מחפש פופולריות בקרב בני נוער

חיפוש פופולריות יכול להפוך לאובססיה עבור חלק מהבני נוער
חיפוש פופולריות יכול להפוך לאובססיה עבור חלק מהבני נוער, וזה הזמן שעלינו לנקוט בפעולה.
חיפוש פופולריות יכול להפוך לאובססיה עבור חלק מהבני נוער, וזה הזמן שעלינו לנקוט בפעולה. הנה כמה סימני אזהרה שכדאי להכיר.

חיפוש פופולריות הוא טבעי בקרב בני נוער, כל עוד זה נמצא בפרמטרים נורמליים. הסוציאליות הופכת להיות בסיסית לחייהם. בני נוער צריכים להזדהות עם המעגל החברתי שלהם, ולהרגיש שייכים ומתקבלים.

לפעמים אנחנו רואים בכל מה שקורה בגיל ההתבגרות סבך של בעיות. אנו מסווגים את ההתנהגויות שלהם כמורכבות, קשות ומסוכסכות, מה שפשוט הופך את תהליך השינוי לקשה עוד יותר.

גיל ההתבגרות הוא שלב בו ניכרים שינויים גופניים. להורמונים יש תפקיד חשוב, ובני נוער מנסים לבנות את זהותם. הרגשות שלהם לא יציבים, וזה טבעי שלפעמים אפילו הם עצמם לא יכולים להבין מה קורה להם.

כמבוגרים שחיים עם בני נוער, בין אם הם הורים, בני משפחה או מורים, עלינו לזכור תמיד שהשינויים הללו משפיעים עליהם בשונה ושחשוב לנו להישאר אמפתיים ופתוחים להקשיב להם ולהבין אותם.

בשלב זה, ילדים מנסים להבין מי הם באמת. המשפחה מפסיקה להיות מרכז היקום, והחברים שלהם והעולם הסובב אותם הופכים לנקודת ההתייחסות לכל דבר. זה הופך את הפופולריות לאבן יסוד עבור בני נוער.

חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך עלולים להפוך למסוכנים כאשר הם משולבים עם השאיפה לפופולריות. זה המקום שבו אנחנו חייבים להיות מאוד ערניים לאותות שבני נוער שולחים לנו.

סיכונים בחיפוש אחר פופולריות

להיות מישהו שאתה לא

עלינו לנסות לעזור לבני הנוער שלנו לפעול בדרכים חיוביות ואותנטיות במקום להעמיד פנים שהם מישהו שהם לא כדי להשתלב בו.

בסופו של דבר, התפקידים הכוזבים האלה עושים את ההיפך. הם יכולים לגרום לעמיתים לראות מישהו כלא אמין.

בקשת אישור יכולה להוביל בני נוער להסתיר רגשות שאינם מקובלים חברתית, כגון עצב. בסופו של דבר זה יכול להפוך להרגל לכל החיים, ולהוביל למבוגרים שאינם מסוגלים לגשת לרגשותיהם.

התנהגות לא הולמת

אם לבני נוער אין הדרכה טובה ודוגמה לעקוב אחריהם, הם יכולים ליפול להתנהגות אקסהיביציוניסטית כדי למשוך תשומת לב ולקבל יותר עוקבים, במיוחד ברשתות החברתיות.

מערכות יחסים שטחיות

חיפוש פופולריות הוא טבעי בקרב בני נוער
חיפוש פופולריות הוא טבעי בקרב בני נוער, כל עוד זה נמצא בפרמטרים נורמליים.

אם הם מתמקדים רק בחיפוש אחר פופולריות, מבלי לתת משקל לבניית קשרים אמיתיים, הם ייצרו חברויות רדודות וקצרות.

מה ההורים יכולים לעשות?

תקשורת ורפלקציה

תקשורת היא תהליך שצריך להישמר מרגע שהילדים צעירים.

הורים רבים שלא שמרו את הערוץ הזה פתוח חושבים שכשהילדים שלהם יגיעו לגיל ההתבגרות הם יספרו להם הכל. לא נכון! אתה חייב תמיד להישאר קרוב ולשמור איתם על מערכת יחסים פתוחה ומתבוננת.

אם אתה רואה שבני נוער מודאגים מדי מהפופולריות, שאל מה המניעים שלהם ועודדו אותם לחשוב עליהם.

מה הם חושבים שהם יקבלו מפופולריות? מה הם יעשו אם הם יהיו מאוד פופולריים? האם הם חושבים שחייהם ישתנו באופן קיצוני?

בנה מערכות יחסים בריאות

זוהי במה מצוינת עבור בני נוער להצטרף לקבוצות ספורט, להקים להקה, או להיות מעורבים בכל תחביב שהם מעוניינים בו. זה יעזור להם ליצור קשרים המבוססים על יותר מסתם העובדה הפשוטה של הידוע.

כבוד זה הכי חשוב

טיפוח כבוד לעצמך ולאחרים הוא בסיסי. זו אחת התכונות האחרות ללמד ילדים מגיל צעיר.

כבוד עצמי הוא אחד מערכי היסוד שיש להנחיל לבני נוער. עלינו לעודד אותם להתמודד עם אתגרים ולצמוח, אך עם רגליים על הקרקע ובלי לפגוע באף אחד, כולל בעצמם.

אסור לשכוח שחיפוש פופולריות הוא חיוני עבור בני נוער. זה תלוי בנו לתת להם את התמיכה שהם צריכים כדי שזה לא יהפוך לנשק מסוכן שיכול לפגוע בהם או באחרים.

זכרו שגיל ההתבגרות לא מופיע פתאום בן לילה. זהו תהליך גדילה, וכתוצאה מכך עלינו להציע לילדינו את הכלים הדרושים להם כדי להתמודד איתו החל מהילדות.

פופולריים