החשיבות של כיבוד הפרטיות של המתבגר שלך

חשוב מאוד לכבד את הפרטיות של המתבגר
כדי שמערכת היחסים הזו תתפתח בצורה חיובית, חשוב מאוד לכבד את הפרטיות של המתבגר.
בגיל ההתבגרות, בני הנוער רוצים להיות חופשיים ועצמאיים, וכך הם מפתחים את זהותם. במאמר זה נסביר את החשיבות של כיבוד הפרטיות של המתבגר שלך.

גיל ההתבגרות הוא שלב מסובך, הן עבור העוברים אותו והן עבור הוריהם. זה זמן של מעבר שבו ילדים הופכים למבוגרים. לכן, הקשר בין בני נוער להורים משתנה והופך פחות תלותי. כדי שמערכת היחסים הזו תתפתח בצורה חיובית, חשוב מאוד לכבד את הפרטיות של המתבגר.

צעירים רוצים להרגיש חופשיים. לכן, זה לא יעיל כשההורים מפקחים כל הזמן על כל מה שילדיהם המתבגרים עושים.

"מי שמאבד את הפרטיות שלו מאבד את החופש שלו, מה גם את הכבוד של הזולת. ובלי כבוד אנחנו לא יכולים להסתדר".

- מיגל ווינאסקי -

הקשר בין הורים לילדים בגיל ההתבגרות

על פי ארגון הבריאות העולמי (WHO), גיל ההתבגרות מוגדר כ:

"גיל ההתבגרות הוא תקופת חיים עם צרכים וזכויות בריאותיות והתפתחותיות ספציפיות. זהו גם זמן לפתח ידע ומיומנויות, ללמוד לנהל רגשות ומערכות יחסים ולרכוש תכונות ויכולות שיהיו חשובות להנאה משנות ההתבגרות ולהנחה תפקידי מבוגרים".

- מי -

במהלך שלב זה, בני הנוער חווים מספר שינויים, הן פיזיים והן פסיכולוגיים. אז, הן ברמה החברתית והן ברמה הרגשית, חברים מגיעים לחשיבות רבה יותר בחייהם.

במקביל, מערכות היחסים של בני נוער עם הוריהם עוברים לשריפה האחורית. עם זאת, חשוב שהקשר הרגשי בין ילדים להוריהם לא יתפרק או ייחלש כתוצאה מכך.

אז אם כן, צריך להיות איחוד בין תקשורת מלאה ואמון, תוך מתן רמה מסוימת של שליטה לילדים. כדי להשיג איזון זה, על ההורים לעשות את הפעולות הבאות:

למה כל כך חשוב לכבד את הפרטיות של המתבגר שלך?

פרטיות חשובה לכל בן אדם... זו זכות אדם בסיסית. עם זאת, כיבוד הפרטיות והאינטימיות הופכת רלוונטית עוד יותר במהלך גיל ההתבגרות. הסיבה לכך היא שגיל ההתבגרות הוא השלב שבו אנשים יוצרים את הזהות והאישיות שלהם.

למה כל כך חשוב לכבד את הפרטיות של המתבגר שלך
למה כל כך חשוב לכבד את הפרטיות של המתבגר שלך?

בני נוער צריכים מרחב משלהם. לכן, הורים לא צריכים להיכנס לחדרי השינה שלהם, להקשיב לשיחות שלהם, לקרוא את ההודעות והמיילים שלהם, לבדוק את המדיה החברתית שלהם וכו', ללא רשות.

כל אלו הם מרחבים פרטיים ויכולים להפוך למקור לעימותים ולכעס מתמשכים אם ההורים לא מכבדים אותם. כתוצאה מכך, הקשר בין ההורים לילדיהם המתבגרים עלול להתחיל לסבול.

לכן, ההורים צריכים לקחת על עצמם תפקיד של הדרכה ותמיכה. הם צריכים להיות מוכנים להקשיב ולהציע את עזרתם. יחד עם זאת, עליהם להיות קשובים ולפקח על התנהגות ילדיהם... אך מבלי להתנשא. בדרך זו, הם יכולים לעזור לילדיהם להפוך לאנשים אחראיים עם שיקול דעת טוב.

"כשהילד שלך קטן, כל מה שאתה רוצה זה שהוא ישחק לבד בחדר שלו במשך שעה כדי שתהיה לך קצת שקט ושלווה. ואז הם הופכים לבני נוער, וכל מה שאתה רוצה זה שייצא מהחדר שלהם בשביל שעה ולמעשה לדבר איתך."

- פייסבוק/אני אולי מצחיק -

באיזו מידה אני צריך לכבד את הפרטיות של המתבגר שלי?

ייתכן שהורים יצטרכו לעשות מאמץ רב בכל הנוגע לכיבוד הפרטיות של המתבגר שלכם. משמעות הדבר היא כינון יחסי אמון. אבל, אם צעירים מתנהגים בצורה מוזרה או מדאיגה, אז ההורים צריכים להיות בכוננות.

ילדים מתבגרים אולי לא תמיד מוכנים לדבר על הבעיות איתם הם מתמודדים. לכן, במקרים אלו, ייתכן שיהיה עליך לנקוט בפעולה ולפלוש לפרטיות שלהם. אבל רק כדי לעזור להם ולוודא שהם לא בסכנה.

לסיכום, הורים צריכים להיות ערניים במקרה של בעיות חמורות שילדיהם בגיל ההתבגרות עלולים להתמודד איתם. זה עשוי לכלול גם התייעצות עם איש מקצוע.

הורים צריכים לנסות לדבר עם המתבגרים שלהם על בסיס יומיומי ולדבר על נושאים רלוונטיים. פעולה זו תמנע מהנושאים הללו להיראות טאבו או עדינים מכדי לדון בהם. אבל זכרו, מה שהכי חשוב הוא שתשמרו על תקשורת טובה עם ילדיכם. כך, הם יהיו פתוחים יותר לספר לך על הבעיות והדאגות שלהם.

לבסוף, זכרו שאתם מחנכים ומעבירים ערכים לילדיכם מרגע שהם קטנים. מה שתלמד אותם יכין אותם להתמודד עם גיל ההתבגרות בצורה חיובית .

סמכו על ילדיכם ועל הערכים שהקנתתם להם מינקות.

פופולריים