בחירת צעצועים בצורה חכמה בכל גיל

בחירה מושכלת של צעצועים לילדים בכל גיל תעזור להם להתגבר על האתגרים שמציב כל שלב התפתחותי
בחירה מושכלת של צעצועים לילדים בכל גיל תעזור להם להתגבר על האתגרים שמציב כל שלב התפתחותי.
משחק הוא אחת הפעילויות שקטנים מבצעים ברמת הריכוז הגבוהה ביותר. בחירה מושכלת של צעצועים לילדים בכל גיל תעזור להם להתגבר על האתגרים שמציב כל שלב התפתחותי.

כאשר ילדים קטנים משחקים, הם לומדים הכל על העולם סביבם. לא רק משחק מועיל בכל הנוגע להתפתחות המוח, אלא גם בלמידה של אינטליגנציה רגשית ומיומנויות חברתיות. לכן בחירה חכמה של צעצועים לילדים בכל גיל חשובה למבוגרים לדעת איך לעשות.

חוקרים את העולם סביבם

במהלך שנת חייהם הראשונה של הילדים, המטרה היא שהם יחקרו את העולם סביבם בחמשת החושים שלהם. הפה שלהם הוא המקום המועדף עליהם להניח כל חפץ שהם יכולים לשים עליו את היד. כך הם מגלים אם הוא מחוספס, קשה, דביק, רך וכו'.

החל מגיל 4 חודשים, תינוקות מתחילים לתפוס חפצים בגודל בינוני בידיים. חודש או חודשיים לאחר מכן, הם מתחילים להעביר את החפצים הללו מיד ליד. בסביבות גיל 9 חודשים, תינוקות מתחילים לאסוף חפצים בין האגודלים והאצבע המורה (תפיסת מלקחיים).

כאשר ילדים מתחילים ליצור אינטראקציה עם תינוקות אחרים, זה מסמן את תחילת הקשרים החברתיים שלהם. הם רוכשים מיומנויות שפה ומתקדמים בידע שלהם כיצד דברים שונים קשורים זה לזה. הם כבר מסוגלים לתפוס את הריח, הצליל והטעם של חפצים, וגם מתחילים להבין איך הם עובדים.

בחירת צעצועים בצורה חכמה: אישיותם והעדפותיהם של הילדים

עם כל זה בחשבון, החשיבות של בחירת צעצועים באופן מושכל בהתאם לגיל הילד אינה ניתנת להכחשה. "כלי עבודה" אלו יהיו השותפים הקרובים ביותר לילד בתהליך זה. לכן, חשוב לבחור צעצועים בחוכמה, תוך שימוש בקריטריונים ספציפיים ושמירה על התפקוד שלהם.

בהתחלה, אנו ממליצים לחפש צעצועים שילדכם מגלה בהם עניין ורוצה לשחק איתם. אלה צריכים להיות מורכבים מחומרים עמידים וצבעים אחידים. וכמובן, הם לא צריכים להכיל חומרים רעילים או קצוות חדים או מחודדים.

עבור ילדים שמפגינים היפראקטיביות, משחקי קשב הם אופציה מצוינת. במקרה של ילדים ביישנים במיוחד, משחקים שעוזרים להם להתרועע יכולים לעשות הבדל גדול. כפי שאתה יכול לראות, אישיותו של הילד משחקת תפקיד חיוני בבחירת צעצועים בצורה חכמה.

היזהרו לא להתפנק

התרחק מהפיתוי לפנק את ילדיך בצעצועים כאמצעי לשליטה בהתנהגות. בקרוב הם יאבדו עניין בחפצים האלה. עדיף לא להשתמש בכלים האלה כדי להעניש ולתגמל את הילדים הקטנים שלך, שכן הם יאבדו במהירות את ערכם האמיתי.

יחד עם זאת, הימנע מלתת לילדים שלך יותר מדי צעצועים. פעולה זו רק תוביל אותם להשתעמם בקלות ותעכב את היצירתיות שלהם. תן לבני המשפחה שלך לדעת את זה גם כך שהם לא ישביעו את הילדים שלך עם צעצועים חדשים בכל פעם שהם רואים אותם.

זכרו: לתינוקות אין מושג במחירים

לכן בחירה חכמה של צעצועים לילדים בכל גיל חשובה למבוגרים לדעת איך לעשות
לכן בחירה חכמה של צעצועים לילדים בכל גיל חשובה למבוגרים לדעת איך לעשות.

זה שצעצוע יקר לא אומר שהוא הכי טוב לתינוק שלך. צעצועים טכנולוגיים צריכים תמיד להיות אינטראקטיביים. יתרה מכך, אמהות ואבות צריכים להקפיד להגביל את משך הזמן שילדיהם מבלים במשחק איתם.

חשוב גם להימנע מסטריאוטיפים מגדריים בעת בחירת צעצועים. מכוניות לא בהכרח צריכות להיות מיועדות לבנים, וגם בנות אינן היחידות שיכולות לשחק עם צעצועים. אפשרו לילדים לבחור את הצעצועים המעניינים אותם מבלי להגביל את בחירתם לפי מגדר.

צעצועים ראשונים לילדים

במהלך הימים והחודשים הראשונים לחיים, ישנם צעצועים המשרתים מטרה מסוימת. ניידים מוזיקליים הם לרוב הצעצועים הראשונים שהילדים הקטנים שלנו מקבלים. חפצים אלו מעוררים את יכולתם לשים לב. מראות הן גם בונוס נוסף, שכן הן עוזרות לתינוקות להשיג מודעות לעצמם.

מגדלים לערימת טבעות בגדלים ובצבעים שונים הם אידיאליים לפיתוח מיומנויות מוטוריות אצל תינוקות. במקביל, ההורים יכולים להשתמש בהם כדי ללמד צבעים ומספרים.

צעצועים על גלגלים שתינוקות יכולים לדחוף ולמשוך שימושיים במיוחד בפיתוח שיווי משקל ומיומנויות מוטוריות... שניהם הכרחיים כאשר ילדים עושים את צעדיהם הראשונים.

אחרי שילדים פגעו בשנה הראשונה שלהם

מרגע שהילדים מגיעים ליום הולדתם הראשון, יש להם את היכולת לערום בלוקים בדיוק רב יותר. הם יכולים גם להרים טלפון כדי "לדבר". מה שכן, תשימו לב שיש להם יותר מודעות לגבי תנועה ותזוזה. לכן, בשלב זה, סדרני צורות, צעצועי רכיבה ותלת אופן הם האפשרויות הטובות ביותר.

בסביבות גיל 18 חודשים, אנחנו יכולים לתת לפעוטות לוחות גיר, בובות, חיות וכלי נגינה כדי ליצור סיפורים משלהם. בין הגילאים 2 עד 3 ילדים מתחילים לשחק באמצעות חיקוי. טלפונים, אתים, פאזלים, צבעים ובובות הם כולם צעצועים מתאימים בגיל הזה.

עד גיל 5, הם נמצאים בשלב של שאילת שאלות, משחקים עם חברים ואפילו שירה. אז, בובות, סיפורים ואופניים יאפשרו להם ליהנות וללמוד.

קטנועים, מכוניות שלט רחוק, משחקי טריוויה, ניסויים מדעיים... כל אלה הם צעצועים מצוינים לילדים בגילאי שש עד שמונה. במהלך תקופה זו, ילדים לומדים לקרוא ולכתוב וכן לבצע פעולות מתמטיות פשוטות.

אם אתם מחפשים לבחור צעצועים בצורה חכמה לילדים בין הגילאים 9 עד 11, יש לנו גם כמה רעיונות נהדרים. משחקי אסטרטגיה והשתקפות, ניסויים וציוד ספורט הם כולם אפשרויות מצוינות. נכון לעכשיו, ילדים מתעניינים בפעילויות בעלות דרגת סיבוך גבוהה יותר. ומשחקי וידאו, ספרים ומוזיקה משחקים תפקיד מרכזי בחייהם של ילדים מגיל 12 ומעלה.

כהורים, חשוב שנבחר בצורה חכמה את הצעצועים שילדינו משחקים איתם בכל שלב של התפתחות. בכך אנו תורמים לצמיחתם וללמידה שלהם ומבטיחים התפתחות הרמונית על בסיס יכולותיהם .