מתי ואיך להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך?

מתי להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך
מתי להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך.
יש לך שאלות לגבי הזמן הנכון להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך? היום נספר לכם מה שאתם צריכים לדעת.

האם אתה מודאג לגבי איך להכיר לתינוק שלך מזונות חדשים? בהתחלה, זה נורמלי לפחד ויש לך הרבה שאלות. אחד השכיחים ביותר הוא מתי וכיצד להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך. כאן תמצאו את התשובות, מכיוון שאנו הולכים לחשוף את כל מה שאתם צריכים לדעת.

זהו נושא שעורר ויכוח בין המומחים באגודה האירופית לגסטרואנטרולוגיה ילדים, הפטולוגיה ותזונה (ESPGHAN). הסיבה לכך היא שגלוטן הוא בין שלושת האלרגיות והאי-סבילות השכיחות ביותר אצל ילדים.

מסיבה זו, נערך מחקר להערכת ההשפעה של התקדמות ועיכוב צריכת הגלוטן על הופעת מחלת צליאק, אקזמה, אסטמה ותסמינים נשימתיים אחרים שמתחילים להופיע בילדות.

המטרה העיקרית הייתה לברר אם מניעה אפשרית, במיוחד בילדים בסיכון גבוה בגלל היסטוריה משפחתית ישירה.

מתי להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך

עד 2016 ההמלצה הייתה להמתין עד 7 או 8 חודשים כדי להציע גלוטן. זה נבע מהאמונה שזה יפחית את הסיכון לפתח מחלת צליאק והפרעות אחרות הכרוכות בחלבון זה.

עם זאת, באותה שנה, פורסם מחקר חשוב. זה היה המחקר האירופי הגדול ביותר על השפעת הנקה וגיל החדרת גלוטן על התרחשות מחלת צליאק בילדים בעלי נטייה נטייה.

מצד אחד, לתינוקות יונקים היה אותו סיכון לחלות במחלה בהשוואה לאלו ששתו פורמולה. מצד שני, המחקר העריך את ההשפעה של החדרת גלוטן בזמנים שונים. החוקרים בדקו מקרים שבהם תינוקות החלו לצרוך גלוטן לפני 3 חודשים, מ-4 עד 6 חודשים ואחרי 6 חודשים.

מה שהם הבחינו היה שלפני 3 חודשים, הסיכון גבוה יותר מכיוון שתפקודי הכליות ודרכי העיכול טרם התפתחו במלואם. זה מקשה על עיכול הגלוטן.

אחד השכיחים ביותר הוא מתי וכיצד להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך
אחד השכיחים ביותר הוא מתי וכיצד להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך.

בהתחשב באמור לעיל, עדיף שתמתין לפחות 4 חודשים כדי לתת לילדים גלוטן. לאחר מכן, לאחר שלב זה, כדאי להכניס גלוטן בהקדם האפשרי, למרות שלא היה הבדל בין התקופה של 4 עד 6 חודשים ל-6 חודשים.

בנוסף, החדרת גלוטן לפני 6 חודשים מפחיתה את הופעת האקזמה לפני גיל 10. לכן, אנו מזכירים לך שעד 6 חודשים, הנקה צריכה להיות המקור העיקרי של ילדך לחומרים מזינים. לכן, שאר האוכל יהיה משלים. יחד עם זאת, זה לא משפיע על הופעת אסטמה או נזלת.

איך להכניס גלוטן ובאילו כמויות

מומחים עדיין לא קבעו אם יש כמות בטוחה על מנת למנוע מחלת צליאק. עם זאת, הם לא ממליצים לילדים קטנים לצרוך כמויות גדולות במהלך השבועיים הראשונים. כדי לתת לכם מושג, כדאי להימנע מחריגה מכמויות גדולות מחצי פרוסת לחם לבן.

כך גם אין מסקנות לגבי סוג ההכנה והסדר. עם זאת, תמיד עדיף להתחיל עם פסטה אפויה היטב, לחם לבן או עוגה ביתית ללא תוספת סוכר.

ברגע שילדכם סובל את ההכנות הללו, החליפו אותם בגרסאות הדגנים המלאים והגדילו את הכמויות לאט לאט. באופן זה, מערכת העיכול של ילדכם תתרגל לכך ותמשיך להתבגר.

כמו כן, אנו ממליצים לך להימנע מלתת לקטן שלך מזון מעובד במיוחד על בסיס תכוף. אלה מכילים כמויות גדולות של סוכרים ושומני טראנס התורמים לסיכוי של ילדכם לסבול מעודף משקל או להשמנה. הם גם תורמים להופעת סוכרת ופתולוגיות אחרות. למעשה, רבים ממליצים לחכות שנה שלמה לפני שמציגים את סוגי המזון האלה בכלל.

לסיכום

אנו מקווים כי ברור לך כיצד ומתי להכניס גלוטן לתזונה של תינוקך. בנוסף, עליכם לדעת שאם לילד שלכם אין נטייה גנטית להגיב לחלבון זה, אז זה לא משנה מתי אתם מכניסים גלוטן. שילוב של עוד ועוד מגוון בתזונה שלהם חשוב יותר מהסדר המסוים שבו אתה עושה את זה.

עם זאת, עליך להישאר בקרבת מקום בזמן שילדך אוכל כדי לראות אם מתרחשת תגובה כלשהי. וכמובן, למנוע מהם להיחנק. לבסוף, השתדלו לא להסיח את דעתו של ילדכם או ללחוץ עליו לסיים הכל בצלחת שלו, מכיוון שקטנטנים מסוגלים לווסת את התיאבון שלהם. לחלופין, אתה יכול גם לשים את הצלחת מול ילדך עם הלחם או הפסטה חתוכים לחתיכות קטנות ולתת להם להאכיל את עצמם.