5 אסטרטגיות למשא ומתן עם המתבגר שלך

הכרת אמנות המשא ומתן עם בני הנוער שלך בצורה בריאה היא המפתח לבניית קשרים משפחתיים חזקים ולניהול יעיל של
הכרת אמנות המשא ומתן עם בני הנוער שלך בצורה בריאה היא המפתח לבניית קשרים משפחתיים חזקים ולניהול יעיל של סכסוכים.
משא ומתן בריא הוא בסיסי בכל הנוגע לביסוס דו קיום איכותי בבית.

לדבר עם ילדיכם על נושאים מורכבים היא לא רק משימה מרתיעה, אלא היא גם עלולה לפגוע קשות במערכת היחסים שלכם איתם. הכרת אמנות המשא ומתן עם בני הנוער שלך בצורה בריאה היא המפתח לבניית קשרים משפחתיים חזקים ולניהול יעיל של סכסוכים.

מדוע משא ומתן עם המתבגר שלך כל כך חשוב?

משא ומתן הוא תהליך בו קיימות שתי עמדות שונות לגבי אותו נושא ושני הצדדים מעוניינים להגיע להסכמה. בהסכם כזה, כל צד יצטרך להתפשר ולהציע הצעות.

המשא ומתן הבריא היחיד הוא זה שבו שני הצדדים מנצחים. כדי להבטיח שאתה מבטיח משא ומתן בריא עם ילדך, יש צורך לעשות פשרות הדדיות.

לדברי גבריאל בלו, פסיכולוג קליני המתמחה בגיל ההתבגרות, משא ומתן עם ילדכם הוא דרך לחנך לשלום. על ידי משא ומתן עם ילדכם, אתם מפתחים מחויבות מוסרית הדדית, שתחזק את הבגרות והסובלנות שלו.

היתרונות של משא ומתן בריא

  • אם ילדכם רוצה להביע את דעתו בצורה ההגיונית ביותר האפשרית, משא ומתן יעזור לו לחשוב מה הוא רוצה וצריך.
  • משא ומתן ללא ספק מעודד את ילדכם להתבגר בכל תהליך ההצעה והכניעה, שהוא בסיסי לחיים הבוגרים.
  • משא ומתן עם המתבגר שלך מלמד אותם איך להתפשר. זה כרוך לדעת איך לקחת אחריות על ההשלכות של החלטותיהם.
  • פיתוח אמפתיה. משא ומתן מלמד את ילדכם להבין נקודות מבט אחרות ולשקול את עמדתו של האדם האחר.

אסטרטגיות למשא ומתן עם המתבגר שלך

היכונו למשא ומתן

שיחה עם בן זוגך או בן משפחה ובקשת עצתו תעזור לך להיות מוכן בבוא הזמן. עליך גם לחשוב על מה תרצה לדון עם ילדך.

בנוסף לכך, אתה צריך להכין את עצמך רגשית. שמירה על סבלנות, גילוי אמפתיה וסובלנות תסכול הם המפתח למשא ומתן.

לפעמים עימות יכול להתעורר באופן בלתי צפוי ואין זמן להתכונן. במקרים אלו כדאי לנסות לדחות את מועד ההתמודדות עם הסכסוך. חשוב מאוד שתסכים לנהל משא ומתן בהקדם האפשרי. זה יגביר את הביטחון של ילדך בך.

נכונות למצוא הסכם win-win

לדברי גבריאל בלו, אם אתה רוצה להצליח במשא ומתן, אתה חייב להיות מוכן להסכים על פתרון. אתה לא יכול להתחיל לנהל משא ומתן עם ילדך אם אתה רק מוכן לעשות את הדרך שלך מבלי להקשיב לו.

מצד שני, בלו מדגיש את חשיבות הסבלנות. לאחר המשא ומתן הראשון, סביר להניח שילדכם יתקשה לקיים את ההסכם. עם זאת, המפתח להצלחה במשא ומתן עם המתבגר שלך הוא הזדמנות שנייה. בהדרגה, ילדכם יבשיל לאדם אחראי ומחויב.

הסכימו על זמן לשאת ולתת עם המתבגר שלכם

המפתח להצלחה במשא ומתן עם המתבגר שלך הוא הזדמנות שנייה
עם זאת, המפתח להצלחה במשא ומתן עם המתבגר שלך הוא הזדמנות שנייה.

הסכמה משותפת על הזמן והמקום למשא ומתן תעזור לילדכם להתכונן נפשית למצב. זה ייתן להם את ההזדמנות לארגן את הרעיונות שלהם ולהיות מסוגלים להרהר במה שהם רוצים.

כמו כן, הסכמה על זמן ספציפי למשא ומתן יעזור להם לאסוף את רגשותיהם לבוא הזמן. כישלון יהיה מובטח אם ננסה לנהל משא ומתן בלהט הסכסוך.

תחליפו לדבר במהלך המשא ומתן

התחלפות במהלך משא ומתן בעת הבעת דעות לא רק עוזרת לשמור על טון רגוע ונינוח בשיחה, אלא שזו גם הדרך הטובה ביותר להיות מסוגל להביע רעיונות בצורה ברורה ומנומקת.

במהלך המשא ומתן, בקש מהם להודיע לך אם הם מרגישים בנוח עם השיחה. בקש מהם לומר לך מה הם חושבים על מה שאתה אומר. זה מקל על ילדך לדעת שאתה מקשיב ושם לב ושדעתו חשובה לך.

לא הכל נתון למשא ומתן

המתבגר שלך צריך להבין מההתחלה שיש נושאים שאי אפשר לנהל משא ומתן עליהם. כבוד לבני משפחה, כמו אחים והורים, הוא נושא שאינו ניתן למשא ומתן.

זמנים שהם יכולים להישאר בחוץ עד, יציאות שבועיות עם חברים, זמן שהייה באינטרנט וכו', הם כמה דוגמאות לנושאים שניכרים למשא ומתן.

משא ומתן הוא האפשרות הטובה ביותר

בקיצור, למד את המתבגר שלך שמשא ומתן הוא הדרך הטובה ביותר לפתור קונפליקטים. עזרו להם להבין שהגעה להסכמה וחיפוש פתרון ביחד היא הדרך היעילה ביותר להתמודד עם קונפליקטים.

הידיעה כיצד לנהל משא ומתן בצורה בריאה לא רק תשפר את מערכת היחסים עם ילדכם, אלא גם תספק לו כמה מיומנויות חשובות מאוד לעתיד האישי והמקצועי.

"הרגלים טובים שנוצרו בנוער עושים את כל ההבדל".

-אריסטו -