טרנדים מסוכנים לבני נוער ברשתות החברתיות

יש כמה מגמות מסוכנות ברשתות החברתיות שיכולות להיות מאוד מסוכנות לבני נוער
יש כמה מגמות מסוכנות ברשתות החברתיות שיכולות להיות מאוד מסוכנות לבני נוער.
יש כמה מגמות מסוכנות ברשתות החברתיות שיכולות להיות מאוד מסוכנות לבני נוער.

לרשתות החברתיות ולטרנדים המסוכנים לפעמים שמסתובבים בהן יש השפעה רבה על חייהם של מתבגרים.

13 סיבות למה היא סדרת נטפליקס שמספרת את סיפורה העצוב של מתבגרת שהחליטה לקחת את חייה, ומסבירה את 13 הסיבות לכך שהיא עשתה זאת.

סדרה זו מתארת את הכוח וההשפעה של רשתות חברתיות, בריונות, ואת האתגרים שעומדים בפני בני נוער מדי יום, הן בבית הספר והן בבית.

רשתות חברתיות יכולות להיות כוח לטובה, אבל הן יכולות להיות גם מסוכנות ביותר. ישנן מספר מגמות ברשתות חברתיות בקרב בני נוער שעל הורים לדעת עליהם כדי להגן על ילדיהם.

מגמות מסוכנות ברשתות החברתיות

תמונות לא מתאימות

כיום, יש כל כך הרבה אפליקציות ושירותים שבני נוער יכולים להשתמש בהם כדי לתקשר. כל מה שצריך הוא תמונה לא הולמת או אמירה לא נעימה כדי שהחיים ישתנו לנצח. בני נוער יכולים להרגיש רצון עז להשתלב ולהרגיש מקובל, ולפעמים הם שוכחים את הפוטנציאל שתמונה או טקסט יכולים להפוך לוויראליים.

הורים צריכים להשאיר את הדלת פתוחה לתקשורת עם בני הנוער שלהם. נסה להתכוונן למתבגר שלך ולתת לו לדבר אם הוא נראה מוכן. יצירת תחושת פתיחות וגישה לא שיפוטית תקל על המתבגר שלך להרגיש מסוגל להיפתח.

בנוסף, כשהורים מראים שאין נושאים שהם טאבו ושהם שמחים לדבר על כולם, מראים את עצמם כפגיעים, אז בני נוער מתיישבים ושמים לב. התפקיד שלנו הוא פשוט לשתוק ולהקשיב.

עם זאת, אם המתבגר שלך מסרב להיפתח ואתה מרגיש שאסור להתעלם מהתנהגותם, שוחח עם מטפל על מה עליך לעשות. אל תפחד להתעקש ולשאול שאלות קשות. למטפלים כלליים או למטפלים בבית הספר יש הרבה מה להציע ולרשותם משאבים רבים.

הפוך אותם מודעים לסיכונים כדי שכאשר הם רואים את הטרנדים האחרונים האלה ברשתות החברתיות הם לא עוקבים אחריהם
הפוך אותם מודעים לסיכונים כדי שכאשר הם רואים את הטרנדים האחרונים האלה ברשתות החברתיות הם לא עוקבים אחריהם.

נוסף על כך, רוב האנשים לא מבינים שהרבה מטפלים בבית ספר מלמדים באופן טיפולי לייעץ לאנשים. היועצים מציעים תמיכה אקדמית, ייעוץ פרטני ויעוץ הורים. באופן אידיאלי, כדאי להתחיל בפגישה אחד על אחד כדי להבין את הקשר בין יועץ לתלמיד.

אתגרים מסוכנים ברשתות החברתיות

לאתרים כמו יוטיוב, פייסבוק ואינסטגרם יש פוטנציאל להגיע לקהלים גדולים. זה מצוין אם המידע מאובטח ומתאים, אבל זה לא תמיד המקרה. זו עובדת חיים עצובה שסרטונים מפחידים, חסרי טעם ומגעילים מושכים קהלים גדולים. בני נוער מתפתים לצפות בהם, אבל הסכנה מתחילה כשהם ממש מתחילים ליהנות מהם.

ישנם שני אתגרים ביוטיוב שהוכחו כמסוכנים למדי. אחד מהם נקרא "אתגר סרט הדבק", שבו אדם דבוק לעמוד או לרהיט ואז צריך לנסות לברוח.

במקרה מסוים אחד, נער נפל ופגע בארובת העין שלו, וגרם למפרצת במוח. הוא היה במצב קריטי בשנת 2016. הצגת הסיפור הזה למתבגר שלך עשויה לגרום לו לחשוב.

אתגר נוסף היה בליעת כמות גדולה של קינמון ללא מים. לא נשמע מפחיד מדי, נכון? תחשוב שוב: ילד בן ארבע חשב שהוא ינסה את זה ובסופו של דבר נחנק למוות בשנת 2015. קינמון עלול לגרום לבעיות נשימה מסכנות חיים.

יש גם אתגר בפייסבוק שבו המשתתפים משתמשים בחנק "קל" כדי להפחית את צריכת החמצן שלהם עד שהם מתעלפים. ככל הנראה, זה גורם לשיא קצר. עם זאת, אם זה נעשה בצורה לא נכונה, זה יכול להיות קטלני. זה מסוכן מדי וצריך פשוט להודיע לבני נוער כדי שהם לא ישחקו במשחקים האלה ועלולים לפגוע בעצמם, פיזית או פסיכולוגית.

טרנדים מסוכנים ברשתות החברתיות: האם ילדכם יעשה זאת?

אולי, כהורה, אתה חושב שהילד שלך לעולם לא יעשה דבר כזה, אבל אתה אף פעם לא יכול להיות בטוח. במקום להתעלם מהמגמות הללו, עדיף לדבר עם ילדיכם עליהן ולהסביר את ההשלכות החמורות שעלולות להיות בעקבותיהם. הפוך אותם מודעים לסיכונים כדי שכאשר הם רואים את הטרנדים האחרונים האלה ברשתות החברתיות הם לא עוקבים אחריהם.

רשתות חברתיות יכולות להביא הרבה דברים טובים, אבל הן גם כלי לרע. מסיבה זו, עלינו לקבל מידע על מנת לעזור לבני הנוער שלנו לחשוב בצורה ביקורתית על הדברים הללו.

פופולריים