מתיחת שרירים אצל תינוקות: תרגילים ויתרונות

היום אנחנו הולכים ללמד אתכם כמה תרגילי מתיחת שרירים לתינוקות שיעזרו מאוד
מכל הסיבות לעיל, היום אנחנו הולכים ללמד אתכם כמה תרגילי מתיחת שרירים לתינוקות שיעזרו מאוד.
מתיחת שרירים אצל תינוקות היא חיונית. עם זאת, זה עניין של זהירות רבה וחייב להיעשות עם האישור הרפואי.

מתיחת שרירים חיונית לגוף האדם. בתורו, הביצוע המתמיד של תרגיל זה מאפשר התפתחות שרירים ומפחית את הסיכויים לפציעה. תרגול זה אפילו מומלץ מהתקופה שבה ילדים הם תינוקות. פעילות גופנית לא צריכה להיות מוגבלת לפי גיל אלא צריכה להיות מותאמת לתנאים של כל אדם. במובן זה, אחת ההמלצות למתיחת שרירים בתינוקות היא לבצע אותה על ידי ההורים או בפיקוחם.

מתיחת שרירים אצל תינוקות

ככל שהתינוק צעיר יותר, כך יהיה עבורו מורכב יותר לעסוק בפעילות גופנית. באופן כללי, במהלך החודשים הראשונים לחייהם, ילדים קטנים אינם מבצעים פעילות גופנית בצורה מתוכננת.

עם זאת, השנה הראשונה לחייו היא שלב בסיסי להתפתחות הפסיכומוטורית של הילד. ולכן, כאמא, כדאי להתמקד בגירוי מוקדם ובחשיבות מתיחת הגוף עבורן.

מכל הסיבות לעיל, היום אנחנו הולכים ללמד אתכם כמה תרגילי מתיחת שרירים לתינוקות שיעזרו מאוד. לקחת הערה!

יישם את תרגילי מתיחת השרירים הללו לתינוקות!

תינוקות צעירים עושים תנועות מסוימות דרך קשתות הרפלקס של הגוף. כך, לאט לאט, הם מתחברים לסביבה ולומדים להתמודד עם מיומנויות מוטוריות.

למרות זאת, מתיחת שרירים אצל תינוקות היא הרבה יותר מורכבת מזה ובולטת כפעילות מכוונת צד שלישי. במקרה זה, האם או האב.

יש להזכיר שתרגיל זה אינו מקביל למתיחה מדי פעם של הקטנטנים, שהיא בדרך כלל בלתי צפויה וספוראדית. להיפך, התרגילים הללו מתוכנתים, ספציפיים ופסיביים, מכיוון שהם דורשים פעולה של אדם אחר.

שימו לב להצעות הבאות!

1. מתיחת רגליים

על מנת למתוח את רגליו של תינוקך, וודא שהם שוכבים על הגב.

ממצב זה, החזיקו את רגליהם בכל יד והתחילו לעורר את ניידות המפרק בירכיים, בברכיים ובקרסוליים.

לאחר מכן, כופפו את שתי הרגליים ממפרק הברך, אחת בכל פעם. נסו להביא אותם לכיוון החזה, בתנועה איתנה אך מבלי להפעיל כוח מופרז. כאשר אתה מסיים עם רגל אחת, עשה את אותו הדבר עם השנייה.

מאוחר יותר, האריך את שתי הרגליים ותן להן לנוח. קח את אחת מרגליו של התינוק ומבצע תנועות של כיפוף ומתיחה ולבסוף, החזק את התנוחה הזו למשך מספר שניות.

2. מתיחה של הידיים

יש גם לגרות ולמתוח את הידיים בצורה דומה לרגליים.

כדי לבצע תרגילי מתיחות לתינוקות יש לוודא שהם שוכבים על הגב על כרית יציבה ונוחה.

מתיחת שרירים אצל תינוקות
מתיחת שרירים אצל תינוקות.

כדי להתחיל, קחו את יד ימין שלהם בידכם והביאו אותה הצידה וקצת לאחור. החזק את העמדה למשך מספר שניות. על מנת לשפר את המתיחה, אנו ממליצים לתמוך ביד השנייה בגובה החזה שלו.

כאשר אתה מסיים עם יד ימין, בצע את אותו התרגיל בדיוק עם זרוע שמאל.

כדי למתוח את שתי הזרועות, עליך להחזיק אותן בידיים, להביא אותן לחזית ולהצליב אותן אחת עם השנייה. שמרו על תנוחה זו למשך מספר שניות וחזרו לעמדת ההתחלה, כדי שהתינוק יוכל לנוח.

היתרונות של מתיחת שרירים אצל תינוקות

ישנם תרגילי מתיחת שרירים רבים וניתן ורצוי למתוח כל חלק בגוף. עם זאת, הדוגמאות שהוצגו לעיל מתייחסות למבנים העיקריים של הגוף: הידיים והרגליים.

באופן אידיאלי, כדאי ליישם את הדוגמאות הללו, כמו גם תרגילי מתיחה אחרים, על בסיס קבוע במהלך השבוע. זה יתמוך בהיבטים הבאים של רווחתו של התינוק.

מניעת התכווצויות

מבנים שמתכווצים גורמים לאי נוחות ובעיות בגוף. אצל תינוקות, שריר מכווץ יכול להוביל למומים או למצבים דומים. מסיבה זו, מתיחה וגירויים חוזרים יכולים למנוע בעיות מסוג זה או לשפר את הקיימות.

טיפול במחלה

מתיחת שרירים אצל תינוקות תורמת גם לטיפול במחלות שונות. על פי פרסום מאוניברסיטת valladolid, סוג זה של פעילות גופנית יעילה מאוד בטיפול בטורטיקוליס שרירי מולד.

יחד עם זאת, על פי מחקר שפורסם בכתב העת של נוירולוגיה, פיזיותרפיה (הכוללת תרגילי מתיחה) המיושמת על ילדים עם שיתוק ברכיאלי מעדיפה את שיקומם.

בניית טונוס שרירים

טונוס שרירים הוא המתח הקטן הקבוע של השרירים כדי להשיג תמיכה ויציבה בגוף.

מגיל צעיר בחיים יש לעורר ולחזק את השרירים. באמצעות תרגילים אלו, ניתן לשפר את טונוס השרירים בכל הגוף. למעשה, מתיחה מתמשכת מציעה לתינוקך את היכולת להחזיק תנוחות ארוכות.

שיפור היכולות הגופניות

ביצוע תרגילי מתיחת שרירים ותרגילי גירוי גופני תורם לחיזוק יכולות גופניות שונות. למרות שמיומנויות מסוג זה מתפתחות במהלך החיים, ילדים רגישים מאוד בהקשר זה.

מתיחת שרירים אצל תינוקות, אל תעשה זאת ללא אישור רפואי

למתיחת שרירים יש מספר יתרונות עבור התינוק שלך. למרות זאת, כל התרגילים שאתה מתכנן ליישם בילדך חייבים להיות מאושרים על ידי רופא ילדים.

זכור כי כל הילדים הם ייחודיים וחלק מהמצבים הבריאותיים יכולים לכלול התוויות נגד בעת מתיחה.