הילד שלי עושה סמים: מה עלי לעשות?

אם אנשים במשפחתם משתמשים בסמים או חושבים ששימוש חוקי או לא חוקי בסמים הוא נורמלי
אם אנשים במשפחתם משתמשים בסמים או חושבים ששימוש חוקי או לא חוקי בסמים הוא נורמלי, ייתכן שזו סיבה לכך שגם ילדכם משתמש בסמים.

לקבל את זה שילדך עושה סמים ולהחליט להתמודד עם זה באומץ הוא הצעד הראשון. בואו נשים את כל הקלפים על השולחן כדי למצוא את הדרך הטובה ביותר לעזור לבני נוער עם התמכרויות לסמים.

כאשר גיל ההתבגרות מגיע, השימוש בסמים הוא אחד הדאגות העיקריות איתם מתמודדים הורים. אם אתה חושד שילדך משתמש בסמים, המאמר הבא יספק לך מידע ועצות שימושיות.

לבני נוער נהיה קל יותר ויותר לקבל סמים, וגיל ההתבגרות הוא שלב שבו בני נוער מנסים להבין את זהותם. לכן, הם רוצים להרגיש מקובלים, וזו הסיבה שהם מושפעים בקלות.

בני נוער הם הקבוצה הפגיעה ביותר לשימוש בסמים. האמת היא שזה שלב של התפתחות פיזית, רגשית, פסיכולוגית וסוציולוגית. לכן, הם רגישים יותר ליפול לכל סוג של התמכרות.

סיבות אפשריות מדוע ילדכם משתמש בסמים

חיקוי

זה נפוץ מאוד שבני נוער עושים מה שהם רואים אחרים עושים, וזה לא אומר רק חברים. אם אנשים במשפחתם משתמשים בסמים או חושבים ששימוש חוקי או לא חוקי בסמים הוא נורמלי, ייתכן שזו סיבה לכך שגם ילדכם משתמש בסמים.

תחושת ביטחון מזויפת

הם גדלו, הגוף שלהם השתנה, והם חושבים שהם על פסגת העולם. בנוסף, הם חושבים ששום דבר לא יכול לפגוע בהם. בדרך כלל, הם חושבים שיש להם הרבה כוח, למרות שהם מפחדים שהכל ישתנה. לכן, הם נועזים יותר ורוצים להיות בשליטה בכל עת.

מרד

הם מנסים לראות כמה רחוק הם יכולים לפרוץ את הגבולות. הם רוצים למצוא את האינדיבידואליות שלהם ולהתנתק ממשפחתם. בנוסף, בני נוער רוצים לחוות ולנסות דברים חדשים.

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לבדוק אם ילדך משתמש בסמים. רק להיות חשדן זה לא מספיק כדי לפעול. אם אתה טועה, אתה עלול לפגוע במערכת היחסים שלך ובאמון שלהם.

סימני אזהרה

אלו הם רמזים בהתנהגות של ילדכם שעשויים לומר לכם שמשהו קורה:

  • ישן יותר מהרגיל
  • עצבנות ומצבי רוח רעים, שעלולים לגרום להתפרצויות זעם
  • הסתכלו בעיניהם ובדקו את גודל האישונים שלהם. לאחר מכן, בדוק אם הם מורחבים או קטנים מדי
  • התנהגויות חריגות, כמו שקר או גניבה

אני בטוח שהילד שלי עושה סמים, מה אני עושה עכשיו?

אני בטוח שהילד שלי עושה סמים, מה אני עושה עכשיו
אני בטוח שהילד שלי עושה סמים, מה אני עושה עכשיו?

כמובן שזו תקופה מאוד קשה לכל המשפחה. זה נורמלי שאתה מרגיש מתוסכל, חסר אונים, נסער, עצוב, כועס ואפילו אשמה. עם זאת, חשוב לפעול.

דבר עם ילדך

נסה לא להיות דרמטי מדי או לגרום לו להרגיש אשם. אל תשתמש בביטויים כמו: "אני מאוכזב ממך". למעשה, זה רק יחמיר את המצב. אתה צריך שהוא יבטח בך שתעזור לו, אז תצטרך להשתמש במעט יותר אמפתיה.

אתה צריך לדעת מה השימוש בסמים של ילדך. גלה אם הוא ניסה את זה רק פעם אחת, עושה את זה מדי פעם או עושה את זה באופן קבוע. תצטרך להיות כנה ולעקוב אחר כך.

"לעיתים קרובות בני נוער חושבים ששום דבר לא יכול לפגוע בהם. בדרך כלל, הם חושבים שיש להם הרבה כוח, למרות שהם מפחדים שהכל ישתנה. לכן, הם יותר נועזים ורוצים להיות בשליטה כל הזמן".

קבל עזרה אם ילדך משתמש בסמים

עלינו להיות ברורים מאוד שזה לא מצב שאתה יכול להתמודד איתו בלי מומחים שתומכים ומדריכים את כל המשפחה. אתה צריך לקבל את כל המידע על התרופה שילדך משתמש בה. הם יכולים להגיד לך איך זה יכול להשפיע על הילד שלך, איזו התמכרות זה גורם וכו'.

לא מספיק רק לדעת שתרופות זה רע. אתה צריך להבין את הנזק שהם גורמים למוח שלך, למערכת הדם, למערכת הנשימה ולמצב הפסיכולוגי.

זכור שאתה מסביר את הנזק לילד שלך אינו יעיל כמו איש מקצוע. לך למרכז בריאות. שם, רופא יכול להסביר את הסיכונים ויעשה ניתוח והערכה כדי להפנות אותך למומחה, במידת הצורך.

עזרה פסיכולוגית חשובה מאוד, לא רק לילדכם, אלא גם לאחרים שחיים עם הבעיה, כמו הורים ואחים. זו תקופה מאוד קשה, והמשפחה כולה סובלת.

אורח חיים בריא

עכשיו יותר מתמיד, ילדכם צריך להתחיל הרגלים בריאים בשגרה שלו:

  • לאכול אוכל בריא ומזין
  • לשתות המון מים
  • עודדו פעילות גופנית כלשהי, כמו ספורט או פעילות גופנית
  • מצא אלטרנטיבות, תחביבים או השראה חדשה
  • הקפידו לישון מספיק

אתה צריך להיות מאוד ברור ולהציב גבולות חזקים, תקיפים ואוהבים. זה לא משחק, וילדכם צריך לדעת שלמעשיו שלו יכולות להיות השלכות חמורות. מצד שני, האהבה וההבנה שלכם יהיו חשובות מתמיד. לכן, היו רחמנים ופתוחים להקשיב תמיד.

פופולריים