איך ליצור כיתה אפקטיבית יותר?

טיפים אלו עובדים בכל רמה ולכל נושא ויכולים לעזור לך לעבוד על כיתה אפקטיבית יותר
טיפים אלו עובדים בכל רמה ולכל נושא ויכולים לעזור לך לעבוד על כיתה אפקטיבית יותר.
גלה כמה שלבים פשוטים כדי לקבל כיתה אפקטיבית יותר שתוכל ליישם בצורה חלקה. הם יכולים לעזור לך ליצור סביבה נהדרת בכיתה שלך, ולשפר את ההתנהגות והמעורבות האקדמית של התלמידים שלך.

כיתה יעילה היא אחד הדברים החשובים ביותר שמורה צריך להשיג, אבל זה יכול להיות קשה. זה קורה לעתים קרובות למורים חדשים. אם כי, זה יכול להיות גם קשה למורים ותיקים כי תמיד יש תלמיד מוכן לאתגר אותך.

אסטרטגיות רבות יכולות לעזור לך לארגן את התלמידים שלך, להכיר את כלי הלמידה שלהם, לקבל מרחב הוראה גמיש, ולנצל ביעילות את הזמן שלך ושלהם כדי ללמד וללמוד.

כל כיתה ותלמיד מציגים אתגר אחר בפני עצמו. מורים זקוקים לאסטרטגיות שעובדות בצורה הטובה ביותר כדי לקבל כיתה אפקטיבית יותר. בואו נראה כמה מהאסטרטגיות הללו שיעזרו לכם ליצור סביבה בריאה להוראה ולמידה.

צור קשר חיובי עם התלמידים שלך כדי לקבל כיתה אפקטיבית יותר

אל תסמוך על המזל אם אתה רוצה שתהיה לך כיתה יעילה יותר. מומחים מסכימים שמערכת יחסים בריאה בין מורה לתלמיד היא הבסיס לכיתה אפקטיבית. זה הגיוני. כולם רוצים להרגיש שאכפת להם ומוערכים על ידי מי שחשוב לנו.

יצירת קשרים חיוביים עוזרת לילדים להרגיש שהם שייכים לקבוצה ומעודדת את התלמידים להשתתף ולשתף פעולה בכיתה. זה גם יכול לעזור להם להרגיש בטוחים יותר להתנסות ולהצליח בסביבה לימודית - כזו שבה הם לא ירגישו מוגבלים על ידי פחד.

איך אתה יכול לפתח קשר חיובי עם התלמידים שלך?

מבנה ברור ופשוט יכול לגרום לתלמידים שלך להגיב בצורה חיובית לסביבת למידה. כמורה שלהם, אתה צריך להבין מה מצופה ממך ומכיתה שלך.

החוקים והתנאים של הכיתה שלך צריכים להיות מעשיים ולחזק באופן קוהרנטי. אם תעשה זאת, התלמידים שלך יבטחו בך.

כמו כן, התייחסו לכיתה שלכם בכבוד וצרו סביבת למידה נעימה. על ידי כך, תחזק את הביטחון שלהם, הם ישתתפו יותר ותעזור להם לפתח את הכישורים החברתיים שלהם.

קבע שגרה לכיתה

צור קשר חיובי עם התלמידים שלך כדי לקבל כיתה אפקטיבית יותר
צור קשר חיובי עם התלמידים שלך כדי לקבל כיתה אפקטיבית יותר.

אוניברסיטת לואיזיאנה ערכה מחקר על מה הופך מורה ליעיל. חוקרים מצאו כי המדריכים שהשתמשו בשגרה של הכיתה שלהם כדרך להשיג סטנדרטים גבוהים יותר היו בעלי שיעור הצלחה גבוה יותר.

"כדי שתהיה לך סביבת למידה חיובית ומסודרת, אתה צריך לבסס שגרה לפעילות היומיומית ומערכת שיעורי בית. לעבוד מההיבטים הכלליים ביותר, ואז להתמקד בפרטים הספציפיים."

לדוגמה, אם יש תלמידים שנתקעו בשיעורי בית, יש כמה קווים מנחים פשוטים שהם יכולים להשתמש בהם כדי לעזור לעצמם. אחד מאלה יכול להיות לבקש עזרה מחבריהם לכיתה. אם זה לא עוזר, אז הם צריכים לבקש ממך עזרה.

יש טבלת ישיבה גמישה

מחקר משנת 2012 באוניברסיטת מינסוטה הראה שההיבט הפיזי של כיתה יכול ליצור קשר חזק יותר בין מורה לתלמידיו. זה יכול גם לטפח תקשורת ואינטראקציות. תוכנית ישיבה לא כל כך קפדנית בכיתה יכולה להקל על התקשורת עם הכיתה שלך.

לדברי שריל פיינשטיין, ביצוע זה יעבוד טוב יותר מהתוכנית הטיפוסית שלך, המורה, שיושבת מול התלמידים שלך.

"חוץ מזה, לחידוש ולגירוי מהם יכולים התלמידים ליהנות באמצעות כיתה אינטראקטיבית ומשתנה יש השפעה חיובית על התנהגותם".

- שריל פיינשטיין -

טבלת ישיבה גמישה יכולה לפתור את הבעיות האופייניות הנובעות מסידור ישיבה לא גמיש. בכיתה עם מושבים קבועים, תלמידים נוטים לנסות לעורר ולהניע את עצמם באמצעות תנועה ושיחה מחוץ לפעילויות בית הספר שלהם.

טיפים אלו עובדים בכל רמה ולכל נושא ויכולים לעזור לך לעבוד על כיתה אפקטיבית יותר. תמיכה אדמיניסטרטיבית לא תהיה הכרחית ואתה אמור להיות מסוגל להקים סביבה מאורגנת יותר שהיא גם ידידותית ומושכת.

פופולריים