למה יוטיוברים צעירים מצליחים?

כולם חלק מדור חדש של יוטיוברים צעירים
כולם חלק מדור חדש של יוטיוברים צעירים, שמצליחים בפלטפורמת הסטרימינג המפורסמת.
הניצחון וההצלחה של יוטיוברים צעירים קשורים רבות לקשר שהם מצליחים ליצור עם הקהל שלהם: ילדים מתבגרים שמזדהים איתם לחלוטין.

האם אתה מכיר שמות כמו Vegeta777, PewDiePie או TheWillyRex? כולם חלק מדור חדש של יוטיוברים צעירים, שמצליחים בפלטפורמת הסטרימינג המפורסמת.

אולי אתה לא מכיר את השמות האלה, אבל מה שבטוח, אם יש לך ילדים שמכירים את האינטרנט והרשתות החברתיות, שהם בין הגילאים 7 עד 18, הם בטח יודעים מי האנשים האלה. למעשה, סביר מאוד שהם עוקבים אחריהם, ראו את כל הסרטונים שלהם ומדברים עליהם עם חברים מקבוצת הגיל שלהם.

אבל למה הילדים הצעירים האלה כל כך מצליחים ביוטיוב? חלקם מצליחים לגרש מיליוני דולרים לכיסו הודות למספר העוקבים והאנשים שצופים בסרטונים שלהם. מה סוד הצלחתם?

הצלחה של יוטיוברים צעירים

השמות שלהם סקרנים. לפעמים הם עשויים אפילו להיראות אבסורדיים: HolaSoyGerman, VanossGaming, SkyDoesMinecraft או BlueXephos. עם זאת, התוכן שהם משתפים נראה על ידי מיליונים.

בניסיון להסביר את התופעה העכשווית הזו שלעתים תופסת את ההורים וחדשה מאוד, נתייחס למחקר "סרטוני יוטיובר ובניית זהות מתבגרת".

מחקר זה נערך על ידי שלושה פסיכולוגים מאוניברסיטת ריי חואן קרלוס בספרד: ונסה פרז-טורס, יולנדה פסטור-רואיז ושרה אבארו-בן-בובאקר. קבוצת פסיכולוגים זו מבססת בו שורה של מרכיבים חיוניים להבנת הצלחתם של היוטיוברים הצעירים הללו, הפופולריים במיוחד בקרב צעירים ובני נוער.

בניית זהות ותרחישים

קבוצת הפסיכולוגים ניתחה סרטונים שונים שבהם דיברו יוטיוברים על חוויות אישיות. נקודה זו מסמנת רעיונות לגבי תפיסה עצמית, ומציעה ערכי הערכה עצמית. זה מקשר אותם פסיכולוגית לקהל שלהם.

זהות מגדרית ונטייה מינית

יוטיוברים רבים מדברים בפתיחות על נטייה מינית וזהות מגדרית. לפיכך, הם נותנים רלוונטיות למבנה החברתי ומציגים את אתגרי הזהות המגדרית.

זהות מקצועית

במיוחד כאשר הם עוסקים בנושאים רגישים במיוחד
יש צורך שצעירים יקבלו הדרכה מהחברים שלהם, במיוחד כאשר הם עוסקים בנושאים רגישים במיוחד.

במקרה זה, המחקר מתייחס לבחירת קריירה, שהיא שלב חשוב לנער. זה קשור לאוטונומיה שלהם ולפרויקט החיים שלהם. זו הסיבה שבין הסרטונים של יוטיוברים, מורכבות, חוסר ודאות וגיוון משחקים תפקיד.

לצעירים יש אפשרויות שונות, אבל הם לא יודעים עליהם הרבה. לכן, חומרים אלו משמשים כמדריך, למרות שבמקרים רבים המידע מפוזר ומעורב, בנוסף לכך שאין לו כל שליטה עליו.

מבחינת המשמעות, הסרטונים האלה יכולים להוות מוטיבציה, מכיוון שיוטיוברים מציעים את עצמם כדוגמה לעקוב אחר הייעוד שלהם, ומשפיעים ישירות על התנהגותם של צעירים רבים שמחפשים הדרכה.

יוטיוברים: יחסים חברתיים

באופן כללי, הסרטונים של יוטיוברים אופנתיים מציעים לעתים קרובות הערכות חיוביות מאוד של המשפחה, במיוחד ההורים. יש סימנים של חיבה, כבוד ואפילו הערצה והכרת תודה.

לגבי זהות מגדרית, רבים מכוכבי YouTube הגדולים מציגים תמיכה משפחתית נהדרת. זהו גורם חשוב המעודד התפתחות בריאה של צעירים, הרואים את ההערכה העצמית שלהם מוגברת, ומאפשר להם, בתורו, להתחבר לקהל שלהם, לשפר את תהליכי הזהות שלהם.

תפקידים של מחברי וידאו ועוקביהם

נוצרת אינטראקציה מאוד מסוימת בין היוטיוברים לקהל שלהם. היוטיוברים הופכים למובילי דעה, בעוד שהקהל שלהם מזדהה מאוד עם השיח שלהם.

כתוצאה מכך, היוטיובר מושך את תשומת הלב של הצופה, מה שהופך אותו למנויים לערוצים שלהם. אני הכרחי שצעירים יקבלו הדרכה מהחברים שלהם, במיוחד כאשר הם עוסקים בנושאים רגישים במיוחד. באופן כללי, יוטיוברים צעירים חולקים דעות אישיות על מיניות, אושר, שאיפות חיים וכו', שצעירים מזדהים איתן בבירור.

אז, עכשיו יש לך כמה מפתחות להבין למה הילדים שלך מתחברים בקלות מסוימת ליוטיוברים מצליחים. אין ספק, הגיל גורם להם לשאיפות ושאלות דומות מאוד. אז לא קשה להם להזדהות זה עם זה, להעריץ זה את זה ולהיות מובילי דעה בקרב בני גילם.