היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים

היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים
היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים.
היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים הם רבים. אלה נעים בין מתן הבנה טובה יותר של הדינמיקה החברתית ועד לעזור להם לתעל מתח הקשור לבית הספר. היום נספר לכם יותר על היתרונות המרובים הללו.

ישנם יתרונות פסיכולוגיים רבים של ספורט, במיוחד עבור ילדים. ידוע כי השתתפות בספורט מגיל צעיר עוזרת להילחם באורח חיים בישיבה ולעורר תנועתיות.

ילדים המשתתפים בספורט גם נוטים להיות יותר ממושמעים ושמחים. הם לומדים מהר יותר ומסתגלים טוב יותר לחברה.

חשוב שהורים יהיו מודעים ליתרונות הפסיכולוגיים הרבים של ספורט. ידע זה יעזור לך להדריך את הילדים הקטנים שלך לתרגל כל ספורט שמושך את תשומת לבם.

היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים

כל המומחים הרפואיים מסכימים שספורט ופעילות גופנית מגבירים את הרווחה הכללית. הם לא רק משמשים כפעילויות פנאי מצוינות, אלא גם מעוררים תפקודים קוגניטיביים וכיבוד כללים.

רשימת היתרונות היא אינסופית, אבל אנחנו רוצים להקדיש רגע כדי לעבור על היתרונות הרלוונטיים ביותר:

תפקודים קוגניטיביים משופרים

הספורט מייצר ודורש פעילות קוגניטיבית מוגברת, המהווה, ללא ספק, יתרון מהותי. ילדים המשתתפים בספורט מפגינים יכולת לשנן יותר, וטוב יותר.

יחד עם זאת, הם מסוגלים לשמור מידע יותר מאשר ילדים יושבים.

בזמן פעילות גופנית, ילדים חווים עלייה בייצור תאים בהיפותלמוס - החלק במוח שאחראי על השליטה במערכת העצבים האוטונומית והמערכת האנדוקרינית.

רווחה רגשית ומניעת מצבי דיכאון

בקרב מבוגרים וילדים כאחד, מחקרים הראו שפעילות גופנית תורמת לתחושת רווחה כללית. הסיבה לכך היא שהגוף שלנו משחרר אנדורפינים כאשר אנו פעילים פיזית.

ילדים שלוקחים חלק בספורט סובלים פחות ממתח ונוטים פחות למצבי דיכאון .

באותו אופן, מומחים ממליצים באופן נרחב לילדים היפראקטיביים לקחת חלק בספורט ובפעילות גופנית.

הדבר נכון גם לגבי ילדים קטנים שהם אימפולסיביים או מפגינים עמדות אלימות. היותם פעילים מאפשרת להם לשרוף את האנרגיה שלהם ולהפחית את החרדה.

אינטגרציה חברתית וכיבוד כללים

עוד אחד מהיתרונות הפסיכולוגיים של ספורט הוא לאפשר לילדים להתרועע ולעבוד כצוות. שתי המיומנויות הן בסיסיות, וילדים לא תמיד לומדים אותן דרך בית הספר ופעילויות אחרות.

עם זאת, כאשר הם חולקים מטרות ותחומי עניין משותפים עם עמיתיהם, הם לומדים את החשיבות של עבודה משותפת.

במקביל, ספורט גם עוזר לילדים לקחת ידע על כללים ונורמות מנקודת מבט אחרת. הם עושים זאת בצורה מעשית, ולומדים ממקור ראשון על חוסר צדק.

ספורט עוזר לילדים ללמוד כמה זה הכרחי ליישם ולכבד את הכללים. כתוצאה מכך, ילדים יהיו פחות עמידים לכללים בבית, בבית הספר וכו'.

ספורט מרחיב את התחום החברתי שלהם

היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים הם רבים
היתרונות הפסיכולוגיים של ספורט בילדים הם רבים.

לילדים העוסקים בספורט במוסדות ספורט, חדרי כושר ומועדונים יש יתרון של קבוצה חברתית רחבה יותר וחברים. זה מאפשר להם ללמוד להתייחס לאחרים בתחומים חברתיים מגוונים.

זה גם מרחיב את המנטליות והתפיסה שלהם, מה שמוביל להבנה עמוקה יותר של פרטים מגוונים בחברה.

" ילדים המשתתפים בספורט הם יותר ממושמעים ושמחים. הם גם לומדים מהר יותר ומסתגלים טוב יותר לחברה".

הערכה עצמית מוגברת

הניצחונות הקשורים לספורט הם גם גורם חשוב בחיזוק ההערכה העצמית של הילד. פעילות גופנית מובילה לשרירים חזקים וחטובים ולמראה גופני טוב באופן כללי.

שני הגורמים הללו גורמים לילדים להרגיש בטוחים יותר, פחות ביישנים ויותר בנוח עם גופם. במקביל, ילדים מפתחים עניין באכילה טובה ובדאגה לבריאותם.

הופעת נוירוגנזה

פעילות גופנית מפעילה את המוח וגורמת לו לייצר יותר נוירונים. זה גם מחזק את הקשר ביניהם. תופעה מוחית זו, המכונה נוירוגנזה, מועילה ביותר לגופנו.

כאשר נוירונים של ילדים מתרבים והקשרים ביניהם מתחזקים, הם רוכשים יכולת גדולה יותר לקבל החלטות מהירות. הם גם הופכים להיות מסוגלים לעקוב אחר מחשבה לוגית ופחות נוטים להסחת דעת. זה מתורגם לעלייה באינטליגנציה.

הופעת הרגלים בריאים

באופן כללי, ילדים שלוקחים חלק בספורט מפתחים גם אורח חיים בריא יותר באופן כללי. לדוגמה, הם נוטים להיגיינה טובה יותר, להתרחץ לעתים קרובות יותר ולחתוך את הציפורניים באופן קבוע יותר .

יחד עם זאת, הם נוטים יותר להתרחק ממזונות שומניים. הם נוטים להיות מודעים יותר לאיזו שעה הם הולכים לישון ולישון מספיק בלילה.

ילדים שלוקחים חלק בספורט לרוב טובים יותר במילוי התחייבויות בזמנים שנקבעו.

כהמלצה אחרונה, אנו ממליצים לאפשר לילדיכם לבחור באיזה ספורט (או ספורט) הם רוצים לעסוק. ילדים יקבלו פחות יתרונות פסיכולוגיים מספורט אם הם ייאלצו לשחק ולהצטרף לקבוצה, במקום לבחור בעצמם.

הדבר נכון גם אם אנו דורשים מהילדים שלנו יותר מדי בכל הנוגע לספורט. עדיף להשתמש בשכל הישר, באכפתיות ובהבנה.

פופולריים