החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות

החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות
החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות.
השלב הטרום מילולי מבסס בסיס איתן לרכישת שפה אצל תינוקות. בנוסף, שיחות פרוטו-שיחות הן אחד המרכיבים החשובים ביותר בשלב זה.

כאשר תינוקות הם בני 18 עד 24 חודשים, הם מתחילים לפתח שפה במובן המוחלט של המילה. עם זאת, לפני כן, ישנם שלבים שונים של תקשורת קדם מילולית שהם חשובים מאוד גם כן. שיחות פרוטוקוליות מופיעות באופן טבעי בין תינוקות למטפלים העיקריים שלהם. למעשה, כאשר זה קורה, ייתכן שאינך מודע לכל המידע שאתה מעביר לילדים שלך. לכן היום נדבר על החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות.

כל גירוי או אינטראקציה עם סביבתם מעצבים את הילדים ומקדמים את ההתפתחות הקוגניטיבית שלהם. לכן, כאשר האם משלבת את ילדה במצבים תקשורתיים, עוד לפני שהם מסוגלים לדבר, זה ישפיע עליהם לטובה. בואו נדבר על נושא זה ביתר עומק להלן.

מהן שיחות פרוטו?

לפני שילדים מתחילים לתקשר בצורה שלמה ורשמית, יש להם הכשרה קדם מילולית. במהלך הכשרה זו הם לומדים היבטים בסיסיים של אינטראקציה חברתית, בהם יוכלו להשתמש בעתיד. אז, שיחות פרוטוקוליות הן חילופי תקשורת בין תינוקות למטפלים העיקריים שלהם.

עם זאת, הם נוטים להופיע כאשר ילדים הם בין 8 ל-9 חודשים. לכן, תינוקות אינם מסוגלים לבטא מילים או להבין למה הוריהם מתכוונים בעצם. אף על פי כן, חשיבותן של שיחות פרוטו מסתמכת על העובדה שתינוקות נכללים במצבים תקשורתיים.

מגיל צעיר, אמהות מתחילות באופן טבעי לתקשר עם התינוקות שלהן. למעשה, אמהות מזהות כל מחווה או צליל שהתינוקות שלהן משמיעים כחלק מתקשורת, ולכן הן עונות לצלילים הללו. זוהי דרך לתקשר ולתקשר עם ילדם.

הקולות שתינוקות משמיעים הם עדיין לא מילים שלמות עם משמעות. כמו כן, למרות שהאם משתמשת במילים אמיתיות, הן פועלות רק כגירוי בגלל האינטונציה והקצב שלהן. אז המשמעות של הצלילים אינה חשובה. מה שחשוב בעצם הוא האינטראקציה ביניהם.

החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות

לכן היום נדבר על החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות
לכן היום נדבר על החשיבות של שיחות פרוטו לתינוקות.

בשיחות פרוטו, תינוקות חייבים להשמיע צליל או לעשות מחווה במטרה לתקשר. במילים אחרות, תינוקות עושים זאת כדי למשוך את תשומת הלב של המבוגרים, וכשהמבוגרים מגיבים לכך, הם מתחילים ליצור אינטראקציה.

כתוצאה מכך, תינוקות לומדים להתחיל ולהמשיך בשיחות, כמו גם להמתין לתורם להגיב. בכל פעם שתינוקות משמיעים קול הגיע תורם לתקשר. כך בשיחות פרוטו, הורים ותינוקות מיישמים את המרכיבים של כל שיחה או אינטראקציה חברתית.

זכרו גם שבשנות חייהם הראשונות, תינוקות לומדים על ידי חיקוי. כך להתנהגות של מבוגרים בשיחות פרוטו יש השפעה ישירה על ילדים. למעשה, ילדים שמים לב לאינטונציה, לקצב, לווליום ולתנועות. לאחר מכן, הם משלבים את כולם כאשר מנסים לתקשר. בהתחלה הם יחקו רק את הוריהם ואת המטפלים העיקריים שלהם, אבל אז הם יתחילו לצפות בבני משפחה וחברים אחרים.

לסיכום, אפשר לומר ששיחות פרוטו הן חזרות על שיחות, כאשר תינוקות עדיין לא יודעים לדבר. באמצעותם, ילדים לומדים ומתרגלים את המרכיבים החשובים של אינטראקציות חברתיות. יתר על כן, הם רוכשים ומעתיקים את הכישורים המילוליים והבלתי מילוליים השונים של המבוגרים איתם הם מנהלים "שיחות".

כיצד ניתן לעורר שפה בשלבים לא מילוליים?

כפי שראינו, השלב המתרחש לפני רכישת שפה מלאה מספק בסיס חשוב לתינוקות. אתה לא צריך לטעות ולהאמין שבגלל שהם לא מבטאים מילים או ביטויים מלאים, הם לא מתקשרים. למעשה, הורים יכולים לעשות דברים רבים כדי לעזור לילדיהם להתרועע.

כדי לעשות זאת, עליך לשחק איתם ולשים לב למה שהם עושים או לנסות לומר. נסה ליצור איתם אינטראקציה לעתים קרובות. הקשיבו להם, והגיבו למחוות ולצלילים שלהם. הם מנסים לתקשר איתך!

תנו להם לתקשר בתורות, ואפשרו להם לבטא את עצמם. אם תדבר איתם, תספק לתינוקות שלך אלמנטים שהם יוכלו לשלב ולחקות בעתיד. כמו כן, על ידי גירוי ושילובם בשיחות, הם יקבלו מוטיבציה לתקשר יותר ובדרכים מורכבות יותר.