איך לדבר עם ילדים: מה כדאי לדעת?

חשוב לזכור זאת כדי שתדעו איך לדבר עם ילדים בכל זמן נתון
חשוב לזכור זאת כדי שתדעו איך לדבר עם ילדים בכל זמן נתון.
האם אתה יודע איך לדבר עם ילדים קטנים? יש אנשים שמשנים את טון הדיבור שלהם, אבל האם זה באמת הכרחי? מה יש לדעת על זה?

יש מקרים שבהם הורים משנים את טון הדיבור שלהם כשהם מדברים עם ילדיהם. אפילו כשהילדים קצת יותר גדולים, הם משתמשים בנימת הקול הילדותית הזו כדי לדבר איתם. למעשה אין צורך להשתמש בצורת דיבור זו כדי להתחבר לילדים. אז, להלן, אנחנו הולכים לספר לכם הכל על איך לדבר עם ילדים.

תמיד צריך לקחת בחשבון את סוג ההודעה או המילים שילדים מסוגלים לעבד. לדבר עם ילד בן 12 זה לא אותו דבר כמו לדבר עם ילד בן 7 או 4. חשוב לזכור זאת כדי שתדעו איך לדבר עם ילדים בכל זמן נתון.

איך לדבר עם ילדים: למה השיחה טובה יותר?

שיחה עם התינוק או הפעוט שלך יכולה לעזור לפתח את כישורי השפה והתקשורת שלהם. ככל שתדבר יותר עם התינוק שלך, כך ייטב. הסיבה לכך היא שהורים שמדברים עם הקטנים שלהם משתמשים בצלילים ובמילים רבות ושונות.

כאשר ילדים שומעים מגוון רחב של מילים, הם משפרים את ההבנה שלהם בשפה. זה גם מגדיל את מספר ומגוון המילים שהם מבינים ומשתמשים בהם; זה לא רק מיומנויות שפה טובות יותר. שיחה עם תינוקות עוזרת למוחם להתפתח ולהשתפר בבית הספר כשהם מבוגרים.

אילו סוגי שיחות טובים לתינוקות ולפעוטות?

שיחה עם ילדים צעירים לא צריכה להיות בעיה גדולה. אתה יכול לדבר עם ילדך על בילוי זמן בכביסה, הכנת ארוחות או כל מה שקורה סביבך. לדוגמה, אתה בחוץ עם ילדך והוא מצביע על עץ. אולי תאמר: "זה עץ גדול ועצום, לא? מעניין איזה סוגי חיות חיים בו. אולי סנאי?"

כמה אנחנו צריכים לדבר עם ילדים קטנים?

כל שיחה טובה לתינוק או לפעוט שלך, אז נסה לדבר כמה שאתה יכול במהלך היום. אתה לא צריך ליצור רגע מיוחד בשביל זה.

גם תינוקות ופעוטות אוהבים זמן שקט, אז אם ילדכם מפסיק להגיב אליכם ומתחיל להיראות עייף, עצבני או עצבני, פשוט בחרו שעה אחרת ביום לדבר.

המזג של ילדך יכול גם להשפיע על התדירות שבה הוא רוצה לתקשר איתך. חלק מהתינוקות והפעוטות מטבעם יוצאים יותר, ואחרים רגועים יותר. זה משהו שחייבים לכבד, כהורה.

מתי להתחיל לדבר עם תינוקות?

האם אתה יודע איך לדבר עם ילדים קטנים
האם אתה יודע איך לדבר עם ילדים קטנים?

בהקדם האפשרי! למעשה, מיד לאחר הלידה, התינוק שלך מתחיל לספוג מידע רב על מילים ודיבור רק על ידי הקשבה לך וצפייה בך מדבר. עם זאת, שיחות עם תינוקך עשויות להיראות חד צדדיות בהתחלה.

למרות שהתינוק שלך עדיין אובד עצות, הוא יקשיב לך וינסו להצטרף לשיחה. הם ישתמשו בבכי, בקשר עין והקשבה כדי לתקשר. מאוחר יותר התינוק שלך יחייך, יצחק, ישמיע עוד קולות ויזיז את גופו כדי לנסות לדבר איתך.

אם תשימו לב היטב כשאתם מדברים, תבחינו בשיחה ובתקשורת המוקדמת הזו של תינוקכם. על ידי תקשורת אחורה עם ילדכם בצורה חמה וידידותית, אתם יוצרים ומשתפים איתם חוויות. זה מחזק את מערכת היחסים שלך עם הקטן שלך ועוזר לו ללמוד יותר על העולם בו זמנית.

טיפים לשיחה עם תינוקות וילדים קטנים

אתה עלול להרגיש מוזר לדבר עם תינוק או פעוט שלא מדבר הרבה, אבל תמשיך כך. השיחות והפעילויות שלהלן מעולות לפיתוח כישורי השפה של ילדכם.

התכוונו לילדכם

הפחת הסחות דעת. כבה את הטלוויזיה והמחשב. נסה להיות באמת "שם" ונוכח כשאתה מדבר עם ילדך. גם:

  • ראה מה תחומי העניין של ילדך. שאל אותם שאלות או הערות ותן להם זמן להגיב.
  • כשהפעוט שלך לומד לדבר, תן לו זמן למצוא מילים לרעיונות שלו, ולמעשה תקשיב כשהוא מדבר. לדוגמה, השתדלו לא לסיים להם משפטים ולוודא שהם סיימו לפני שתתחיל לדבר. זה ישלח מסר לקטן שלך שמה שיש לו להגיד לך חשוב.
  • השתמש במילים טבעיות. ילדך ישלים כמה הפסקות בעת פיתוח שפה. זה יעזור לך לדבר ולהקשיב בשיחה.

איך לדבר עם ילדים: הפגינו עניין

דברו עם ילדכם על הדברים שמעניינים אותו, גם אם אתם לא כל כך אוהבים את זה. גם:

  • דברו על חוויה שחלקתם יחד.
  • השתמש הרבה בהבעות פנים וגוף כדי להפוך את השיחה למעניינת ומרתקת יותר. מה שאתה מדבר עליו לא משנה כמו איך אתה מדבר על זה.
  • אם אתה משתמש במילים מורכבות, הסביר והרחיב אותן באמצעות מילים תיאוריות רבות. לדוגמה, "אנחנו הולכים לראות את רופא הילדים, שהוא רופא מיוחד שיודע הכל על תינוקות וילדים".

לקרוא, לספר סיפורים, לשיר שירים ולחרוז

קרא ספרים וספר סיפורים לתינוקך מלידה, כל יום אם אתה יכול. לאחר מספר שבועות, הקטן שלך יידע שקריאה משותפת היא זמן מיוחד עבור שניכם. גם:

  • דברו על התמונות שאתם רואים בספרים.
  • עזרו לילדכם ללמוד שספרים וקריאה מהנים. באופן אידיאלי, יש מקום קריאה מיוחד בבית
  • שר שירים וחרוזים בכל עת, התינוק או הפעוט שלך יאהבו את קצב המילים ואת גוון הקול שלך.

בקיצור, אנו מקווים שבקרוב תוכלו ליישם את הטיפים הללו הלכה למעשה כשאתם מדברים עם ילדים. הם יעזרו לכם לחזק את הקשר שלכם וזו תהיה חוויה נפלאה עבור שניכם!

פופולריים