7 טיפים לשיחה עם בני נוער

אנו מקווים שהטיפים הללו עשויים לשמש אותך כמדריך לשיחה עם בני נוער
לבסוף, אנו מקווים שהטיפים הללו עשויים לשמש אותך כמדריך לשיחה עם בני נוער.
בגלל שגיל ההתבגרות הוא שלב שבו יש הרבה עליות ומורדות, אנחנו רוצים לתת לכם עצות לתקשורת יעילה בין הורים לילדיהם.

לדבר עם בני נוער זה לא כל כך מסובך כמו שזה נראה. למרות שהרצון שלהם לעצמאות וחיפוש אחר זהות עצמית יכולים להקשות על תקשורת, אתה יכול ליישם כמה טריקים כדי לעזור למערכת היחסים שלך להשתפר ולצמוח.

אתה זוכר מה כל כך הפריע לך כשהיית צעיר? כיום, לזכור רגעים כאלה יכול להיות מצחיק, במיוחד אם אתה רואה שילדך חווה את אותו הדבר בדיוק.

למרות שעכשיו זה אולי נראה טיפשי, הילדים שלנו עדיין חסרי ניסיון ולכן, יש צורך לכבד את הצמיחה שלהם.

7 טיפים לשיחה עם בני נוער

1. זכרו שהם כבר לא תינוקות

גם אם תמשיך לראות אותם עם הרבה אהבה ורוך, אסור לך לתייג אותם או להתייחס אליהם כאילו הם עדיין תינוקות. באופן כללי, בני נוער דוחים סוגים אלה של ביטויי חיבה מכיוון שזה לא גורם להם להרגיש מאושרים או מכובדים כיחידים.

אז העצה הראשונה שלנו לשיחה עם בני נוער היא לנסות לשים בצד מחוות ילדותיות ולא להזכיר להם כל פעמיים כמה עד לא מזמן הם היו רכים. במובן הזה, אתה צריך להסתגל ולגדול איתם.

2. הימנע מעימות

כדאי לוודא שהם מרגישים בנוח לדבר איתך על החוויות שלהם ושהם יכולים לסמוך עליך בלי לחשוש שיינזפו.

העובדה שהם נפתחים אליך ואתה מגיב בהענשתם תכעיס אותם עוד יותר ותמנע מהם לספר לך על דברים דומים בעתיד, שכן הם יפסיקו לפנות אליך לתמיכה.

כדי לנהל איתם שיחה טובה, כדאי לנסות לתמוך ככל האפשר, על ידי תרומה בנושאים שמעניינים אותם, כמו החברים שלהם, המשחקים האהובים עליהם, התחביבים שלהם וכדומה.

3. נסו לראות את הדברים מנקודת המבט שלהם

טיפים לשיחה עם בני נוער
טיפים לשיחה עם בני נוער.

גם אם אתה לא מסכים עם מה שהם אומרים, השתדלו לא לשפוט קשות בטון רם. במקום זאת, נסו להישאר ניטרליים בכל נושא שאתם חושבים ואל תפחיתו מערכם בדעותיהם כי אחרת, אתם רק תדחו אותם.

כדי להעדיף תקשורת טובה, הראה להם שאתה מוכן לראות דברים מנקודת המבט שלהם ולהקשיב למסר שלהם. בדרך זו, הם יהיו מכבדים יותר כשהם מחליטים לדבר.

4. שמרו על קור רוח

כשמדובר בשיחה עם בני נוער, חיוני להישאר רגועים. ודא שאתה יכול לשלוט ברגשות שלך כשאתה מדבר אליהם כי אם אתה מדבר באגרסיביות, אתה יכול לגרום להם להגיב בצורה נפיצה ולגרום לדאגות מיותרות.

הרבה יותר קל לפתור בעיה אם מדברים עליה לאט. צעקות יגרמו לבני נוער להרגיש מותקפים, וסביר להניח שהם יגיבו באותה צורה או יתקרבו, מה שיסיים את השימור.

5. הימנע מכפיית השיחה

אם אתה חושב שהמתבגרים שלך נמנעים מלפתוח איתך בשיחה, אל תטריד אותם, כי זה ידחק אותם רחוק יותר. קבל את זה לעת עתה. אולי הזמן לא מתאים לטפל בבעיה.

הבטיחו להם שאתם תהיו שם כשהם מוכנים לדבר, וכתוצאה מכך, הדלת שלכם תמיד תהיה פתוחה.

כדאי גם לחפש תמיכה חיצונית. יכול להיות שהמתבגר שלך מרגיש יותר בנוח לדבר עם מישהו שהוא לא מכיר. במקרה כזה ניתן לפנות למטפל או לפסיכולוג.

6. הקשיבו למה שיש לבני נוער לומר

לפני שתנסה לייעץ לבני נוער, עליך לוודא שהקשבת למה שיש להם לומר, מבלי לעשות שום שיפוט או אנקדוטה. שימו לב, שקלו היטב את מה שהם אמרו והציעו לכם ביחד למצוא דרך פרודוקטיבית וחיובית לפתור את המצב ולהתקדם.

7. אל תיקח את זה אישית

כשאנשים כועסים, מתוסכלים או מוטרדים, הם לפעמים אומרים דברים שהם לא מתכוונים אליהם. נסו לא לאמץ את מצב הרוח הרע של בני הנוער שלכם או לקחת את מה שהם אומרים בלהט הרגע באופן אישי.

כשאנחנו לחוצים, לפעמים אנחנו מאבדים בהירות, ואנחנו אומרים דברים שאנחנו לא מתכוונים לפגוע באדם השני.

אתה חייב לקחת בחשבון אם הם אומרים משהו שעלול לפגוע בך, ולא להגיב בצורה נפיצה להערות שלהם. במקום זאת, כדאי להציע להמשיך בשיחה לאחר שהדברים נרגעים והם מוכנים לדבר.

לבסוף, אנו מקווים שהטיפים הללו עשויים לשמש אותך כמדריך לשיחה עם בני נוער. כאמא, את צריכה להיות סבלנית וליהנות מהשלב הזה עד הסוף.