איך לעזור לנער עם לקויות למידה?

כדאי לזכור שסיוע נכון למתבגר עם לקויות למידה יכול לשפר את יכולתו להתפתח
לכן, כדאי לזכור שסיוע נכון למתבגר עם לקויות למידה יכול לשפר את יכולתו להתפתח.
אם יש לך נער עם לקויות למידה שמתקשה בבית הספר, הנה כמה טיפים לשיפור המצב.

קשיי למידה יכולים להוות מכה קשה להערכה העצמית של הילד, במיוחד במהלך שנות ההתבגרות. במהלך שלב זה, חיברות ומראה "מגניב" לאחרים הם קריטיים. לכן, אם יש לך נער עם לקויות למידה, הם עלולים להיות מתוסכלים במהירות ולחשוב שזה לא שווה את המאמץ כי הוא ממילא לא ישתפר.

ברור שזה לא המקרה. לכן, כדאי לזכור שסיוע נכון למתבגר עם לקויות למידה יכול לשפר את יכולתו להתפתח. בתורם, הם יוכלו להשיג את המטרות המתאימות למקרה הספציפי שלהם.

דברו על מה שקורה

יותר מכל, בני נוער רוצים להיות "נורמליים". אחרת למה שהם ילבשו את אותו סגנון בגדים, ישתמשו באותו סלנג, ילכו לאותם סרטים ויקשיבו לאותה מוזיקה כמו בני גילם?

ככל הנראה, הילד שלך לא רוצה להיות מסווג כ"האיטי", "זה שלא מבין", "זה עם לקויות למידה" וכו'. הם רק רוצים להשתלב ושאחרים ישתלבו. לקבל אותם.

כאשר מדברים על אבחנה עם המתבגר שלך, אתה עשוי לגלות שהתגובה הראשונה שלהם היא למעשה הקלה. כעת הם יודעים מדוע מיומנות או נושא מסוים גרם להם לצרות. מסיבה זו, הצעד הראשון בעזרה למתבגר שלך עם לקויות למידה הוא לספר לו בדיוק מה קורה ולמה.

זה גם מועיל לספר להם שהרבה יותר בני נוער נמצאים במצבם ושהם גם נאבקים מדי יום כדי להתקדם בלמידה שלהם. זה רעיון טוב לפנות לסוגים אלה של אנשים ומשפחות כדי לקבל עזרה במה שהם צריכים ומה לא צריכים לעשות כדי לשפר.

עזרה למתבגר שלך עם לקויות למידה

עם זאת, עדיין קשה לקבל את זה שאתה שונה, במיוחד עבור בני נוער. הנה כמה דרכים בהן תוכל לעזור לילדך להתמודד עם האבחנה שלו. זכרו שחשוב מאוד לדבר איתם בעדינות ולהבין את הרגשות שלהם בכל עת.

טיפול פרטני ללקויות למידה

יש משפחות שמכניסות את בני הנוער לטיפול פרטני לפרק זמן קצר לאחר שקיבלו אבחנה. בין השאר, לספק תמיכה רגשית ל"הבדל " הזה.

יהיה הרבה יותר קל לעזור לנער שיש לו לקות למידה
בעזרת העצות הללו, יהיה הרבה יותר קל לעזור לנער שיש לו לקות למידה.

מטפל טוב יעזור לבני נוער להתמקד בחוזקות ובחולשות שלהם באופן שיאפשר לבני הנוער לקבל את מה שהם יתמודדו איתו בשנים הבאות.

פסיכולוג בית הספר של ילדך עשוי להיות מוכן להיפגש עם תלמיד למספר פגישות או להפנות אותך למקור חיצוני במחיר סביר. במידת הצורך, תוכל לדבר ישירות עם איש מקצוע זה כדי לראות איזה סוג של עזרה הם עשויים להציע לך כדי להתמודד בצורה הטובה ביותר עם המצב הזה.

קבוצות תמיכה ללקויות למידה

חלק מבתי ספר מארגנים קבוצות תמיכה לילדים עם לקויות למידה, ותמיכה מסוג זה יכולה להועיל מאוד למתבגרים. אם בית הספר של ילדך אינו מספק תמיכה מתמשכת מסוג זה, בקש הפניה למקום שכן.

גם אתה, כהורה, עלול להיות המום מהחדשות האלה. כאשר אתה מוצא קבוצת תמיכה לבני הנוער שלך, שאל אם יש משאבים להורים.

כמו כן, ניתן למצוא ועדה מיוחדת המוקדשת לעבודה על שירותים נוספים לתלמידים לקויי למידה בבית הספר או שירותים אחרים באזור מגוריכם. כל קבוצה שתמצא תקשר אותך להורים אחרים שיוכלו לספק לך מידע שימושי.

בדוק את ספריית המשאבים

עיין במדריך המשאבים עבור ארגונים לאומיים המתמחים בלקויי למידה. דרכם תוכלו לקבל מידע בנושא.

אתה יכול גם לקבל הפניות למשאבים מקומיים באזור שלך. מתקיימים סמינרים להורים במגוון רחב של נושאים. ברגע שתדע באיזה סוג אתה מעוניין, תצטרך רק לארגן את המידע.

בעזרת טיפים אלו, יהיה הרבה יותר קל לעזור לנער שיש לו לקות למידה. בדרך זו, תוכל למנוע מהם בעיות הערכה עצמית בגלל זה.

אם לוקחים זאת בחשבון, הם יוכלו לקבל מספיק מוטיבציה להתקדם בלמידה שלהם מבלי להרגיש פחות מאף אחד אחר. כל אדם הוא ייחודי ויש לו את החוזקות והחולשות שלו.

פופולריים