מהם הרכיבים התזונתיים העיקריים בתזונה של ילד?

חשוב מאוד שההורים יהיו מעודכנים בכל הנוגע לחומרי הזנה המרכזיים בתזונה של הילד
חשוב מאוד שההורים יהיו מעודכנים בכל הנוגע לחומרי הזנה המרכזיים בתזונה של הילד.
חשוב מאוד שההורים יהיו מעודכנים בכל הנוגע לחומרי הזנה המרכזיים בתזונה של הילד. אלה הם הבסיס לגדילה והתפתחות נכונה של ילדים.

במאמר של היום נפרט לגבי רכיבי התזונה המרכזיים בתזונה של הילד. הורים רבים אינם יודעים לאיזו קבוצה שייכים מזונות שונים, וגם לא את התפקיד שהם ממלאים בהתפתחות הילד.

לכל מזון יש משימה ספציפית בגדילת הילדים, ולסייע במניעת מגוון מחלות.

רכיבי התזונה העיקריים בתזונה של הילד

לתזונה תפקיד מרכזי בשמירה על בריאות מיטבית ומניעת מחלות – גם בהווה וגם בעתיד. זה עשוי להיראות קצת מבלבל עבור ההורים כשזה מגיע לדעת אילו מזונות מתאימים וכיצד הם מסווגים.

להלן, נציג רשימה מפורטת של אבות המזון העיקריות בתזונה של הילד:

ויטמינים

כשמדברים על ויטמינים, חשוב להיות ספציפיים, בהתחשב בכך שיש הרבה סוגים. אולי אתה לא יודע בדיוק אילו ויטמינים ילדים באמת צריכים. לכל אחד יש תפקיד בגוף הילד ובגדילתו. הנה רשימה מפורטת:

 • ויטמין a: ממלא תפקיד חשוב בהתפתחות הראייה. זה קשור גם לצמיחת עצמות ולצמיחה של רקמות כמו ציפורניים, שיער ועור. כמו כן, זה קשור להגנה על הגוף.
 • ויטמין C: עוזר ליצור ולתקן תאי דם אדומים, עצמות ורקמות. יתר על כן, הוא מסייע בתהליך ההצטלקות, מחזק את המערכת החיסונית ושומר על זיהומים בשליטה. מומחים ממליצים על ויטמין C על מנת להעלות את ההגנה של האדם.
 • ויטמין D: זה מהותי בסיוע לגוף הילדים לספוג סידן ולבנות עצמות בריאות. זה גם עוזר לשמור על גופנו ומערכת החיסון שלנו, תורם לייצור אינסולין ומווסת את צמיחת התאים.
 • ויטמין E: ויטמין E מגביל את ייצור הרדיקלים החופשיים – אי סדרים בהרכב האלקטרונים – שעלולים לגרום לנזק לתאים.
 • אבץ: מסייע בתהליך העיכול ובחילוף החומרים של המזון. אבץ הוא יסוד לצמיחה.

חלבונים

חלבונים חיוניים לצמיחה ולניהול חיים מיטביים. הם תורמים לתפקוד תקין של התאים וליצירת נוגדנים, האחראים להגנה על הגוף מפני זיהום.

חלבונים מורכבים מחומצות אמינו, ש-8 מהן מהוות בסיס לגופנו. מומחים ממליצים ש-65% מהחלבונים שאנו צורכים מגיעים מבעלי חיים. 35% הנותרים צריכים להיות על בסיס צמחי.

להלן נציג רשימה מפורטת של רכיבי התזונה המרכזיים בתזונה של הילד
להלן נציג רשימה מפורטת של רכיבי התזונה המרכזיים בתזונה של הילד.

עם זאת, פרופורציות אלו תלויות לרוב בקו החשיבה הספציפי של הרופא. להלן כמה דוגמאות למקורות חלבון מהחי וצמחי חלבון:

 • חלבונים מהחי: בשר, עופות, ביצים, רכיכות ופירות ים.
 • חלבונים מהצומח: כלול קטניות ואגוזים.

"חלבונים צריכים להוות בין 10 ל-15% מהתזונה של ילד"

מינרלים

מינרלים הם גם דרישה חשובה לגופנו. ברזל, סידן ויוד הם בסיסיים לתהליך הגדילה והם רכיבי תזונה מרכזיים בתזונה של הילד.

להלן פרטים על היתרונות של כל אחד מהם:

 • ברזל: מינרל זה הוא בסיסי ביצירת דם. צריכת ברזל נכונה תלך יד ביד עם הגדלת נפח הדם בגוף. מגוון מזונות מציעים ברזל, כולל קטניות ופירות.
 • סידן: סידן הכרחי ביצירת השלד. לכן, ילדים חייבים לאכול מזונות עשירים בסידן. סידן נמצא בחלב, מוצרי חלב וירקות, כמו תרד.
 • יוד : מינרל זה חשוב מאוד גם לגדילת ילדים. יתר על כן, הוא מסדיר פונקציות כמו תדירות הלב וטמפרטורת הגוף. זה קיים במזונות כמו דגים ואספרגוס.

פחמימות

פחמימות הן מקור אנרגיה בסיסי לגופם של ילדים קטנים. חשוב לציין שלא כל הפחמימות טובות. הם מחולקים לשני סוגים, והורים צריכים להיות מודעים למאפיינים של כל אחד מהם.

להלן פרטים על שניהם:

 • לפחמימות פשוטות יש השפעה מהירה יותר על גופם של ילדים, תוך חילוף חומרים לסוכר פשוט הרבה יותר מהר. חלב ופירות הם דוגמאות למזונות המכילים פחמימות פשוטות.
 • פחמימות מורכבות מאופיינות בספיגה איטית יותר. הם לא עוברים כל כך מהר לדם, כלומר הם מציעים תחושת סיפוק גדולה יותר ומקלים על העיכול. אתה יכול למצוא אותם במזונות כמו קמח חיטה וקמח תירס.

חשוב שההורים יהיו מודעים לחומרי התזונה העיקריים בתזונה של הילד וידאגו לכלול אותם. פעולה זו תאפשר לקטנטנים שלהם להתפתח כראוי. עם זאת, אם לא תעשה זאת, יגרום לחסרים שיכולים לגרום למגוון של בעיות בריאותיות .

פופולריים