האם זה בטוח לילדים לעקוב אחר תזונה צמחונית?

האם ילדים צריכים לשמור על תזונה צמחונית
האם ילדים צריכים לשמור על תזונה צמחונית?
האם הורים צריכים להכריח את ילדיהם לשמור על תזונה צמחונית? האם זה בטוח? יש לנו את כל התשובות במאמר זה.

הורים רבים תוהים מה עליהם לעשות כדי לעודד את ילדיהם להקפיד על תזונה צמחונית. אם זה המצב שלך, אז אתה חייב לקחת בחשבון את הצרכים שלהם ואת ההתפתחות שלהם. תזונה מגוונת היא תזונה בריאה.

ישנם טאבו ותפיסות קדומות רבות הקשורות לאוכל צמחוני אצל מבוגרים, אך ביתר שאת בילדים. אם אתם לא אוכלים בשר ודגים וגם לא רוצים שילדכם יאכל, מה כדאי לעשות? במאמר זה, אנו נותנים לך כמה הנחיות.

האם ילדים צריכים לשמור על תזונה צמחונית?

זו השאלה הראשונה שעולה בקרב הורים שלא אוכלים בשר ודגים, ורוצים להעביר לילדיהם פילוסופיית חיים כזו.

חלק מרופאי ילדים מתנגדים לילדים צעירים להיות צמחונים. הם טוענים שהם לא מקבלים את כל אבות המזון שהם צריכים בשלב חשוב זה של חייהם.

עם זאת, רופאים אחרים אומרים שאם התזונה מגוונת ומאוזנת, לא אמורה להיות בעיה מבחינת תזונה וגדילה. הבעיה האמיתית טמונה בדיאטות מגבילות מדי. זה המקרה עם דיאטות חסכוניות (על בסיס פירות בלבד), מזון גולמי (רק מזונות גולמיים) או אפילו דיאטות טבעוניות.

אם הילדים מקבלים את הברזל היומי, ויטמין D וויטמין B12 במזון, הם יכולים לעקוב אחר תזונה צמחונית מבלי לסכן את בריאותם או התפתחותם.

התזונה הצמחונית מורכבת מכל מיני מזונות מהצומח. הוא כולל ירקות, פירות, קטניות, אגוזים, זרעי שמן, דגנים, מוצרי חלב וביצים.

כאשר הדיאטה מבוססת על השניים האחרונים, הדיאטה נקראת אובו-לקטו צמחונית או לקטו-אובו צמחונית. לא צורכים מוצרים מהחי, לא בשר אדום או לבן, ולא שומנים מהחי.

שאלות על ילדים צמחונים

יהיו עוד שאלות רבות, אך נגיב על הנפוצות ביותר:

1. האם תזונה צמחונית טובה לבריאותך?

התשובה היא כן, אבל חיוני שהתזונה תהיה מגוונת ובריאה. המשמעות היא שתזונה המבוססת על צ'יפס וסלט, או פסטה וירקות, על בסיס יומי לא תהיה טובה.

תכנון טוב יעזור לכם לספק לילדים שלכם את כל אבות המזון שהם צריכים. עדיף שהארוחות יהיו תוצרת בית, כמו בכל סוג של ארוחות, ושתחליף את המנות שאתה מכין בתדירות גבוהה.

2. איך משיגים חלבון?

האם הורים צריכים להכריח את ילדיהם לשמור על תזונה צמחונית
האם הורים צריכים להכריח את ילדיהם לשמור על תזונה צמחונית?

לעתים קרובות אנשים מאמינים שהמקור היחיד לחלבון הוא בשר. בגלל זה, זה לא נדיר לחשוב שאם אתה עוקב אחר דיאטה צמחונית אז יהיה חסר לך רכיב תזונתי זה. שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת.

מרכיבים רבים ממקור צמחי עשירים מאוד בחלבון. קטניות כמו עדשים, פולי סויה ונגזרותיהן, פסבדו-דגנים כמו קינואה, אגוזים כמו שקדים וזרעים מכל הסוגים, לכולם יש תכולת חלבון טובה.

בנוסף, אם תבחרו בתזונה צמחונית אובו-לקטו, כלולים גם מוצרי חלב וביצים, שהם דרך מצוינת להשיג חלבון איכותי.

3. מה תאכלו במסיבות ילדים או בימי הולדת?

יש הורים שמאפשרים לילדים הצמחוניים שלהם לאכול מאכלים אחרים כשהם עורכים מסיבת יום הולדת, או יוצאים לאכול במסעדה. אחרים, לעומת זאת, בוחרים להודיע למארגנים לבקש מהם להכין עבורם תפריט מיוחד. הכל תלוי עד כמה אתה גמיש ואיך אתה מגדל את ילדך.

טיפים שיעודדו את ילדי לעקוב אחר דיאטה צמחונית

אם אתה רוצה שילדך יהיה צמחוני בגלל שאתה כזה, או בגלל שאתה עומד לנסות את זה, אז הנה כמה טיפים שימושיים עבורך:

1. התייעצו עם רופא ילדים

יש רופאים שלא ששים לקבל דיאטה צמחונית בילדים מתחת לגיל 15, אבל יש גם רופאים רבים שבאמת מייעצים להורים להכניס את ילדם לדיאטה זו. דבר עם רופא הילדים והוא ייתן לך את כל העצות והמידע הנדרשים.

2. להציע ארוחות מגוונות

כאמור, לא מדובר רק באכילת סלט או פסטה, אלא יותר בתפריט מגוון (בדיוק כמו שצריך להיות אצל כולם). תכנון יהיה חיוני כדי לילדיכם לא ישתעממו לאכול כל הזמן את אותו הדבר, ושהם יוכלו לקבל את כל אבות המזון הדרושים.

3. חפשו תחליפי בשר

כאן, אתה צריך לחשוב לא רק על המנות עצמן, אלא גם על הערך התזונתי שלהן. למשל, אם אתם לא אוכלים דגים אז ודאו שילדיכם צורכים מספיק שמן זית או אבוקדו. חומצות שומן אומגה 3 חיוניות להתפתחות נוירולוגית.

באשר לברזל, לא רבים יודעים שקטניות מציעות ממנו פי שניים מבשר אדום. וביחס לויטמינים, היחיד שעלול לגרום לבעיות הוא B12. זה לא כל כך זמין עם מוצרים מבוססי ירקות, אבל ניתן להשיג בתוסף.

לכן, אם רצית לדעת כיצד לעודד את ילדך לעקוב אחר דיאטה צמחונית, אנו מקווים שהטיפים השימושיים הללו עזרו לך. הנה עוד מאמר שאולי גם ימצא מועיל.