מחית פירות לתינוקות עם עצירות

בעת הכנת מחית פירות לתינוקות עם עצירות
בעת הכנת מחית פירות לתינוקות עם עצירות, חשוב לתת עדיפות לבעלי תכולת סיבים גבוהה, שכן הוכח כי חומרים אלו מסוגלים לווסת את התנועות הפריסטלטיות של מערכת העיכול.
היום, אנחנו הולכים להראות לכם מהם מחית הפירות הטובה ביותר לתינוקות עם עצירות, במטרה להפחית את המחלה הזו.

כאשר מתחילה האכלה משלימה, חלק מהילדים עלולים לפתח עצירות זמנית. תהליך זה אינו רציני, אבל יש כמה אמצעים תזונתיים כדי לעזור לתינוקות עם עצירות, כמו מחית פירות.

זכור כי זה גם חיוני שאתה מבטיח צריכה נאותה של מים. הנוזל יחד עם הסיבים מאפשר הגדלת נפח הבולוס הצואה ובכך משיג מעבר יעיל יותר דרך מערכת העיכול. בנוסף, נוזל זה מצליח לעורר את שימון הצואה, מה שמאפשר ירידה קלה יותר.

הנה כמה מתכונים למחית פירות שיעזרו לקטן שלכם.

אילו פירות לכלול במזון תינוקות לתינוקות עם עצירות?

כאשר מכינים מחית פירות לתינוקות עם עצירות, חשוב לתת עדיפות לבעלי תכולת סיבים גבוהה, שכן הוכח כי חומרים אלו מסוגלים לווסת את התנועות הפריסטלטיות של מערכת העיכול. בדרך זו, הם משפרים את המעבר ומפחיתים את המחלות הקשורות לעצירות, כפי שמעיד מחקר שפורסם בכתב העת Nature reviews.

האפשרויות הטובות ביותר למטרה זו הן בננות בשלות, שזיפים, ענבים, תפוזים, מנדרינות, אבוקדו, קיווי, פפאיה ואגסים. בכל הפירות הללו יש סיבים בלתי מסיסים ומסיסים בתוכם, אשר תוססים ברמת המעי ומעדיפים את הצמיחה של חיידקי המעי.

חשוב לזכור כי התזונה של המיקרוביוטה של התינוק יכולה להיות חיובית למניעת עצירות, כך עולה ממחקר שפורסם ב- Advances in nutrition. לכן, זו אופציה טובה להשלים את טהרת הפרי עם מזונות מותססים עם תכולה גבוהה של פרוביוטיקה, כמו יוגורטים.

דוגמאות לדייסות פירות לתינוקות עם עצירות

לא רק שחשוב לכלול פירות בעלי תכולת סיבים גבוהה במחיתות אלו, אלא חיוני לשלב ביניהם כראוי. כך משיגים מאפיינים אורגנולפטיים טובים יותר על מנת להגביר את קבלת המזון אצל הילד.

האפשרויות הטובות ביותר של דייסת פירות לתינוקות עם עצירות הן כדלקמן
האפשרויות הטובות ביותר של דייסת פירות לתינוקות עם עצירות הן כדלקמן.

האפשרויות הטובות ביותר של דייסת פירות לתינוקות עם עצירות הן כדלקמן:

  • פפאיה
  • אגס, שזיף וענבים
  • קיווי ובננה
  • בננה ואבוקדו
  • תפוז ובננה

עדיף להכין אותם בכמויות קטנות כדי למנוע מהם להתחמצן ולאבד את המאפיינים האורגנולפטיים שלהם.

אם רוצים לשמור אותם, עדיף לשמור אותם בכלי זכוכית סגור היטב במקרר. הקור מסייע במניעת תהליכי חמצון של חומרים מזינים רבים, וכך ניתן לצרוך את המחית לזמן ארוך יותר.

עוד טריק שימושי מאוד הוא להוסיף כמה טיפות של מיץ לימון, אבל צריך להיזהר לא להגזים כדי לא לשנות את הטעם הסופי. עם זאת, בכמות הנכונה, הוא מספק חומצה אסקורבית, תרכובת נוגדת חמצון טובה מאוד לקטנטנים.

מרכיבים נוספים שיש לכלול בדייסות פירות

הרסק עשוי לכלול כמה מרכיבים נוספים בנוסף לפירות, כדי להעניק למנה צפיפות תזונתית גבוהה יותר ומקורות סיבים.

הבחירה הטובה מכולן היא דייסת שיבולת שועל, שהיא דגן שיש בתוכו פחמימות איכותיות. בנוסף לאלה, הוא מכיל בטא גלוקנים התסיסה במעי ומשפרים את תפקוד המיקרוביוטה.

אפשר לשלב במחית הפירות גם דגנים אחרים, אך חשוב להקפיד על הסימון מראש. הם חייבים להיות מיוחדים לתינוקות ואתה צריך להימנע מאלה שיש להם תוספת סוכרים. בטווח הארוך, אלו עלולים להזיק לחילוף החומרים של ילדכם.

הכינו מחית פירות לתינוקות עם עצירות

כפי שראית, קל מאוד להכין דייסות פירות לתינוקות עם עצירות. אתה רק צריך לבחור היטב את המרכיבים כדי להשיג תוצאה סופית טעימה עם ריכוז גבוה של סיבים.

בכל מקרה, אם לאחר הכללת דייסות אלו בתזונה של התינוק, לא נצפו שיפורים, שקול להתייעץ עם רופא הילדים. יכולה להיות בעיה אנטומית או תפקודית כלשהי במעי התינוק, המסוגלת לתקן את מעבר הצואה.