איך לגרום לילדי המתבגרים שלך להרגיש מקובלים?

ושהם וילדיהם המתבגרים מתרחקים
לעתים, הורים נוטים להרגיש מאוימים, כי הם חושבים שהם מאבדים שליטה על המצב, ושהם וילדיהם המתבגרים מתרחקים.
אם אתה רוצה לגדל ילדים בריאים מבחינה רגשית, אתה צריך לגרום להם להרגיש מקובלים.

זה לא קל להיות הורה לילדים מתבגרים. זה שלב מסובך, שבו הם חושבים רק על עצמם ועל החברים שלהם. לפעמים הורים מרגישים שיש מחסום תקשורת שהם לא יכולים להתגבר עליהם. לכן, הם אינם מסוגלים לתקשר עם ילדיהם.

בדרך כלל אנשים חושבים שזה רק שלב ושגם זה יעבור. עם זאת, זה עשוי להיות הרגע המושלם לעבוד על תקשורת ולהתחבר לילד המתבגר שלך.

הילדים המתבגרים שלך צריכים אותך

הם לא יגידו לך שהם צריכים אותך, כי הם בונים את הזהות שלהם, והם רוצים להראות לך שהם עצמאיים. אבל, למעשה, הם צריכים אותך בדיוק כמו שהם תמיד צריכים. חשוב מאוד להיות אמפתי וסבלני כלפי בני נוער, כדי למנוע מהם לחשוב שאתה מתעמת איתם.

לעתים, הורים נוטים להרגיש מאוימים, כי הם חושבים שהם מאבדים שליטה על המצב, ושהם וילדיהם המתבגרים מתרחקים. הסיבה לכך היא שבני נוער מפסיקים לעתים קרובות לשתף את החוויות שלהם, והורים מרגישים מודרים. כתוצאה מכך ההורים מרגישים שדקרו אותם בגב...

בנוסף, הורים נוטים לחשוב שילדיהם מסתירים מהם משהו. אבל, האמת היא שבני נוער נאבקים בפנים ונלחמים בקרבות שלהם. גיל ההתבגרות הוא שלב של מעברים חשובים, ולכן הם צריכים שתהיה לצידם.

זה חיוני שתגרום לילדים שלך להרגיש שהם יכולים לסמוך עליך. כך הם ירגישו שאתה מקשיב להם ואתה מקבל אותם. זכרו שבני נוער מנסים לגלות מי הם ואיך הם משתלבים בעולם הזה. לכן, הם צריכים שתדבר איתם בצורה אדיבה באמצעות מילים פשוטות ומניעות.

דברו אליכם ילדים מתבגרים ותנו להם להרגיש בנוח

כדי לעשות זאת, אתה יכול לנסות שיטות חדשות. איך בני נוער מתקשרים רוב הזמן? הם בדרך כלל בוחרים בפלטפורמות מדיה חברתית, כמו פייסבוק, גם אם קל ליצור קשר עם חבריהם פנים אל פנים.

גם הודעות טקסט פופולריות מאוד. בני נוער כותבים זה לזה גם אם הם יושבים יחד בכיתה או במרחק של כמה מטרים בחצר. והם גם כותבים זה לזה אחרי שנפרדו בסוף היום.

הילדים המתבגרים שלך צריכים אותך
הילדים המתבגרים שלך צריכים אותך.

גם אם נראה שדברים מסוימים קשים למבוגרים, עליהם לתקשר עם ילדיהם המתבגרים באופן שגורם להם להרגיש בנוח. בכך הם עשויים לקדם תקשורת טובה יותר.

ברגע שתשבור את הקרח, תוכל להציע להמשיך לדבר פנים אל פנים. אם אתה שולח הודעת פייסבוק, וודא שאתה לוחץ על כפתור ההודעה, ואל תכתוב על הקיר שלהם, שם כולם יכולים לראות את זה.

זה אומר בושה מוחלטת עבור ילדיכם, והדברים יחמירו. גם אם מה שכתבת לא חשוב, אף נער לא רוצה להיראות באינטראקציה דרך הפייסבוק עם הוריו.

לבלות זמן ביחד

קח את הזמן שלך להיות עם הילדים שלך. זכרו שאין דבר חשוב יותר ממה שקורה עכשיו. לבני נוער קשה מאוד לפנות להוריהם. אז אם זה יקרה, כבד את הרגע שלהם.

זה אולי נושא בנאלי, אבל הם משאירים דלת פתוחה לשיחות חדשות.

בכל פעם שהם באים אליך כדי לדבר על משהו חשוב יותר, שאל אותם אם יש משהו אחר שהם רוצים לדון בו. ודא שהם מבינים שאתה זמין עבורם לדבר על כל דבר. יתר על כן, תן להם לדעת שאתה נהנה לבלות איתם את הזמן הזה.

צור רגעים להתחבר

מכיוון שבני נוער תמיד יוצאים עם חבריהם או מבלים בחדרים שלהם, זה עלול להיות ממש קשה להתחבר אליהם. אם אתה צריך לדבר איתם או שאתה סתם רוצה לבלות קצת זמן ביחד, נסה להעלות רעיונות חדשים.

הורים רבים עושים את הטעות שהם ממקדים יותר מדי תשומת לב בילדיהם המתבגרים, ומזמינים אותם לעשות דברים שונים ביחד. לרוע המזל, בשלב ה"מסורבל" הזה בני נוער עשויים לחשוב שהוריהם מתנשאים עליהם ושהם אינם זקוקים לעזרתם.

נסה לשנות את המצב על ידי כך שתגיד לילדייך שאתה זה שצריך אותם. אתה יכול לבקש מהם לעזור לך לבחור תלבושת חדשה, או אפילו לבצע משימה שדחית כי אתה מתקשה מבחינה רגשית. אתה יכול גם לנסות לפתוח איתם על נושא שאתה רוצה לדון בו.

כתוצאה מכך, הם ירגישו שאתה מתייחס אליהם כאל מבוגרים ושאתה מעריך את הדעות שלהם. חוץ מזה, הם עשויים אפילו להרגיש שהם יכולים לעזור לך בחיי היומיום שלך.

פופולריים