יותר מדי צעצועים עלולים להזיק לעתידו של הילד

מתן יותר מדי צעצועים לילדים עלול להזיק להתפתחותם הרגשית
מתן יותר מדי צעצועים לילדים עלול להזיק להתפתחותם הרגשית.

במקום שיתנו להם יותר מדי צעצועים, ילדים זקוקים לזמן, לחברה ולהדרכה של הוריהם, שלעתים קרובות עובדים שעות ארוכות בניסיון לספק את הטעמים והצרכים של ילדיהם, לפעמים עד כדי גרימת תסמונת הילד המפונק.

ככל שילדים גדלים ומתחילים לצפות בטלוויזיה ולהיות מושפעים מפרסום, הם עשויים להתחיל לבקש צעצועים חדשים אופנתיים או לדרוש שיקנה להם את כל הצעצועים שבעולם.

כשזה מתחיל לקרות, חשוב להורים למצוא איזון ולתת להם רק את הצעצועים שהם צריכים ותו לא. מתן יותר מדי צעצועים לילדים עלול להזיק להתפתחותם הרגשית.

מה יכול לקרות לילד שמקבל יותר מדי צעצועים? ובכן, קודם כל, הילד לא ישתמש בכולם. ככל שהם יצברו עוד ועוד צעצועים, הם יאבדו את השמחה לקבל צעצוע חדש ולשחק איתו עד שיבלו אותו.

בקיצור, הצטברות של יותר מדי צעצועים עלולה להוביל ילד להיות מפונק וחומרני.

לתת לילדים יותר מדי צעצועים לא ממלא חלל

אין ספק, אף הורה בעולם לא רוצה שילדו יהפוך לאדם חומרני. עם זאת, ישנן פעולות רבות שעדיין יכולות להוביל לסוג זה של התנהגות.

אחד מהם הוא ההפצצה המתמדת של פרסום שרוב הילדים נתונים לה מדי יום. אחר הוא חוסר הזמן שיש להורים רבים לשחק ולדבר עם ילדיהם.

לעתים קרובות, ובאופן לא מודע, הורים מחליטים לתת לילדיהם הרבה צעצועים כדי לנסות לפצות על הזמן שהם מבלים מחוץ לבית.

הורים יודעים שהם באמת צריכים להשקיע בלשחק עם הילדים שלהם וליהנות מהם. במציאות, ברוב המקרים ילדים מעדיפים לבלות יותר זמן עם הוריהם.

תזכורות אלו אינן נוגעות להפחתת ערכם של צעצועים, שכן יש להם פונקציות יצירתיות רבות המסייעות בהתפתחותם של ילדים.

הצטברות של יותר מדי צעצועים עלולה להוביל ילד להיות מפונק וחומרני
בקיצור, הצטברות של יותר מדי צעצועים עלולה להוביל ילד להיות מפונק וחומרני.

עם זאת, חשוב להיות מודעים כיצד לבחור כל צעצוע בצורה נכונה, להעריך את הפונקציות שלו ולדעת אם ילדכם באמת צריך או ראוי לו.

אם אנו הופכים את פעולת הענקת הצעצועים לילדים להרגל, אנו מורידים בהדרגה את השמחה שבקבלתם.

לומדים להגביל את מספר הצעצועים

בנוסף להגבלת כמות הצעצועים שילדכם מקבל – מה שכרוך גם בתיאום עם חברים ובני משפחה – טוב גם שתלמדו לבחור אותם נכון.

זכור שהצעצוע הטוב ביותר הוא לא בהכרח זה שעולה הכי הרבה או זה שהכי טרנדי.

במקום זאת, הצעצוע הטוב ביותר עבור ילדכם הוא זה שמתאים לצרכיו ולגילו, וזה שעוזר לו להתפתח כאדם באמצעות פיתוח היכולות והפוטנציאל שלו.

המשחק הוא בראש סדר העדיפויות של הילדים - הם לומדים להתמודד עם עצמם בעולם באמצעות משחק, ולכן מערכת היחסים שלהם עם צעצועים כל כך חשובה.

הורים צריכים להיות מאוד קשובים למשחקים של ילדיהם. הדרך שבה הם משחקים והיחסים שלהם עם משחקים יכולים לתת רמזים רבים לגבי מה הילד מרגיש מבפנים.

באופן אידיאלי, הצעצועים שבהם הילד משתמש יובילו לפיתוח הדמיון, היצירתיות והכישורים שלו. זו הסיבה שצעצועים מסוימים אף פעם לא יוצאים מהאופנה, מכיוון שהם מעודדים הרגלים בריאים אצל ילדים.

רכיבה על אופניים, משחק בכדור, ללמוד להלביש בובה ומשחק עם מכוניות הם כולם משחקים שאינם דורשים ציוד יקר ומעודדים ילדים לאפס את כפתור הצרכנות ולהחליף אותו בזמנים טובים משותפים עם המשפחה.

עוד משחקים משפחתיים

המתנה הטובה ביותר שתוכלו להעניק לילדיכם היא לבלות איתם זמן איכות, ללמד אותם להבין את הערך של דברים, להרוויח את הצעצועים שלהם, ולהעריך זמן הרחק מהעודפים והחסרונות שהחיים המודרניים מביאים לנו.

וזכרו ש"עודף האהבה" שמתבטא בזמן שאתם חולקים עם ילדיכם, בניגוד לעודף הצעצועים, לעולם לא יקלקל אותם.

אז לפני שתמלאו את חדרי הילדים שלכם ביותר מדי צעצועים, השתדלו במקום למלא את חייהם ברגעים בלתי נשכחים שימלאו אותם בחוויות אמיתיות וחיוביות.