מהן התנוחות הטובות ביותר ללידה?

התנוחות הטובות ביותר ללידה
התנוחות הטובות ביותר ללידה.
אם אתה תוהה לגבי התנוחות הטובות ביותר ללידה, אז תסתכל ברשימה זו!

לנשים רבות יש שאלות לגבי התנוחות הטובות ביותר ללידה. לכן רצינו לכתוב מאמר זה כדי לעזור להבהיר כמה מהשאלות הנפוצות ביותר.

התנוחה הנכונה ללדת את הקטנה שלך תהיה זו שתגרום לך להרגיש הכי בנוח. יותר ויותר תנוחות חדשות מופיעות במטרה להפוך את הלידה לנוחה יותר. רבים מהם מותאמים לשלבים השונים של הלידה.

בחירת התנוחות ללידה חיונית לנוחות היולדת, ולמהירות ובטיחות הלידה.

בין היתר, כשתאמצו תנוחה טובה ללדת ותלמדו לווסת את הנשימה, אז תחוו פחות מתח במהלך הצירים. עם זאת, יש לציין כי כל אישה היא שונה, וכל אחת חופשית לבחור את התפקיד המתאים לה ביותר.

התנוחות הטובות ביותר ללידה

להלן רשימה של מה שאנו מחשיבים בתור התנוחות הטובות ביותר ללידה:

1. עמידה

העמדה הראשונה שלנו ללידה היא תנוחת העמידה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אפשר ללדת בעמידה. בנוסף, נראה שהמיקום האנכי מקצר את משך הלידה.

עם זאת, חיסרון אחד הוא שאתה לא יכול להפיק תועלת ממכונות הניטור כשאתה עומד. נשים רבות מעדיפות את הביטחון של לראות כיצד קצב הלב של תינוקן מתקדם. כשאתה עומד, כל תנועות ההליכה, התנדנדות וכו' מרגיעות אותך ומעודדות ייצור של אנדורפינים, המונעים כאב.

2. שכיבה על הצד: אחת התנוחות הטובות ביותר ללידה

שנית, הנה תנוחה הרבה יותר נעימה ומרגיעה עבור האמא לעתיד: שכיבה על הצד. זה עוזר להפחית את הסבל של האם, ועוזר לה לסבול את צירי הלידה. בנוסף לכך, האב יכול לעזור על ידי ביצוע עיסויי גב עדינים.

ההליך די פשוט: הירך השמאלית עליה מונח הגוף מורחבת ואילו הירך הימנית כפופה ומורמת כדי לא לדחוס את הבטן. עמדה זו מאפשרת לרופאים גישה טובה לפרינאום ולתינוק. זו בהחלט אפשרות טובה לשקול עבור עבודה.

3. על ארבע

העמדה הראשונה שלנו ללידה היא תנוחת העמידה
העמדה הראשונה שלנו ללידה היא תנוחת העמידה.

תנוחה זו יכולה להפחית באופן משמעותי את הכאב, מכיוון שהרחם אינו חייב לתמוך בעצם העצה. אם יש לך כאבי גב או כליות, זו העמדה האידיאלית עבורך. אנו ממליצים לתמוך במשקל שלך על האמות במהלך הצירים או לנקוט בתנוחת הישענות.

4. אחורה

לידה בשכיבה על החלק הקדמי עם הגב לכיוון הרופאים מאפשרת להם גישה נוחה לפרינאום, ומאפשרת לנטר באופן רציף את קצב הלב של התינוק.

למעשה, זו נחשבת לעמדה שכדאי לאמץ בכל הסימן הקל ביותר לסבל של התינוק, בנוסף להיותה יעילה מאוד בזמן הגירוש. כמובן, זה לא אחד התנוחות הנוחות ביותר ואתה יכול להרגיש כאב באזור הכליות.

5. כפיפה: אחת התנוחות הטובות ביותר ללידה

הודות לעמדה זו, אתה יכול להביא הקלה לגב שלך על ידי ניצול כוח המשיכה. מיקום זה גם מעדיף את הירידה של התינוק דרך האגן, מכיוון שהוא נותן יותר מקום לתינוק ומציע סיבובים קלים יותר.

זה שימושי לפתיחת האגן ולאפשר לתינוק למצוא את המיקום האופטימלי ללידה. למרבה הצער, עמדה זו מתישה מכיוון שהיא דורשת כוח שרירי רב כדי לשמור על המיקום הטוב ביותר.

לפני שתסיים, זכור שלא כל בתי החולים מאפשרים לך לאמץ את כל העמדות הללו ולא כל רופאי הנשים מתרגלים אותן. עליך לדבר עם המיילדת שלך ולבחור את התפקיד שאתה חושב שיהיה נוח יותר.

כעת, כשאתם מכירים יותר את התנוחות הללו, יש לקוות שתוכלו לעשות בחירה מושכלת יותר שתהיה הטובה ביותר עבורכם ועבור תינוקכם. בהצלחה!