חשיבות הדיאלוג המשפחתי

החשיבות של דיאלוג משפחתי לא מוערכת במלואה
לפעמים, החשיבות של דיאלוג משפחתי לא מוערכת במלואה, אבל זה אחד המנהגים שאסור לאבד.
אם יש משהו שמשפחה לא צריכה להשאיר בחוץ, זו תקשורת. לכן, לעולם אל תתעלם מחשיבות הדיאלוג המשפחתי.

לפעמים, החשיבות של דיאלוג משפחתי לא מוערכת במלואה, אבל זה אחד המנהגים שאסור לאבד. אתה צריך לנסות לעודד ולקדם אותו בכל יום, שכן דיאלוג מעדיף ערכים גדולים כמו תקשורת, סובלנות כלפי אחרים ויכולת להודות בטעויות.

באמצעות דיאלוג, להורים ולילדים יש הזדמנות להכיר אחד את השני טוב יותר. הם יכולים להחליף דעות ולנסח את הבעיות שלהם. אם נדבר עם ילדינו, הם יכולים לומר לנו מה מדאיג אותם; וגם אנחנו יכולים לנסות לעזור להם.

עודדו דיאלוג משפחתי

עם הגישה שלנו, הילדים שלנו שמים לב אם אנחנו רוצים לדעת על הבעיות שלהם או לא. יחס הקשבה הוא בסיסי במשפחה; עבור ילדים, זהו מרכז כל חייהם, הדוגמה שלהם ונקודת ההתייחסות שלהם. לכן, הדבר הראשון שיש להורים להציע הוא ההקשבה המתמדת שלנו.

שיפור האינדיבידואליזם והאינסטרומנטליזם בבני אדם, בין היתר, הוביל להתרוששות הערכים, למשבר של הומניזציה ודיאלוג.

- Mª ángeles hernández prados -

אם באותו רגע אנחנו עובדים או עושים משהו חשוב, אנחנו צריכים לשים אותם בצד למועד מאוחר יותר. עלינו לנסות לגרום לילדים להרגיש שתמיד יש לנו זמן לתקשר איתם.

בעיות דיאלוג

למרות שזה נראה קל, לעתים קרובות קשה לטפח אווירה של דיאלוג במשפחה. הסיבה הראשונה היא חוסר זמן; היום, יש לנו כמה רגעים ביום לדבר ודיאלוג. עם זאת, כפי שמחקר שנערך בשנת 2015 על ידי האוניברסיטה הפתוחה הלאומית והמרחקים מאשש, הרגעים הללו נחוצים לחלוטין.

הדבר החשוב הוא לנסות לוודא שהדיאלוג לא יהפוך למונולוג מהורים לילדים. ילדים גם צריכים להעלות את דעותיהם ורעיונותיהם. אם הם נגד מה שאנחנו אומרים להם, חייבת להיות להם הזדמנות להגיב לנו באקלים של חופש ושלווה.

טיפים לעידוד דיאלוג משפחתי

להלן מספר קווים מנחים שיוכלו להנחות אתכם לשמור על תקשורת זורמת ואיכותית עם ילדיכם. לקחת הערה!

1. סמכות אינה זהה להצבת גבולות

אם הורים מתחילים את הדיאלוג מעמדת סמכות, אתה יכול להיות בטוח שזה לא יעבוד. להיפך, הורים צריכים לשים את עצמם בתפקיד ילדיהם; אתה צריך להבין את הרגשות והבעיות שלהם.

חשיבות הדיאלוג המשפחתי ליצירת קשרים חזקים ומתמשכים
חשיבות הדיאלוג המשפחתי ליצירת קשרים חזקים ומתמשכים.

עם זאת, יש להבהיר גם את הגבולות. זו לא שיחה בין חברים; הם לא יכולים להתייחס אליהם כאילו אנחנו בני גילם. אנחנו ההורים שלהם ואנחנו רוצים לנהל איתם דיאלוג, אבל זה לא אומר שהם יכולים לשכוח את הנימוסים והחינוך שלהם.

2. כבד את התורות של שני הצדדים

במהלך דיאלוג משפחתי, שני הצדדים צריכים להשתתף. הורים צריכים לשתוק כשהילדים מדברים. אם נשאם להם נאום או נזיפה בכל פעם שהם סומכים עלינו, בסופו של דבר, הם פשוט יגידו לנו שאנחנו צודקים. ככל שהם מתבגרים, ילדים נוטים לשתוק לגבי מה שהם חושבים שעלול לעורר מחלוקת.

עם הגישה הנגדית הזו, ילדים יאמינו שהורים רק רוצים לכפות את הרעיונות שלהם ולא מקשיבים לדעותיהם. בשלב זה, סביר להניח שהדיאלוג נשבר. אין ספק שעשינו את הטעות שלא הקשבנו לילדינו.

3. למד להקשיב

למרות שאולי יש לנו מטרה בשיחות שלנו, אנחנו לא צריכים לכפות את הרעיונות שלנו מההתחלה. עלינו להקשיב להם, לתת להם דוגמאות טובות ולהכיר את דעותיהם במהלך הדיאלוג שלנו.

כל הילדים צריכים שההורים שלהם ידברו איתם וגם שיקשיבו להם.

4. תנו לילדכם לדבר על מנת לצבור ביטחון עצמי

הערך הראשון שילדים צריכים לרכוש הוא אמון בדעותיהם שלהם. למרות שבסופו של דבר, הם עשויים לשנות את הטיעון שלהם, הם צריכים לדעת בכל עת את הסיבה שבגללה הם עשו משהו.

עקביות עם מה שהם חושבים תיצור יציבות רגשית רבה יותר. במובן זה, היא לא רק תאפשר רטוריקה טובה, אלא גם תהיה מכרעת בלימוד סובלנות וקבלת נקודות מבט אחרות.

5. מצא את הרגע הנכון

בני המשפחה מבלים את רוב שעות היום בעבודה או בבית הספר, אך חיוני למצוא גם זמן לדיאלוג. לדוגמה, זה יכול להיות ארוחת ערב או זמן אחר שבו כולכם ביחד. אפשר לדבר על איך עבר היום וליצור דיאלוג על נושא רלוונטי כלשהו.

כמובן, זה לא אומר שאתה צריך להיות שתלטן ולשאול את הילדים שלך כל היום אם יש להם בעיה. אתה רק צריך לשמור תמיד על גישה מקשיבה. אם תקדם זמן לדיאלוג בכל יום, בוודאי צעירים יחפשו את הרגע הזה כדי לספר על הבעיות שלהם כמשפחה.

חשיבות הדיאלוג המשפחתי ליצירת קשרים חזקים ומתמשכים

אל תשכחו: דיאלוג חשוב מאוד לכל משפחה. היא מציעה אפשרות לקדם ערכים כמו יכולת הקשבה, סובלנות ואמון. זה גם דורש שנתרגל את זה ביחד כל יום, בחיפוש אחר רגע אידיאלי לדבר ולהקשיב.

לכן, עכשיו כשאתם יודעים את חשיבות הדיאלוג המשפחתי, הגיע הזמן ליישם אותו. לשם כך, אנו ממליצים לקבוע מועד פעם בשבוע ולקיים שגרה. האם אתה מוכן להתחיל לחזק את קשרי האמון?