השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים

היום נסתכל מקרוב על השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים
היום נסתכל מקרוב על השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים.
במהלך גיל ההתבגרות, הצורך להתקבל על ידי קבוצה הופך עז יותר. עם זאת בחשבון, אנו רוצים לדבר על השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים.

אתה זוכר שהיית נער? מה הייתה הדאגה הכי גדולה שלך? קרוב לוודאי שאחד הדאגות הגדולות ביותר שלך היה להיות חלק מקבוצה, להרגיש מקובל, מוערך ומוכר על ידי עמיתיך. כולנו, במידה זו או אחרת, מרגישים לחוצים להסתגל למה שאחרים מצפים מאיתנו. עם זאת, אצל מתבגרים, הרצון להשתלב יכול להוביל להתנהגויות שאינן ראויות או לא מספקות. היום נסתכל מקרוב על השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים.

הסיבה לכך היא שבשלב התפתחותי זה, חוסר הבשלות של הילדים והרצון הנלהב שלהם להשתייך מתאחדים. לכן, הם עשויים לאמץ התנהגויות שהן מאוד לא אופי, שהם אפילו לא רוצים לקחת בהן חלק. למה? על מנת להציג תמונה מסוימת עבור בני גילם.

לכן, חשוב להנחיל ערכים חזקים ושכנוע מהתקופה שבה ילדים צעירים כדי להגן עליהם מפני לחץ חברתי. באותו אופן, משפחות יכולות לעבוד כמדריכות על מנת לעזור לנוער להתגבר על השלב הקשה הזה. בוא נראה איך.

נחשקות חברתית היא משהו טבעי

נחשקות חברתית מורכבת מייחס לעצמנו תכונות חיוביות ודחיית אותן תכונות שליליות. אז אנחנו דוחים דימוי מוטה של עצמנו. אנו מנסים להראות ולהדגיש את התכונות הגדולות ביותר שלנו ולהעמיד פנים שאיננו מחזיקות באלה המוענקות בסנקציות חברתיות.

עם זאת, רצונות חברתית היא חלק מהטבע האנושי שלנו והיא בסיסית לחיים בחברה. אם לא אכפת לנו לרצות אחרים במידה מסוימת, או חולקים ערכים מסוימים, אז לעולם לא נוכל להסתדר.

אז, רצונות חברתית נוכחת לאורך כל חיינו. ילדים מנסים לרצות את הוריהם כי הם תלויים בהם כדי לשרוד. עם זאת, זה גם בגלל שתשומת לב והכרה של ההורים משמחות. עם זאת, השפעת הרצויות החברתית משתנה והופכת גדולה בהרבה במהלך גיל ההתבגרות.

גיל ההתבגרות וקבוצות עמיתים

כאשר צעירים מגיעים לגיל ההתבגרות, מתרחשת שינוי חשוב בדינמיקה הפסיכולוגית שלהם. בשלב זה, הם מתחילים לחפש ולבסס את הזהות שלהם. וזה אומר להתרחק בהדרגה ממשפחתם ולהעניק חשיבות רבה יותר לקבוצת השווים שלהם.

אנו רוצים לדבר על השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים
עם זאת בחשבון, אנו רוצים לדבר על השפעת הרצויות החברתית על מתבגרים.

לכן, חברים וחברים לכיתה בני אותו גיל מופיעים כנקודות ההתייחסות העיקריות שלהם. דעות הוריהם כבר אינן רלוונטיות. למעשה, הם נוטים לסתור אותם מטבעם בחיפוש אחר העצמאות שלהם. עם זאת, קבלה על ידי קבוצת השווים הופכת לדאגה העיקרית של מתבגר.

זו לא בעיה גדולה כל עוד קבוצת ההתייחסות החדשה חולקת את האינטרסים המשותפים של החברה. וכמובן, כל עוד הצורך של הילד בקבלה מתון. עם זאת, במקרים מסוימים, ערכי הקבוצה עלולים להתנגש עם הערכים והאישיות של הילד.

וכאן מתבגרים חייבים לקבל החלטה חשובה. או שהם יכולים לשנות את מי שהם ישתלבו, או שהם יכולים להישאר נאמנים לעקרונות שלהם ולהסתכן בדחייה. החלטה זו היא הכל מלבד פשוטה בשלב העדין של גיל ההתבגרות.

כיצד לעזור לבני נוער להתמודד עם השפעת הרצויות החברתית

כפי שציינו, זה לא עניין של ביטול רצויות חברתית, שכן זה נורמלי ובריא במידה מסוימת. עם זאת, עלינו לוודא שזה יישאר ברמה חיובית. אז, מהזמן שהילדים שלנו קטנים, אנחנו צריכים לעבוד על נושאים כמו אוטונומיה, הערכה עצמית וביטחון עצמי. הבסיס האיתן הזה יאפשר להם, כמתבגרים, להתמודד עם לחץ חברתי בצורה הרבה יותר בריאה ופשוטה.

באותו אופן, הוכח שלבני נוער עם חרדה חברתית יש צורך עז עוד יותר באישור ופחד מדחייה. לכן, הם רגישים יותר ליפול להתנהגויות לא הולמות שאין להן שום קשר לאישיות שלהם. מסיבה זו, חשוב לטפל בהפרעה זו.

לבסוף, גם המאפיינים של קבוצת עמיתים, המהווה נקודת התייחסות של נער, רלוונטיים מאוד. חשוב שהילדים שלנו יוכלו לבחור את חבריהם בחוכמה. הסיבה לכך היא שהבחירות שלהם ישפיעו, במידה רבה או פחותה, על ההתפתחות שלהם. זה דבר אחד להיות חלק מקבוצה שמעריכה ספורט... אבל להיות חלק מקבוצה שמעריכה שתייה זה סיפור אחר לגמרי.

בקיצור, זה עניין של חינוך ילדים מגיל צעיר, הקניית ערכים טובים וביטחון עצמי שהם צריכים כדי לקבל החלטות טובות. כך, כבני נוער, הם יוכלו לבחור את חבריהם לפי הערך שלהם ולעמוד איתן מול לחץ חברתי.