היפנוזה עצמית בלידה: מה כדאי לדעת

להיפנוזה עצמית בלידה (נקראת גם hypnobirthing) אין שום קשר לרעיון הזה
להיפנוזה עצמית בלידה (נקראת גם hypnobirthing) אין שום קשר לרעיון הזה, ואמהות משתמשות בו במהלך הלידה כדי לשלוט בכאב.
הפילוסופיה של אנשים מסוימים בחיים פירושה שהשימוש בהיפנוזה עצמית בלידה היא האפשרות הטובה ביותר לאם לעתיד.

שליטה בפחדים שלך ובכאב שעלול להתרחש בלידה אפשרית באמצעות היפנוזה עצמית בלידה.

ניתן להגדיר היפנוזה כמצב של הרפיה של הנפש. עם זאת, אנו תמיד מקשרים את הרעיון הזה לדימוי של אדם עם מטוטלת מול עיניו של אדם אחר, מדבר אליהם ברכות.

להיפנוזה עצמית בלידה (נקראת גם hypnobirthing) אין שום קשר לרעיון הזה, ואמהות משתמשות בו במהלך הלידה כדי לשלוט בכאב. אפשר לומר שזה סוג של "הרדמה עצמית".

הכנה להיפנוזה עצמית בלידה

באותו אופן שבו אמהות מגיעות לשיעורים להכנתן ללידה, כדאי שתעברו שיעורים גם אם תחליטו להשתמש בטכניקת ה"אפידורל הפסיכולוגי" הזו כשמגיע הזמן ללידה.

שיעורים אלו יתחילו בחודש השביעי להריון כדי להכין אותך לרגע הגדול. הם יכללו בדרך כלל כשמונה מפגשים.

המחלקה הראשונה

בשיעור הראשון, המטפל יסביר את הליך ההיפנוזה העצמית, ואת כל המידע שאם לעתיד תצטרך לזכור במהלך הלידה.

השיעור הראשון הוא מה שעוזר לאמהות להחליט אם הן באמת רוצות לבחור בסוג זה של עזרה, או לא, על ידי התחשבות בכל המידע המוצע להן. בנוסף לכך, הם יכולים אפילו לעשות בדיקה קצרה כדי לראות אם זה באמת עובד עבורם.

המעמד השני

מהשיעור השני ואילך, המדריך יתחיל להעמיק במצבי הנפש שלנו, כמו גם ללמד סדרה של טכניקות הרפיית שרירים. המטרה כאן היא שהאם תתחיל ללמוד איך לגרום לעצמה להירגע.

המעמד השלישי של היפנוזה עצמית

חיסרון גדול נוסף של היפנוזה עצמית בלידה הוא שהקורסים יקרים
לבסוף, חיסרון גדול נוסף של היפנוזה עצמית בלידה הוא שהקורסים יקרים.

הנשים ילמדו טכניקות הרפיה באמצעות תרגילי נשימה מהשיעור השלישי ואילך. כשהאמא שמה את כל בטחונה בתהליך ההיפנוזה העצמית בלידה, אז היא באמת תתחיל להירגע.

במהלך הצירים, זה מאוד שימושי לאם ללמוד איך לעשות תרגילי נשימה. זה יעזור לה להתמקד ולשלוט בנשימות שלה ולנסות לשכוח ממה שקורה סביבה.

הכיתה הרביעית ואילך

מהשיעור הרביעי ואילך, הנשים יתחילו ללמוד טכניקות אינדוקציה כדי לאפשר לאם להגיע למצב ההיפנוזה שהיא רוצה להגיע אליו.

כאשר היולדת תוכל לבצע בעצמה טכניקת זירוז זו, היא תהיה מוכנה לבצע אותה גם במהלך הלידה. חשוב שברגע שהיא שולטת בטכניקה, היא תמשיך לתרגל אותה במהלך השבועות הנותרים להריונה כדי שתוכל ליישם אותה היטב במהלך הלידה.

יתרונות וחסרונות של היפנוזה עצמית בלידה

יתרונות

היפנוזה עצמית בלידה היא אידיאלית עבור נשים שבגלל אמונתן, או פשוט בגלל הפילוסופיה שלהן בחיים, רוצות להימנע ככל האפשר מתרופות, או, במקרים מסוימים, לא להשתמש בהן בכלל.

זה יתרון, מכיוון שהשימוש בהיפנוזה אינו טומן בחובו כל סוג של סיכון לאם או לתינוק, בעוד שטיפול תרופתי יכול. בנוסף לכך, נשים רבות ירגישו מאושרות ונינועות עם עצמן כשהן יראו שהן מסוגלות לשלוט בגוף ובנפש שלהן.

חסרונות של היפנוזה עצמית בלידה

האם עשויה לתרגל את הטכניקות במהלך ההריון ולהשתתף בשיעורי הכנה, אבל אז, כשהיא בלידה, ייתכן שהיא לא תוכל ליישם זאת. כתוצאה מכך, הרופאים יצטרכו להשתמש בתרופות או באפידורל, ולעיתים זה יכול לגרום לטראומה של האם מכיוון שהיא לא הצליחה לבצע את ההיפנוזה העצמית בהצלחה.

ייתכן גם שהאם לעתיד לא התאמנה מספיק במהלך ההריון. זה חיוני על מנת שהכל יעבור כשורה במהלך הלידה.

לבסוף, חיסרון גדול נוסף של היפנוזה עצמית בלידה הוא שהקורסים יקרים. לא כולם יוכלו להרשות זאת לעצמם.

פופולריים