איך ומתי להעביר את התינוק לחדר משלו?

אנחנו הולכים לדבר על איך ומתי להעביר את התינוק שלך לחדר משלו
אז, במאמר של היום, אנחנו הולכים לדבר על איך ומתי להעביר את התינוק שלך לחדר משלו.
אם אתה כמו רוב ההורים, אתה מתקשה להחליט איך ומתי להעביר את התינוק שלך לחדר משלו. למד עוד.

שינה היא אחד הדברים שהורים דואגים להם יותר מכל, והיא יכולה להיות החלק המתיש ביותר בשנות חייו הראשונות של ילדכם. בנוסף לגרימת עייפות גופנית, ההורים צריכים להתמודד גם עם הרבה ספקות ושאלות הקשורות לשינה. אז, במאמר של היום, אנחנו הולכים לדבר על איך ומתי להעביר את התינוק שלך לחדר משלו.

מתי כדאי לעשות את זה? האם זה יהיה מוקדם מדי? הם עדיין כל כך צעירים. האם אני מאוחר מדי? אולי הם מבוגרים מדי בשביל להמשיך לישון איתנו. איך אני עושה את זה בלי בעיות?

הורים חווים הרבה אשמה כי הם רוצים לעשות הכל נכון. אולם, בכך הם שוכחים להקשיב לעצמם ולילדיהם הקטנים. במקום זאת, הם מוצפים מכל הדעות החיצוניות, התיאוריות והעצות. עם זאת, מה שאתה צריך לזכור הוא שזו צריכה להיות החלטה אישית. הדבר היחיד שאתה צריך לדאוג לגביו הוא טובת המשפחה שלך.

האם זה מוקדם מדי או מאוחר מדי?

בדרך כלל, תינוקות ישנו עם הוריהם במהלך החודשים הראשונים לחייהם. זה בגלל שהם צריכים תשומת לב וטיפול כמעט תמידיים. עם זאת, לאחר זמן מה, ההורים צריכים להתחיל לשקול להעביר את תינוקם לחדר משלהם. אז יתעוררו הרבה פחדים.

הורים רוצים לעשות מה שטוב להתפתחות הילד שלהם. מצד אחד, הם מצטערים ואשמים על כך שהם משאירים אותם לבד בחדר אחר. עם זאת, מצד שני, הם חוששים לחכות יותר מדי זמן ולהפוך את ילדם לתלותי מדי.

האמת היא שכרגע אין מחקרים התומכים ברעיון ששינה עם הורים מספר שנים מזיקה לילד. לכן, התשובה לשאלה האם מוקדם מדי או מאוחר מדי להעביר את תינוקך לחדר משלו תהיה תלויה במשפחתך. כאשר אתה מקבל החלטה זו, אתה צריך לשקול את הצרכים של ילדך, כמו גם את הצרכים שלך.

מתי להעביר את התינוק לחדר משלו

איך להעביר את התינוק שלך לחדר משלו
איך להעביר את התינוק שלך לחדר משלו.

באופן כללי, אין כללים או זמנים ספציפיים שאתה צריך לעקוב אחריהם. עם זאת, ישנן קווים מנחים מסוימים שיכולים לעזור לך להחליט מתי לבצע את השינוי הזה. בעת קבלת החלטה זו, עליך לשקול את השאלות הבאות:

  • כשהתינוק שלך יהיה בן שמונה חודשים, הוא יתחיל לתפוס את עצמו כיצור שונה ממך, אמם. עד אז, הם יתפסו אותך ואת עצמם כמכלול. כתוצאה מכך, הם יכולים לחוות רמות גבוהות של חרדת פרידה במהלך אותו שלב. בגלל זה, אתה לא צריך לנסות להזיז אותם במהלך אותו שלב התפתחותי כי זה יהיה יותר קשה וכואב. בנוסף, אנו לא ממליצים להעביר את תינוקך לחדר משלו כאשר הוא עובר שינויים אחרים בחייו. לדוגמה, כדאי להימנע מלעשות זאת כאשר אח חדש מגיע או כאשר הם מתחילים גן.
  • אם את עדיין מניקה את ילדך לאורך כל הלילה, יהיה קשה יותר להחזיק אותו בחדר אחר. ברגע שהילד שלך יתחיל לבכות, ייקח לך יותר זמן להגיע אליו, מה שיגרום לו להיות ער יותר. באופן דומה, תצטרכו גם לקום וללכת לחדר אחר, מה שיגרום לכם להתעורר יותר. לכן, אולי עדיף לחכות עד שהתינוק שלך יתחיל לישון כל הלילה.
  • תקשיב לתינוק שלך. יש ילדים שהם עצמאיים יותר ויעדיפו לישון לבד. למעשה, הם עשויים אפילו להביע רוגז כשהם ישנים עם הוריהם. ילדים אחרים תובעניים יותר וירצו שהנוכחות והמגע הפיזי שלך יירדמו. ההתנהגויות של תינוקך יעזרו לך להחליט מתי הוא מוכן לעבור.

איך להעביר את התינוק שלך לחדר משלו

לאחר שהחלטתם לעשות את השינוי הזה, חשוב שתהיו בטוחים בהחלטה ושתגבשו חזית משותפת. הימים הראשונים עשויים להיות קשים, אז אתה והשותף שלך תצטרכו לתת כוח אחד לשני.

כדי לעזור בזה, הפוך אותו לאירוע שמח, מרגש ומרתק עבור התינוק שלך. תן להם להשתתף באופן שבו החדר החדש שלהם יעוצב. לחלופין, אתה יכול לעזור להם לקשר את המרחב עם משחקים, צחוק וחוויות נעימות.

בימים הראשונים אתה יכול להישאר לצידם עד שהם נרדמו ולעשות מה שהם מבקשים ממך. בכך הם יירגעו וישנו לילה טוב.

מעל לכל, זכרו שהילדים הקטנים שלכם קולטים וקולטים את הרגשות שלכם. אם אתם מרגישים מודאגים ומלאי אשמה וייסורים, יתכן מאוד שהקטנה שלכם לא תקבל את זה טוב. הקפידו לפעול באהבה וללא חרטה כדי שילדכם יוכל להרגיש רגוע ונלהב גם מהמהלך שלו.

פופולריים