מתי לשים את התינוק על הבטן?

רצוי להתחיל לשים את התינוק על הבטן 30 יום לאחר הלידה
רצוי להתחיל לשים את התינוק על הבטן 30 יום לאחר הלידה.
אנו אגיד לך מתי להתחיל לשים את התינוק שלך על הבטן ואת המפתחות שיש לזכור לעשות זאת בבטחה.

זה מאוד נפוץ שאמהות מקבלים עצות לגבי הנחת התינוק על הבטן, אבל מתי כדאי להתחיל? איך אתה יכול לעשות את זה בבטחה? ומה צריך לקחת בחשבון? בפסקאות הבאות, אנו נענה על כל השאלות הללו וניתן לך את המפתחות להתחיל לשים את תינוקך על הבטן.

אנו יכולים לצפות בהבשלה של מערכת העצבים של התינוק באמצעות המיומנויות שהם רוכשים במהלך גדילתו. להתפתחות הפסיכומוטורית שלהם יש רצף גלוי ונחוש. ראשית, הם מתחילים לפתח שליטה בראש ובצוואר, ואז הם ממשיכים לחזק את עמוד השדרה ואת תא המטען. מאוחר יותר, הם מחזקים ושולטים בגפיים.

מפתחות להתחיל לשים את התינוק שלך על הבטן

רצוי להתחיל לשים את התינוק על הבטן 30 יום לאחר הלידה. הסיבה לכך היא שממצב זה, הילד מתחיל להאריך מעט את הצוואר. פעילות זו צריכה להיעשות כשהתינוק ער ותמיד בהשגחת המטפלת.

  • דאג למרחב בטוח: רצוי על הרצפה, על אזור מרופד, וודא שהוא נקי מחפצים מסוכנים, נקי ומכיל מעט צעצועים ומותאם לגיל הילד.
  • היו סבלניים: בהתחלה, יש תינוקות שמתנגדים לעמדה הזו. זה עניין של להתחיל לאט, לתת להם את הזמן שהם צריכים להסתגל.
  • כבדו את הצרכים של תינוקכם: אם ילדכם רעב, ישנוני או זקוק להחלפת חיתול, למשל, עלינו לדאוג לכך תחילה. לאחר מכן מצא את הזמן המתאים לפעילות.
  • התחל לעשות זאת לפרקי זמן קצרים: יש תינוקות שנהנים מזמן הבטן שלהם מההתחלה. אם זה לא המקרה, רצוי להתחיל בהדרגה, למשך מספר דקות, ולאחר מכן להגביר לאט ובהדרגה ככל שהתינוק מאפשר זאת.
  • דע את שלבי ההתפתחות ולקחת אותם בחשבון: זה ייתן לך כלים נוספים לדעת במה לצפות וכיצד לעורר את התינוק בכל שלב.

איך נראה תינוק השוכב על הבטן בכל שלב?

אנו יכולים לחזות את ההתפתחות הפסיכומוטורית של הילד על פי אופן מיקומו על משטח והתנועות שהוא מצליח לבצע בתנוחה זו. במקרה זה, נדבר על המאפיינים של העמדה הנוטה בששת החודשים הראשונים לחיים.

חודש ראשון

בחודש הראשון, התינוק ממוקם עם רגליו כפופות וברכיו מתחת לגזע או מופרדות ממנו מעט. ראשו של התינוק כמעט תמיד על הצד והם יכולים להתחיל להרים את ראשם כדי לשנות צד. זרועותיהם כפופות וחדקם עוקב אחר תנוחת ראשם.

חודש שני

בגיל חודשיים הם מתחילים לבעוט לסירוגין ברגליים. בנוסף, הם מניחים את אמות הידיים שלהם על הקרקע כדי לתמוך בעצמם, למרות שזרועותיהם עדיין לא יציבות. הם יכולים להרים את ראשם במקצת, בתנודות מסוימות ובלי לחרוג מ-45 מעלות. הארכת הצוואר מגיעה כעת לגובה השכמות שלהם.

חודש שלישי

אנו אגיד לך מתי להתחיל לשים את התינוק שלך על הבטן ואת המפתחות שיש לזכור לעשות זאת בבטחה
אנו אגיד לך מתי להתחיל לשים את התינוק שלך על הבטן ואת המפתחות שיש לזכור לעשות זאת בבטחה.

תינוק בן שלושה חודשים מסוגל להרים את ראשו יותר מ-45 מעלות ללא קושי. הם מסוגלים להישען על אמות הידיים ולהניע את ראשם בחופשיות. הרגליים שלהם ממשיכות בכיפוף מסוים, אבל הן מסוגלות יותר להאריך אותן. בגיל זה הם בועטים לסירוגין והקרסוליים ניידים יותר.

חודש רביעי

לאחר ארבעה חודשים, הם מרימים את ראשם עד 90 מעלות והם תומכים בעצמם על אמות הידיים שלהם ביציבות זרוע רבה יותר. כמו כן, הם פותחים וסוגרים את ידיהם מרצונם. הם משיגים את "תנוחת השחיין" על ידי הארכת הבטן ומתיחת הידיים והרגליים בו זמנית.

חודש חמישי

בגיל חמישה חודשים, התינוק מזיז את ראשו בצורה חלקה מצד לצד. הירכיים שלהם שטוחות יותר והם מתחילים לזחול לכיוונים שונים. הם משתמשים בתמיכה של האמות שלהם כדי לנוע.

חודש שישי

בסוף השליש השני לחייו, התינוק מסוגל להתמודד ביתר קלות עם תמיכת האמה, ולכן הוא מנסה לדחוף את הידיים ולהאריך את המרפקים. זה מאפשר להם לפרוק את משקל גופם על זרוע אחת כדי לשחרר את השנייה וכך להגיע לחפץ. בגיל זה, הילד יכול להסתובב מפנים כלפי מטה לפנים כלפי מעלה, ללא עזרה. בהדרגה, הם יעשו זאת במיומנות רבה יותר.

הכישורים התפקודיים של הילד ממשיכים להתפתח. בכל יום, הם ישיגו יותר כוח ושיווי משקל, ולכן, יותר שליטה בתנועותיהם. חודשים לאחר מכן, הם יוכלו לשנות תנוחה מרצון משכיבה לישיבה, ולאחר מכן לעמידה והתארגנות להליכה.

הנחת התינוק על בטנו כצורה של גירוי

הנחת תינוק על הבטן בחודשי חייהם הראשונים היא עבורם פעילות עתירת אנרגיה. הוא חייב לעבוד עם כל גופם כדי לשחרר את דרכי הנשימה שלהם כאמצעי הישרדות. זו עמדה לא פשוטה, להיפך, מדובר באימון מורכב.

לכן יש להקדיש להם את הזמן והסבלנות הדרושים, במרחב בטוח המותאם לילד, תוך כיבוד צרכיו ובהתחשב בגילו. יש להתבונן וללוות את הילד, וזה צריך להיות רגע של משחק והנאה גם לתינוק וגם למטפלים בו.

פופולריים