Monster High: תוכניות טלוויזיה שלא מחנכות

אם אתה עדיין לא יודע על מה Monster High עוסק
אם אתה עדיין לא יודע על מה Monster High עוסק, נספר לך הכל על זה למטה.
חלק מתוכניות הטלוויזיה מעבירות מסרים וערכים לא הולמים לילדים. ננתח את המקרה של Monster High.

ההורים של היום, באופן כללי, הרבה יותר מודעים ומעורבים בחינוך ילדיהם מאשר בשנים קודמות. הם שמים לב לאינטליגנציה רגשית, לבניית הערכה עצמית ולערכים חינוכיים. עם זאת, מטרות ההורות האצילות הללו יכולות להיות מוצללות על ידי השפעתן של תוכניות טלוויזיה שונות המעבירות מסרים לא הולמים. למשל, הסדרה הפופולרית Monster High.

אם יש לכם בחורה צעירה בבית, אתם בטח יודעים על איזו תוכנית אנחנו מדברים, שכן התוכנית הזו חדרה במיוחד לקהל נשים צעירות. למרות העובדה שהעלילות והוויכוחים שלהם עוסקים בנושאים בוגרים יותר, האמת היא שבנות רבות אוהבות את זה.

אם אתם רוצים לגלות מדוע זו אחת התוכניות הפחות מומלצות עבור ילדיכם, הקפידו לקרוא את המאמר הבא.

המקור והמטרה של מפלצת גבוהה

Monster High היא סדרת אינטרנט בדיונית, מונפשת ונוצרה בשנת 2010 כאסטרטגיה שיווקית. מטרתו הייתה לקדם ולפרסם תדמית חדשה למותג ולפרסם את הבובות החדשות של חברת מאטל.

במילים אחרות, אנחנו לא עוסקים בתוכנית המיועדת למטרות חינוכיות או שתוכננה במיוחד עבור תינוקות, אלא באסטרטגיה מסחרית.

למרבה הצער, זו לא התוכנית היחידה שתוכננה למטרות אלו, אבל זה משהו שכדאי לשקול כדי להבין את הרקע שלה.

עם הגעתו של Monster High לטלוויזיה, נולדה תופעה תקשורתית אמיתית. המשיכה הגדולה שנוצרה אצל בנות צעירות שימשה למכירת הבובות וגם למספר אינסופי של חפצים, צעצועים וציוד לבית הספר הקשורים למותג הזה.

למרות שהספרים מהם מקורם של הדמויות נועדו לקהל מתבגר יותר, במקרה זה, קהל היעד היה בנות מתחת לגיל 12.

מלבד הנושא של בחירת סדרת אנימציה המיועדת למטרה זו, מה שבאמת רלוונטי קשור למה שאנו מגלים עם ניתוח העלילה והערכים שמונסטר היי משדרת לקטנטנים. בוא נראה על מה מדובר.

Monster high והמסרים שלה לילדות

Monster High היא סדרת אינטרנט בדיונית
Monster High היא סדרת אינטרנט בדיונית, מונפשת ויוצרת בשנת 2010 כאסטרטגיה שיווקית.

אם אתה עדיין לא יודע על מה Monster High עוסק, נספר לך הכל על זה למטה. העלילה מתרכזת בתיכון בו לומדים ילדי המפלצות הידועות ביותר (פרנקנשטיין, הרוזן דרקולה, אנשי זאב ועוד). במיוחד, הוא עוקב אחר הרפתקאותיהן היומיומיות של קבוצת נערות מתבגרות אובססיביות לאופנה ולמערכות היחסים שלהן עם תלמידי תיכון אחרים.

עכשיו, למה אנחנו מתעקשים על העובדה שהערך החינוכי שלו כל כך נמוך? להלן כמה מהבעיות העיקריות בתוכנית זו.

גיוון כוזב

ממבט ראשון, הסדרה מוצגת כדוגמה לגיוון שכן היא כוללת דמויות ממשפחות מפלצות שונות בעלות מאפיינים שונים לכאורה. עם זאת, במציאות, כל הגיבורות מציגות בינן לבין עצמן חזות נורמטיבית ומאוד הומוגנית, עם גוף דק ומפותח ועם מראה שאינו מתאים במיוחד לנערות לפני גיל ההתבגרות.

לבסוף, התוכנית משדרת את הרעיון שלא משנה מאיפה אתה בא ומה אתה לא משנה, אתה צריך להשתלב בסטנדרטים שנקבעו.

האובססיה לדימוי של האדם

בנות הסדרה לא רק אוהבות אופנה, אלא רואות אותה חיונית על מנת להשתלב או להשיג מעמד מסוים בקבוצה. הדגש שהם שמים על איפור, בגדים, ובסופו של דבר, התדמית שלהם ברורה מאוד.

בנוסף, הם מציגים את המראה הגופני כמקור לתועלת חברתית כדי לקבל קבלה והצלחה.

ההיפר-סקסואליזציה של הילדות

באופן כללי, מועברת דימוי היפר-מיני של ילדות המלמדת בנות להתלבש ולהתנהג כמו בוגרות. אפילו לציית לדוקטרינות שקבעה האופנה בהקדם האפשרי.

המראה החיצוני והיחסים הרומנטיים מוצגים בצורה שטחית, העלולה לפגוע בילדים הצעירים שעוקבים אחר התוכנית.

בחירה מודעת

לתוכניות טלוויזיה יש השפעה רבה על הדרך שבה ילדים מבינים את העולם. לכן, כהורים, עלינו להיות זהירים מאוד לגבי התוכן שאנו מציעים לילדינו, במיוחד במהלך שנות חייהם הראשונות.

לחשיפת ילדים לתוכניות בלתי הולמות המקדמות היפר-מיניות בילדות יש השלכות חמורות. מצד אחד, הם יכולים לתרום לפיתוח הערכה עצמית נמוכה, הפרעות אכילה או בעיות חרדה. מצד שני, היא מגבילה את הספונטניות, החופש והאוטונומיה של הילדות כדי להתחיל להכפיף אותם לדיקטטורה של דמותו.

לכן, תוכן זה שמיועד לקהל צעיר לא אמור להיחשף לילדים, ופחות מכך, ללא השגחה או ליווי מבוגר. עדיף לבחור תוכניות חינוכיות המפותחות בהתאם לערכים שאתה רוצה לשדר לילדייך.

פופולריים