תקשר עם המתבגר שלך עם מילות קסם

תקשר עם המתבגר שלך עם מילות הקסם
תקשר עם המתבגר שלך עם מילות הקסם: "מה אתה רוצה לעשות?".
ישנן כמה מילות קסם שבהן תוכל להשתמש כדי לשפר את התקשורת עם המתבגר שלך.

תקשורת עם המתבגר שלך יכולה להיות מסובכת. כשאתה מדבר איתם, שאל אותם מה הם מתכננים לעשות במקום לומר להם מה אתה חושב שהם צריכים לעשות. זה יכול לפתוח עולם חדש של תקשורת וכבוד. זה יכול להיות קשה לתקשר עם המתבגר שלך, אבל כמה מילות קסם יכולות לפתוח דלתות רבות: "מה אתה רוצה לעשות?"

תקשר עם המתבגר שלך עם מילות הקסם: "מה אתה רוצה לעשות?"

המילים הללו יכולות למעשה לעזור לשנות את מערכת היחסים שלכם לנצח. בני נוער מבוגרים מספיק כדי לדעת מה לעשות, אבל הם עשויים להזדקק לעזרתך כדי להבין איך להתמודד עם מצב. עם זאת, הם גם רוצים להיות בשליטה ורוצים להיות מסוגלים לבחור בין אפשרויות שונות.

כדאי לומר את מילות הקסם "מה אתה רוצה לעשות?" בכבוד כי זו דרך להעביר אחריות לילדך ולעזור לו לפתח כישורי תכנון טובים. אלו מילים חזקות מאוד, יותר ממה שאתה יכול לדמיין. כשתתחיל להשתמש בהם, הכל ישתנה בינך לבין המתבגר שלך לטובה.

אולי תסתייגי בהתחלה. לדוגמה, אתה עלול לחשוב שילדך לא מאורגן ושאתה מזכיר לו כל הזמן את תחומי האחריות שלו. עם זאת, מומלץ לתת להם ללמוד מהטעויות שלהם.

בדרך כלל, בני נוער רוצים לעשות דברים כאשר מתחשק להם לעשות אותם, לא כאשר אתה רוצה שהם יעשו זאת. עם זאת, אין צורך להתווכח. במקום זאת, הם רק צריכים לדעת שיש מועדים שהם צריכים לעמוד בהם. אם הם לא יעמדו בלוחות הזמנים הללו, יהיו לכך השלכות.

בנוסף לשימוש במילות הקסם, כדאי גם לקיים אסטרטגיות תקשורת אחרות. כך תוכלו להבטיח שהיחסים שלכם עם ילדכם יהיו פתוחים ותוכלו להעביר את המסרים שלכם ביעילות.

תקשר עם המתבגר שלך בפתיחות

אם אתה גורם לילד שלך להרגיש מתגונן, הוא יסתיר את האמת או השקר כי הם לא רוצים לאכזב אותך. הם גם רוצים לעשות מה שהם חושבים שהוא הכי טוב בנסיבות. חשוב לשמור על כבוד הדדי כדי לשמור על קווי תקשורת פתוחים בכל עת. אם אתה צריך להישאר רגוע בשיחה, עקוב אחר העצות הבאות:

קודם כל אמפתיה והשלכות אחרי

אל תצעק והשתמש במילות הקסם כדי לתקשר עם המתבגר שלך
אל תצעק והשתמש במילות הקסם כדי לתקשר עם המתבגר שלך.

הסתכלות על המצב מנקודת המבט של ילדך תעזור להנחות אותם לקבל החלטות טובות יותר בעתיד. לדוגמה, בפעם הבאה שילדך חוזר הביתה עם ציון גרוע, נסה לומר משהו כמו: "תן לי חיבוק". "האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי לעזור?" "האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי לשפר את התוצאות האלה?"

תן לעצמך זמן לתקשר עם המתבגר שלך

אתה לא חייב להגיב מיד אם אתה כועס או כועס. במקום זאת, תן לעצמך זמן להירגע. בלהט הרגע, זה בסדר לומר, "לא ערכת את השולחן למרות שידעת שזו אחריותך. נדון בזה אחרי שאספיק להירגע".

אל תצעק והשתמש במילות הקסם כדי לתקשר עם המתבגר שלך

תחילה הגיבו באהדה לפני שתתמודדו עם ההשלכות. בנסיבות מסוימות, התגובה הטבעית שלך עשויה להיות לכעוס. עם זאת, כעס רק משחרר את הרגשות שלך ונותן להם לצאת החוצה. לעתים קרובות, אתה למעשה לא מתקשר שום דבר פרודוקטיבי. במקום זאת, עליך לקחת צעד אחורה ולשקול דברים מנקודת המבט של ילדך. אמור את מילות הקסם.

אל תנזוף

נזיפה נובעת מכך שאתה לא רוצה שהילד שלך יעשה טעויות. עם זאת, ילדות והתבגרות עוסקות בלמידה על ידי נסיון דברים חדשים וטעויות. למשל, חדר מבולגן, לא ללמוד למבחן ולשכוח מטלות הן טעויות שאינן מסכנות חיים שילדים עושים. אתה יכול ליצור השלכות לטעויות אלו.

עם זאת, להתעצבן רק מלחיץ את שניכם ואינו מלמד את הנער שלכם את הערך של לקיחת אחריות רבה יותר. לעתים קרובות, תזכורת מספיקה. אם אתה תמיד נוזף בילדים שלך על דברים, הם תמיד יצפו ממך. זכרו, הזכירו להם פעם אחת ואז, אם הם לא יקשיבו, שימו תוצאות.

אל תהיה פותר בעיות

תפקידך כהורה הוא ללמד את ילדיך לקבל החלטות טובות ולחשוב באופן עצמאי. אתה לא צריך לקבל את כל התשובות מיד. במקום זאת, אתה רק צריך להתחיל את השיחה. לדוגמה, אתה יכול לומר משהו כמו, "תן לי לחשוב על זה ואז נראה מה אנחנו יכולים לעשות ביחד." הדבר החשוב ביותר הזה הוא שהילדים שלכם ירגישו שמשמעים אותם.

כמו כן, במקום להתלבט עם המתבגר שלך, הקדישו קצת זמן לחשוב איך להגיב לפני שתגיבו. לעתים קרובות, התשובה היא פשוטה: חשבו כיצד הייתם רוצים שיתייחסו אליכם והתייחסו לבני הנוער שלכם באותו אופן. כמו כן, השתמש במילות הקסם: " מה אתה רוצה לעשות?" או "איך אתה רוצה לעשות את זה?"