשמשת לזירוז לידה נקבעת בדרך כלל על פי מצב צוואר הרחם.
כאשר מנסים לדמיין כיצד תהיה חווית הלידה שלך, עלולות להתעורר חששות ושאלות רבות. האם זה יהיה ניתוח קיסרי, לידה רגילה או לידה יזומה? במאמר זה נבחן את השיטות השונות לזירוז לידה.

ישנן מספר שיטות לזירוז לידה. בהתאם לנסיבות, ולבריאות של האם והתינוק, המומחים יבחרו את מה שהם רואים כאופציה הטובה ביותר. הם תמיד יסבירו מה כרוך בו ואת היתרונות והחסרונות שלו, בין היתר.

השיטה המשמשת לזירוז לידה נקבעת בדרך כלל על פי מצב צוואר הרחם. לשם כך, מומחים משתמשים בבדיקת בישופ, המורכבת מנגיעה בצוואר הרחם על מנת לדעת אם הוא במצב טוב מספיק ללידה.

מה המשמעות של זירוז לידה ומתי היא נדרשת?

כשמדברים על "זירוז לידה", זה אומר שתהליך הלידה לא התחיל מעצמו ושיש צורך לעורר אותו. זירוז יכול גם להיות שימושי להגברת או האצה של התכווצויות אם הם פסקו. מומחים ממליצים לעורר כאשר יש יותר סיכון בהארכת הריון מאשר בלידה.

בנוסף, הרופאים יצטרכו לעורר כאשר השליה אינה מספקת את החומרים המזינים הדרושים לעובר. סיבה חשובה נוספת היא אם האישה החמיצה את מועד הלידה ואין לה את הסימנים הצפויים לכך שהיא עומדת ללדת.

זאת כדי למנוע את הסיכון לסיבוכים לתינוקך. עם זאת, הרופא הוא בעל המילה האחרונה כאן.

המאפיינים של צוואר צוואר הרחם ללידה

הרחבה היא העלייה בקוטר של פתח צוואר הרחם; במילים אחרות, ההפרדה של "שפתי צוואר הרחם".

המומחה קובע 4 דרישות שעל צוואר הרחם לעמוד בהן כדי לגרום ללידה. הדבר הראשון הוא לוודא את מחיקת צוואר הרחם (נקרא גם הבשלת צוואר הרחם), מכיוון שהוא חייב להיות דק ועדין מספיק כדי לעורר צירים.

אם העקביות רכה, הלידה בדרך כלל תתפתח בצורה טובה מאוד. בנוסף, מיקום צוואר הרחם צריך להיות מרכזי ביחס לנרתיק.

במאמר זה נבחן את השיטות השונות לזירוז לידה
במאמר זה נבחן את השיטות השונות לזירוז לידה.

פרט חשוב נוסף הוא המרחק של ראש התינוק מהיציאה מתעלת הלידה, כלומר הנרתיק. זה קורה עם התרחבות של צוואר הרחם, שאמור לעבור מ-0 ל-10 סנטימטרים. ישנן מספר שיטות לזירוז לידה.

4 שיטות יעילות לזירוז לידה

אלו הן השיטות לזירוז לידה שבהן המומחה שלך יכול להשתמש אם אתה צריך להקדים את הלידה.

מתן פרוסטגלנדין

המומחה שלך עשוי להחליט לתת לך פרוסטגלנדינים אם צוואר הרחם שלך אינו מוכן היטב ללידה. תפקידה של תרופה זו הוא להבשיל את צוואר הרחם ולהכינו להרחבה. בנוסף, תרופה זו מייצרת התכווצויות. הרופאים יזריקו את זה ישירות לרחם דרך ג'ל תוך צווארי.

השיטה הפופולרית ביותר היא באמצעות מעין טמפון, או לחילופין, מנה פומית של מיסופרוסטול. הורמון סינתטי זה ממריץ לפעמים התכווצויות ואין צורך במתן אוקסיטוצין.

אינדוקציה עם אוקסיטוצין

אוקסיטוצין ניתן לווריד בצורה מדוללת, אך בכמויות קטנות. בדרך זו, הם יכולים להימנע ממנת יתר ועלייה מוגזמת בהתכווצויות שעלולות להשפיע לרעה על התינוק.

על הרופאים לפקח היטב על האם שבקרוב, כדי לבחון את תגובת הרחם והעובר. זוהי השיטה המועדפת כאשר צוואר הרחם לא התרכך או התדלדל או החל להתרחב. ניתן להשתמש בו גם כאשר הרחם כבר מורחב היטב.

תרופה זו ידועה בשוק בשם פיטוצין. זהו הורמון סינתטי הפועל כאוקסיטוצין שהאישה מייצרת ועוזר בהליך הלידה.

קטטר פולי

שיטה נוספת להשראת לידה היא קטטר פולי. זה מורכב מהחדרת צנתר של בלון אחד או שניים לצוואר הרחם מבלי לנפח אותם. לאחר מכן מומחים ינפחו אותם במים על מנת להפעיל לחץ על צוואר הרחם. זה ימריץ את שחרור הפרוסטגלנדינים כדי לאפשר לצוואר הרחם להיפתח ולהתרכך, ויתרחשו התכווצויות.

קרע בשק השפיר

שיטה זו נקראת גם כריתת מי שפיר מלאכותית. הוא משמש לחיזוק ההשפעות של הורמונים סינתטיים. הגינקולוג או המיילדת מחדירים מכשיר ארוך עם וו, הנקרא lancet, לתוך צוואר הרחם. זהו הליך ללא כאבים וללא סיכונים עבור התינוק והאם.

לסיכום, שיטות לזירוז לידה הן דרך יעילה לעזור לתינוקך להיוולד בבטחה וללא סיבוכים. טוב לדעת מה זה כל אחד, שכן אז תוכלי לסמוך על מה שהמיילדת או הגינקולוג שלך החליטו שהכי טוב.