נטייה מינית בילדים: מדריך להורים

ונטייה מינית אצל ילדים קשורה להשפעת הסביבה החברתית והגידול שלהם
ונטייה מינית אצל ילדים קשורה להשפעת הסביבה החברתית והגידול שלהם.
ילדות היא שלב בעל חשיבות חיונית בהתפתחותו של האדם. ונטייה מינית אצל ילדים קשורה להשפעת הסביבה החברתית והגידול שלהם. חלק מהתיאוריות מתייחסות גם לגנטיקה ולהיבטים הורמונליים.

במהלך הילדות, ילדים מגלים את התנהגותם הבוגרת. וזה נכון גם כשמדובר במיניות שלהם. נטייה מינית היא תוצאה של מערכות היחסים, הנסיבות ודרך הפעולה של כל אדם. זה מיוחס למערכת היחסים שיש לילדים עם הוריהם וסביבתם. ויש המצביעים גם על גורמים גנטיים והורמונליים.

תיאוריות לגבי נטייה מינית אצל ילדים

ישנן מספר תיאוריות המנסות להסביר כיצד ילדים מפתחים את זהותם המינית. התיאוריה הביולוגית מתייחסת לגורמים הורמונליים לפני ואחרי לידה, גנטיקה ונוירואנטומיה.

התיאוריה ההתנהגותית מצביעה על למידה במהלך התפתחותו של הפרט. ובינתיים, התיאוריה האינטראקציונית בוחנת מצבים תוך-נפשיים. אף אחת מהתיאוריות הללו לא נחשבת חותכת.

נטייה מינית היא לא משהו שאתה יכול לשנות או לשדר

כידוע, נטייה מינית קשורה למשיכה שאנו חשים כלפי אנשים אחרים. אם המשיכה הזו היא כלפי בני אותו המין, אז אנו רואים בה הומוסקסואליות. יחד עם זאת, כאשר מתרחשת משיכה מינית בין בני המינים השניים, אז זה הטרוסקסואלי.

לפני שנמשיך הלאה, יש משהו שאנחנו רוצים להבהיר לחלוטין. נטייה מינית היא לא משהו שאתה יכול לשנות או לשדר. במילים אחרות, אנשים לא מחליטים להיות הומוסקסואלים או הטרוסקסואלים.

מילדות

זהות מינית היא משהו שמתפתח מינקות. למרות שבמקרים מסוימים, אנשים לא מאשרים מחדש את הנטייה המינית האמיתית שלהם עד שהם מגיעים לבגרות.

במהלך הינקות, לילדים יש מצב א-מיני. פרט לאיברי המין שלהם, יש מעט הבחנה ביחס להתנהגות מינית במהלך הינקות המוקדמת. ההתנהגויות המוטוריות והחושיות של בנים ובנות כמעט זהות.

בגילאי 2 ו-3 מתחילים להופיע ההבדלים בין נקבה לגברית. והמודעות לתכונות אישיות מופיעה בסביבות גיל 5.

מגיל 5 ואילך ילדים מתחילים לשאול שאלות. לא משנה כמה עמוקות השאלות הללו, חשוב להגיב עליהן בכנות ובלי לצחוק.

יחד עם זאת, על ההורים להימנע מהתנהגויות מחניקות הקשורות להתפתחות זהות זו. התנהגות אלו מהוות חלק מהמיניות הבריאה של האדם... והחנקתם יכולה להשפיע לרעה על התפתחות זו.

תיאוריות לגבי נטייה מינית אצל ילדים
תיאוריות לגבי נטייה מינית אצל ילדים.

כאשר ילדים גדלים, הם בהכרח מתחילים לקחת על עצמם תפקידים מגדריים. בשלב הסופי של הילדות, או בגיל ההתבגרות, מופיעים משיכה מינית ותשוקה. בני נוער מתחילים לגלות את גופם, טעמם, העדפותיהם ורגשותיהם. וכל זה הוא חלק מהבניית הזהות המינית.

אבל הגילוי הזה שקוע בתהליך מתמשך של ידע המתרחש בכמה שלבים. במקרה של הומוסקסואליות, אנשים מתחילים להרגיש שונים, וההבדל הזה מפתיע אותם. בשלבים מאוחרים יותר הם מתחילים להטמיע מגע חברתי ולקבל את מצבם.

כאשר הגילוי הזה מתרחש בגיל ההתבגרות, הוא נוטה לייצר הרבה מאוד ייסורים. למחסור באנשים איתם לדבר על הנושא יש השפעה נחרצת על הפחד הזה. הם יודעים שהם יחוו אישור או אי הסכמה של נורמות חברתיות.

חששות הורים לגבי נטייה מינית אצל ילדים

הסטיגמטיזציה של הומוסקסואליות היא מקור לדאגה רבה להורים. הסיבה לכך היא שהם חוששים שילדיהם יהפכו לקורבנות של ביקורת, אפליה והיעדר הזדמנויות.

אצל צעירים, הבלבול שולט. לעתים קרובות מופיעים טינה ותחושת הונאה. אם אין מודלים אבהיים הומוסקסואלים חיוביים, המצב מחמיר.

יתרה מכך, אהבתם הבלתי מותנית של הורים לילדיהם נתקלת לעתים קרובות בדחיית מצבם ההומוסקסואלי. עדיף לעבור את השלב הזה כדי ליצור אקלים של אמון לילדים. תמיכה זו תועיל מאוד להורים וגם לילדים.

תקשורת היא המפתח

במקרים מסוימים, הורים משתיקים את התקשורת שלהם עם ילדיהם. לפעמים הם עושים את זה כי הם מתביישים. ולפעמים זה בגלל שהם מאמינים שהילדים שלהם לא מבוגרים מספיק כדי להבין נושאים מסוימים. אבל חשוב להיות מודע לכך ששתיקה, גינוי ואיסור רק מייצרים יותר בעיות ממה שהם פותרים. וזה נכון גם לגבי מרחק.

האמונה שלהיות הומוסקסואל או הטרוסקסואלי זה משהו שאנשים יורשים משפיעה גם על היחסים בין הורים לילדים. זוהי אמונה כוזבת לחלוטין. יחד עם זאת, על ההורים להתרחק מהאמונה שטיפול פסיכולוגי "ירפא" את ההומוסקסואליות של ילדם. הומוסקסואליות היא לא מחלה.

רגשות האשמה שמתעוררים לעתים קרובות כל כך אצל ההורים חסרות תוכן. זו לא אשמת ההורים שלילדיהם יש העדפות מיניות שונות.

הזמנים השתנו

בשנים האחרונות, היחס להומוסקסואליות השתנה לא מעט. בעוד שלחברה יש עוד דרך לעבור, הדחיקה לשוליים ירדה, כמו גם התוקפנות. למעשה, זוגות חד מיניים רבים מקיימים מערכות יחסים לכל החיים ומסוגלים לאמץ ילדים.

בין אם זו תוצאה של סביבה, חינוך או ביולוגיה, לנטייה המינית של הילד יש חשיבות חיונית... היא מגדירה את זהותם המינית בהמשך החיים. אף אחד לא יכול להגדיר את הזהות המינית של ילד, וזה גם לא קשור להתנהגויות נלמדות או לגנאי. במקום זאת, זו תוצאה של תהליך מורכב שמתחיל בילדות, ושאחרים צריכים לקבל.

פופולריים