5 משחקי הרפיה לילדים ולמשפחות

משחקי הרפיה לילדים הם דרכים מצוינות לאזן את הלחץ מחיי היומיום
בגלל החיים המהירים שיש למשפחות רבות, משחקי הרפיה לילדים הם דרכים מצוינות לאזן את הלחץ מחיי היומיום.
משחקי הרפיה יכולים לעזור לילדים לשפר את הריכוז שלהם ולשלוט ברגשותיהם. משחקים אלו גם עוזרים לילדים ללמוד לנהל את רגשותיהם וליהנות מהסביבה שלהם.

גם בבית וגם בבית הספר, ילדים יכולים לחוות מתח רב. אמהות ומורות מודאגות רבות עושות פעילויות יומיומיות כדי להילחם בבעיה זו. משחקי הרפיה לילדים הם דרך מצוינת לעזור להם להתגבר על התחושה הזו.

חשוב לראות את קצב החיים שיש לילדים, שבדרך כלל הם מקבלים מהוריהם. בהיותם כל כך קטנים, הם לא באמת חושבים על זה. הם רק רוצים להמשיך לקפוץ, לשחק או לעשות פעילויות אחרות. עם זאת, הם זקוקים גם לקצת שלווה ורוגע בחייהם.

בגלל החיים המהירים שיש למשפחות רבות, משחקי הרפיה לילדים הם דרכים מצוינות לאזן את הלחץ מחיי היומיום. בנוסף, הם נהדרים גם למבוגרים!

אתה יכול לעשות את הפעילויות האלה כמשפחה שלמה. כתוצאה מכך, אתם למעשה עוזרים לחזק את הקשרים המשפחתיים וליצור אווירה טובה בבית.

יתרונות משחקי הרפיה לילדים

אסטרטגיות שעוזרות למבוגרים להירגע אינן פועלות באותה צורה עם ילדים. בני נוער ומבוגרים יכולים לצאת לטיול, לקחת שיעור יוגה או לשוחח עם חברים כדי לשחרר לחץ.

מצד שני, לילדים, משחקים עוזרים לשחרר את כל הרגשות המובנים. כמה מהיתרונות של משחקי הרפיה הם:

  • להילחם ביעילות במתח נפשי ופיזי.
  • עזור לשפר את הריכוז והלמידה.
  • הביאו שלווה ורוגע.
  • הפחתת חרדה והתקפי פאניקה.
  • כשילדים מרגישים רגועים, הם ישנים טוב יותר בלילה.

משחקי הרפיה לילדים יכולים להיות מאוד טיפוליים. הם גם ממריץ פיזי עבור הגוף והנפש שלהם. חשוב שיהיה מגוון רחב של פעילויות אלו. כך, הילדים תמיד יהנו וירצו לשחק בהם.

משחקי הרפיה לילדים ולכל המשפחה

1. ציור מנדלות

טכניקה זו עוזרת לילדים, בני נוער ומבוגרים להירגע. כשצובעים מנדלה, שתי ההמיספרות של המוח, הימני והשמאלי, פועלות יחד.

כדי להפוך את הפעילות הזו למהנה יותר, תוכלו להשמיע מוזיקה רכה ברקע. יש תבניות שתוכל למצוא בחוברות, מגזינים או באינטרנט. כל שעליכם לעשות הוא להדפיס את המנדלה על פיסת נייר, אחת לכולם. לאחר מכן, הם יכולים לצבוע אותם איך שהם רוצים.

2. אביב

משחק זה עוזר לילדים להירגע על ידי התרכזות בכל השרירים שלהם. זה מורכב מסיפור שבו ילדים הם גושי קרח ביער שקפואים בחורף.

משחקי הרפיה לילדים הם דרך מצוינת לעזור להם להתגבר על התחושה הזו
משחקי הרפיה לילדים הם דרך מצוינת לעזור להם להתגבר על התחושה הזו.

לאחר מכן, ילדים צריכים לשחק להעמיד פנים. הסיפור ממשיך כשהאביב מגיע. לאט לאט, הקרח מתחיל להימס, וילדים יכולים להתמקד בהרגעה של כל חלק בגופם.

"בגלל החיים המהירים שיש למשפחות רבות, משחקי הרפיה לילדים הם דרכים מצוינות לאזן את הלחץ מחיי היומיום. והם נהדרים גם למבוגרים!"

3. משחקי הרפיה: כיבוי הנר

משחק זה מבוסס על לימוד נשימה עמוקה. אתה נושם דרך האף לאט. לאחר מכן, אתה משחרר אותו לאט לאט דרך הפה שלך תוך כדי כיבוי נר.

עבור המשחק הזה, אתה צריך לשמור על יציבה טובה, ואז לשחק שוב בכל פעם שהלהבה כבה. עבור כל סיבוב, אתה לוקח צעד אחורה כדי להתרחק קצת מהלהבה. כך אתה מתרכז יותר ונושם קצת יותר חזק.

4. לפורר, לרסק ולשרבט ניירות

עבור פעילות זו, אתה רק צריך גיליונות נייר. לאחר מכן, הניחו אותם על השולחן ליד עפרונות צבעוניים, עפרונות צבעוניים וטושים. בקש מהילד שלך לשרבט על כל הנייר.

לאחר מכן, הם צריכים לקמט אותו לכדור ולמעוך אותו עם הידיים שלהם, להעמיד פנים שזה כדור בצק. כאשר הם פותחים וסוגרים את ידיהם, ילדכם ישחרר אנרגיה שלילית. בנוסף, הוא ישפר את המוטוריקה העדינה שלו.

5. הצב

מטרת המשחק היא לווסת את הרגשות של ילדך באמצעות ריכוז והרפיה. הוא חייב לדמיין שהוא צב ונמצא בתוך השריון הרגוע מאוד שלו בזמן שהוא מתבונן בכל מה שסביבו.

לאחר מכן, הוא צריך לנשום פנימה דרך האף ולנשום החוצה דרך הפה. לאחר מכן, בקשו ממנו להוציא את ראשו החוצה ולהתחיל ללכת לאט. לבסוף, בקש ממנו לשכב על הרצפה ולעצום את עיניו כדי לנוח.

כל הפעילויות הללו יעזרו לילדים להרגיש רגועים יותר, לנקות את דעתם ולהיפטר ממחשבות או רגשות שליליים שגורמים להם ללחץ. לאחר מכן, אתה יכול להפוך אותם לרגשות חיוביים עבורם ועבור סביבתם.

כמשפחה, כשאתה משחק ביחד, אתה מראה תמיכה באותן תחושת לחץ מכריע. בעזרת המשחקים האלה, אתה יכול ליצור סביבה רגועה שבה אתה יכול להתמודד עם בעיות ולהירגע.