מחית דגנים לתינוקות: מה שאתה צריך לדעת

אנחנו הולכים ללמד אתכם על מחית דגנים טובה לתזונה של תינוקות
היום, אנחנו הולכים ללמד אתכם על מחית דגנים טובה לתזונה של תינוקות.
היום, אנחנו הולכים ללמד אתכם על מחית דגנים טובה לתזונה של תינוקות. זכור כי אפשרויות בריאות תלויות במרכיבים שאתה בוחר.

מחית דגנים הם תכשירים נפוצים בתזונה של תינוקות והם מצליחים לספק כמות גדולה של רכיבי תזונה חיוניים, הנחוצים לגדילה.

כעת, כדי שהם יהיו אופציה בריאה, חיוני שתבחרו מרכיבים טובים. מעל לכל, הימנעו מנוכחות של סוכרים פשוטים ותוספים אחרים המשפיעים על הבריאות המטבולית של ילדים.

הדבר הראשון שצריך לזכור הוא שלפחמימות פשוטות יכולות להיות השפעה שלילית מאוד על גוף התינוק ולגרום לו בעתיד ללחץ לבלב ולתנגודת לאינסולין. בנוסף, לא טוב לתינוקות להתרגל לטעמים מתוקים מאוד, שכן זה יקבע את בחירת המזון שלהם כשהם גדולים יותר.

מתי להכניס דגנים לתזונה של ילד?

מלכתחילה, יש לציין כי אין לכלול דגנים בתזונה של התינוק לפני החודש השישי לחייו. עד אז, המזון הטוב ביותר הוא חלב אם, ומשם ניתן להתחיל בבטחה האכלה משלימה.

כעת, עליך לזכור כי מחית דגני בוקר אינה חלק חיוני בתזונה של תינוק. הם אפילו לא הדרך היחידה להציע את המאכלים האלה. בנוסף, עליכם להימנע מהוספת דגנים לבקבוקים שלהם, מכיוון שהדבר מעדיף חוסר איזון אנרגטי ומגביל ילדים למשקל עודף.

יחד עם זאת, צריך להזכיר שיש סוגים שונים של דגנים ושלא לכולם אותה איכות.

האפשרות הטובה ביותר היא בדרך כלל דייסת שיבולת שועל, שכן היא מורכבת מבטא-גלוקנים, אלמנטים הנחוצים מאוד על מנת להבטיח תפקוד מערכת העיכול. לפי מחקר שפורסם ב- The journal of nutritional biochemistry, אלו מצליחים לעורר את צמיחת החיידקים המרכיבים את המיקרוביוטה.

היזהרו ממחית דגנים תעשייתיים

מקובל למצוא מחית דגנים מוכנה בחנויות. בעוד שהם מקודמים כטבעיים, במקרים רבים הם אינם טבעיים לחלוטין. הסיבה העיקרית היא שהם מכילים תוספת סוכרים בריכוז גבוה. זה מקדם לחץ לבלב מגיל צעיר בחיים.

מחית דגנים הם תכשירים שיש להם כמה יתרונות עבור תינוקות
כפי שראיתם, מחית דגנים הם תכשירים שיש להם כמה יתרונות עבור תינוקות.

בנוסף, הדגנים הקיימים בדייסות אלו לרוב נמעכים יתר על המידה, מצב המעדיף ספיגה מהירה של פחמימות ועלייה באינדקס הגליקמי. בטווח הבינוני, זה מתורגם לרמות סוכר לא מבוקרות בדם ומוביל לעמידות לאינסולין.

האפשרות הטובה ביותר היא תמיד להכין מחית דגנים בבית על מנת להימנע מתוספים, ולשלב שיבולת שועל עם מרכיבים אחרים (למשל פתיתי תירס או חיטה או סולת אורז). בדרך זו, אתה מקבל מזון שכולו פחמימות ארוכות שרשרת, כלומר באיכות טובה.

בנוסף, ניתן להשלים למחית ביתית חלב (מקור לשומן וחלבון) או פרי (מקור לסיבים).

האם זה טוב לכלול דגנים מלאים במזון לתינוקות?

הדבר הטוב ביותר לעשות הוא תמיד לכלול דגנים מלאים במזון של תינוקך, מכיוון שהם בולטים בריכוז הסיבים הגבוה שלהם. אלמנט זה חיוני על מנת להשיג מעבר מעי יעיל ולוודא שהמיקרוביוטה הופכת כשירה.

בנוסף, צריכה קבועה של סיבים בכמות מספקת קשורה בסיכון נמוך יותר לפתח בעיות בריאות כרוניות ומורכבות בעתיד. לכן, מומחים ממליצים גם להגדיל את צריכת הפירות והירקות בכל יום בשנה.

מחית דגנים מועילה לתינוקות

כפי שראיתם, מחית דגנים הם תכשירים שיש להם כמה יתרונות עבור תינוקות.

טוב להם להופיע בתזונה של קטנטנים בקביעות מסוימת, שכן הם מספקים לילדים אנרגיה וחומרי הזנה איכותיים. כמו כן, הם משמשים לשיפור תפקוד העיכול של תינוקות. עם זאת, הם חייבים להיכלל בהקשר של תזונה מגוונת ולא רק לאפשרות זו.

לבסוף, עליך לזכור שגרסאות מסחריות של מחית דגנים אינן מועילות כפי שהן נראות. המרכיבים שלהם לרוב מעוכים מדי ויכולים להכיל כמויות גבוהות של סוכרים פשוטים ותוספים כימיים. לכן, עדיף להימנע מאלה מעובדים במיוחד ותמיד עדיף להכין אותם בבית.