קלאוס: סרט אנימציה עם מסר חשוב מאוד

קלאוס: סרט אנימציה עם מסר חשוב מאוד
קלאוס: סרט אנימציה עם מסר חשוב מאוד.
מתכננים ערב סרט משפחתי ולא יודעים במה לצפות? קלאוס יכול להיות בחירה טובה מאוד. למד הכל על סרט האנימציה הזה במאמר הבא.

קלאוס הוא סרט אנימציה ספרדי שכל משפחה צריכה לראות בביתה. הוא נוגע במסרים חשובים ובעלי ערך רב להתפתחות האישית והחיונית של אנשים.

הסרט הוקרן בבכורה בנובמבר 2019, והקהל קיבל אותו יפה מאוד. גם הביקורות היו חיוביות מאוד. למעשה, הוא זכה בפרסים רבים, והוא היה מועמד בפרס האוסקר לשנת 2019 לסרט המצויר הטוב ביותר.

כל ההכרות הללו נובעות מהדרך המקורית שבה תיאר סרג'יו פאבלוס, במאי ותסריטאי, את האגדה של סנטה קלאוס. ראית את הסרט הזה כבר? למה אתה מחכה?

תקציר הסרט

קלאוס הוא סיפורו של ג'ספר, צעיר מפונק, שחי בעבר ללא עבודה. אז, אביו, שהיה אחראי על הדואר, מחליט ללמד אותו לקח ושולח אותו לסמירנסבורג, עיירה קרה ומבודדת בחוג הקוטב הצפוני, לעבוד כדוור. שם מוטלת עליו המשימה להעביר 6000 מכתבים בשנה אחת. אם לא יעשה את זה, הוא ייחתך מצוואת אביו.

בהתחלה ג'ספר חשב שזו משימה קלה. עם זאת, ברגע שהוא מגיע לשם, הוא מגלה שאנשים בעיר חיים בעימות מתמיד אחד עם השני. למעשה, הם חילקו את האנשים לשתי קבוצות שונות, ה-Ellingboes וה-Krums, והם אף פעם לא שולחים מכתבים זה לזה.

המצב הזה מרגיז את הדוור הצעיר, שלא יוכל לבצע את המשימה. אבל, יום אחד, הכל משתנה. במקרה הוא פוגש את קלאוס, איש זקן, שחי לבדו על ההר. בבית שלו, לקלאוס יש הרבה צעצועים שהוא הכין במו ידיו.

לאחר סדרה של נסיבות, שתי הדמויות הללו מתחילות לעבוד יחד. הם מחליטים לתת את הצעצועים לילדים, ששולחים להם מכתבים המבקשים את הצעצועים הללו. והם עובדים בלילה, אז אף אחד לא יכול לראות אותם.

קלאוס הוא סרט אנימציה ספרדי שכל משפחה צריכה לראות בביתה
קלאוס הוא סרט אנימציה ספרדי שכל משפחה צריכה לראות בביתה.

כתוצאה מכך, ילדים מתחילים לשחק יחד, לא משנה לאיזו קבוצה הם שייכים. לפיכך, גישה זו מלמדת מבוגרים לקח. אז, הם משאירים את ההבדלים ביניהם ולומדים לחיות בשלום יחד עם שכניהם.

יתר על כן, על ידי קבלת כל כך הרבה מכתבים, ג'ספר מצליח לסיים את משימתו. בסופו של דבר הכל השתנה. עכשיו הוא אדם טוב יותר, שאכפת לו מאחרים ומנסה לשמח אנשים. וגם, סמירנסבורג הפכה למקום נפלא לחיות בו.

קלאוס: סרט אנימציה עם מסר חשוב מאוד

המסר החשוב שקלאוס משאיר לנו הוא שאפשר לחיות ביחד בשלום. אנשים רק צריכים לכבד אחד את השני ולדבר, כדי לפתור את הבעיות שלהם.

למרבה הצער, לפעמים מבוגרים מלמדים ילדים התנהגויות אנטי-חברתיות. כפי שקורה בסרט, הם מלמדים ילדים לשנוא ולדחות אחד את השני. אנחנו לא צריכים לתת לזה לקרות!

"הורים הם המודל האולטימטיבי לחיקוי לילדים. לכל מילה, תנועה ופעולה יש השפעה. לאף אדם אחר או כוח חיצוני יש השפעה גדולה יותר על הילד מאשר ההורה".

- בוב קישאן -

מבוגרים, במיוחד הורים, הם מודל לחיקוי של ילדים. לכן, עלינו להיות מודעים לגישה שלנו מולם. יתר על כן, עלינו להעביר להם ערכים מוסריים ואתיים, כמו קבלה וכיבוד השונות.

עוד לקחים מהסרט הזה

יתרה מכך, דרך הסיטואציות השונות שהדמויות חוות בסיפור, הסרט מלמד אותנו לקחים על:

  • צמיחה אישית.
  • סליחה.
  • מאמץ.
  • החשיבות של לא לשפוט.
  • אלטרואיזם.

לסיכום, לא כדאי לחכות יותר כדי לצפות בסרט היפה הזה עם המשפחה.