למה מתבגר לא רוצה לעשות מטלות?

למה מתבגרים לא רוצים לעשות מטלות
למה מתבגרים לא רוצים לעשות מטלות.
מתבגרים רבים "שוכחים" לעשות את המטלות שלהם וכתוצאה מכך הוריהם כועסים. היום אנחנו רוצים לדבר על למה מתבגרים לא רוצים לעשות מטלות ומה אתם יכולים לעשות בנידון.

ישנם כמה ילדים ובני נוער שמסוגלים לנקות את החדרים שלהם מבלי שהוריהם יזכירו להם מיליון פעם לעשות זאת. הם גם מצחצחים שיניים ושוטפים ידיים מבלי להזדקק לתזכורות קבועות. טרום מתבגרים ומתבגרים מסוגלים לחלוטין לעשות את הדברים האלה בעצמם, אבל לעתים קרובות הם לא עושים זאת. היום נדבר על למה מתבגרים לא רוצים לעשות מטלות.

למה מתבגרים לא רוצים לעשות מטלות

באופן כללי, בני נוער חושבים שאם הם לא רוצים לעשות מטלה, מישהו אחר צריך לעשות את זה. או, אם הם לא רוצים לעשות מטלה עכשיו, הם צריכים להיות מסוגלים לעשות זאת מאוחר יותר, מתי שמתחשק להם. למה זה? ומה אתה יכול לעשות אם המתבגרים שלך לא רוצים לעשות מטלות? נציע לך כמה עצות להלן.

"שכחתי לעשות את המטלות שלי"

מתבגרים ומתבגרים רבים מספרים כל הזמן להוריהם שהם "שכחו" לעשות דברים. הם שכחו לתלות את התרמילים, לקחת את הכלים המלוכלכים לכיור, לסדר את החדרים, ללמוד וכו'.

אם אתה חושד שהשכחה הזו היא טריק מניפולטיבי, אז אתה צפוי לחוות סדרה של רגשות מטרידים. לדוגמה, כעס, יותר כעס, ועוד יותר כעס.

היזהר כאשר המתבגר שלך מתלונן על מטלות

התלוננות אינה דרך הולמת עבור ילדך לתקשר איתך. עודדו אותם להפסיק להתלונן על ידי כך שתגידו להם לדבר בקול הרגיל שלהם. או פשוט לסרב להגיב כשהם מתלוננים. מאוחר יותר, שבח אותם על כך שהם מדברים איתך בצורה אחראית.

תגמל את הילדים שלך כשהם עושים את המטלות שלהם. ולהסביר בצורה אדיבה מדוע עליהם לעשות את המטלות שלהם בלי להתלונן. תגיד להם שאם הם מתלוננים, אתה לא מקשיב עד שהם פונים אליך בצורה יותר מכבדת.

זה נכון שחלק מהמתבגרים ומתבגרים הם מאוד מניפולטיביים. עם זאת, רובם כנים כשהם מבטיחים לעשות דברים ב"דקה" או "בפעם הבאה".

עם זאת, הם נוטים לשכוח את ההבטחות הללו ברגע שהם מבטיחים אותן. וכתוצאה מכך הכלים המלוכלכים נשארים על השיש, חדרי השינה שלהם עדיין מבולגנים, והם לא למדו למבחן... שוב.

ומה אתה יכול לעשות אם המתבגרים שלך לא רוצים לעשות מטלות
ומה אתה יכול לעשות אם המתבגרים שלך לא רוצים לעשות מטלות?

זה נראה מכבד לחכות שהם יסיימו לצפות בתוכנית הטלוויזיה שלהם לפני שהם מתעקשים. עם זאת, אלא אם כן ילדיכם כבר הוכיחו את יכולתם לעמוד בהבטחותיהם, מתן אפשרות לדחות דברים רק לא יעזור לכולם.

בסופו של דבר אתה תרגיש שהילדים שלך משקרים לך... בסופו של דבר, אתה תתעצבן על הילד שלך והילד שלך יתעצבן עליך. בין אם שניכם מאשימים את עצמכם ומרגישים כישלונות, או מאשימים אחד את השני, המצב הוא שלילי.

אל תחשוב שהילדים שלך בוגדים בך

קל להרגיש שהילדים שלך בוגדים בך כשהם מבטיחים לעשות את המטלות שלהם תוך דקה ואז לא. יחד עם זאת, זה טיפשי להמשיך לסמוך על נער שמפר את ההבטחות הללו באופן קבוע.

אם תמשיך לתת את אמונך במקום להתמודד עם הבעיה, אתה רק תנציח את הבעיה. אחריות היא משהו שמתבגרים צריכים ללמוד, אבל הם צריכים מורה כדי ללמוד אותה. והתפקיד הזה שייך לך.

במובן זה, אל תצפה מילדך לטפל באחריות שלו אם לא תעשה את שלך. אם אתה כל הזמן יוצא מהחדר שלך פרוע... אתה לא מנקה את השולחן אחרי ארוחת הערב... אם הילדים שלך רואים איך אתה דוחה משימות עבודה לרגע האחרון... אז אתה לא יכול לצפות שהם יהיו כאלה שונה.

לכן, אם אתה רוצה שהילדים שלך יעשו דברים טוב ובאחריות, אז תצטרך לעשות את אותו הדבר קודם. תצטרך להיות הדוגמה המרבית להתנהגויות שאתה רוצה שילדיך יפתחו. זכרו שתמיד תהיו המודל העיקרי שלהם לחיקוי בכל מה שתעשו, כולל איך תתמודדו עם האחריות שלכם.

להיות סבלני

כמו כן, תצטרכו להיות מאוד סבלניים לילדים שלכם, כי גיל ההתבגרות הוא שלב מסובך לכולם. הם מחפשים את הזהות שלהם וינסו לעשות דברים "בדרכם". והם ינסו לדחוף את הגבולות ולאתגר את הכללים שלך, וזה נורמלי לחלוטין. אבל, הגישה שלך לאורך כל התהליך הזה היא בסיסית.

אם אתה יוצא כועס או עצבני מהדרך שבה הם עושים דברים, אתה פשוט תציע חיזוק שלילי. לכן, סבלנות חיונית. סבלנות לילדיכם תעזור לכם לנהל איתם מערכת יחסים טובה יותר. מה שכן, הם ירגישו שאתה מכבד אותם בכל עת.

מסקנות לגבי מדוע ילדים לא רוצים לעשות את המטלות שלהם

כאשר מתבגרים מרגישים שמכבדים אותם, מעריכים אותם ומקשיבים להם, יש סיכוי גבוה יותר שהם יעשו דברים מבלי להזדקק לתזכורות קבועות. אז, היה מוכן לנהל משא ומתן ולהיות גמיש. אבל, יחד עם זאת, הקפד לקבוע השלכות עם ילדיך מראש. כך הם יידעו מה אתה מצפה מהם בכל עת, כמו גם מה יקרה אם הם לא יממשו את האחריות.

פופולריים